ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
איש אחד 

איש אחד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
רוצה להיות הכל. המכון
 רוצה להיות הכל. המכון   

יש איש אחד שקוראים לו אורי ברבש. הפוסטרים של הסרטים שלו מעטרים את קירות "הקרן לעידוד סרטי איכות". יום אחד אני אתעורר לעולם שבו אורי ברבש הוא שר החינוך והביטחון - יהיה כזה תואר, אז - וזה יהיה עולם בו כל אחד יהיה מי שהוא צריך להיות, עם מי שהוא צריך להיות, בזמן שהוא צריך להיות. בינתיים יש עולם שבו אדם פותח ערוץ 1 או ערוץ 2 (או עוד מעט, בעזרת השם, ערוץ 3), ומה יראה שם? סידרה של אורי ברבש.

למה?

אוקיי, הסבר: זוכרים את הקמפיין המדהים באגרסיביותו ל"מלך המשיח"? הקמפיין הזה של חב"ד שכמעט והפך על פיה את התודעה הישראלית, מרוב רצון להיות קיים באמת בעולם. "ברוך הבא מלך המשיח", אמרו הסטיקרים, "ברוך הבא מלך המשיח", שרו האוהדים במשחקים של הפועל גליל עליון - לקחו אז אליפות ממכבי, מה אתם יודעים, יש יותר התגלות מזה? מה זה אם לא מלך משיח?

ועדיין, חלפה שנה ומכבי לקחה חזרה, והרבי מלובביץ` מת.

אז מה קרה עם מלך המשיח?

בא. אמר: אה... תשמעו, עוד לא. אוקיי, ענו לו האוהדים של גליל עליון, אוקיי ענו לו כל האנשים שמתפללים לבד בלילה בביתם, ביאושם, אוקיי, הם אמרו - אז עוד לא.

אבל היה סימן. גליל עליון לקחו אליפות. פעם אחת. לפני שנים רבות. אבל לקחו. ממכבי. כלומר, היה סימן.
 
הרגע היה מוקדם מדי. הוא לא בא כדי להיות. הוא רק בא כדי לסמן: יש. אפשר. עוד לא, אבל אפשר. תחזיקו מעמד. תאהבו את מי שלידכם, כמו שאמרו פעם קרוסבי סטילס נאש ויאנג. מי שאתם אוהבים ולא יכול להיות לצידכם מחכה גם הוא. עוד מעט. עוד מעט. עוד מעט.

עוד מעט נתעורר לעולם בו אורי ברבש ובני ברבש ועוזי וייל ברבש ואברהם אבינו ברבש וכו` - כולם, כן? - כולם יהיו מה שהם צריכים להיות. רוצים להיות.

כולל אורי ברבש, שרוצה להיות כל מה ש"המכון" רוצה להיות, ולעולם לא יהיה. ואיך יהיה? הבנאדם אין לו מושג, הרי. בסדר. בסדר. בסדר. תמשיך לנסות. אם יום אחד תצליח, כולנו נצליח. כי אתה הרי רוצה הכל. ומקבל - איך סבא שלי היה אומר? "א פייג".

מקבל כלום.

מקבל "סידרה". סידרה בערוץ 2. זה הכל.

אני יודע מה אתה רוצה, כי אני יודע מה אני רוצה. נמשיך לנסות.


המכון; ערוץ 2, יום שני 22:00
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by