ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הנבחרות: תוכנות טלפון-מקוון 

הנבחרות: תוכנות טלפון-מקוון

 
 
אורי גושן

רוצים להתקשר לקרובים בחו"ל אבל חשבון הטלפון בשמיים? קבלו את התוכנות שיאפשרו לכם לדבר הרבה ובחינם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לדבר בלי חשבון

אחת שנמאס לה
 אחת שנמאס לה   
סביר להניח שלרובכם יש טלפון סלולרי צמוד (ובטח מישהו מתקשר אליכם ברגע זה ממש), ולכן השימוש במחשב בתור טלפון נוסף - לא מצטייר כדבר הכי שימושי בעולם. אך למרות שהמחשב שלכם פחות נייד מהסלולרי (גם אם יש לכם לפטופ) - הוא בוודאות לא יטגן לכם את המוח גם אם תדברו באמצעותו שעות על גבי שעות. והאם חשבתם גם על המחיר? 0 שקלים לדקה לא תמצאו באף מבצע. השבוע הבאנו לכם את האלטרנטיבות שיחכסו לכם הרבה כסף, ובעיקר כאב ראש.
 

Skype - הפופולארית

 
השם הנרדף לשיחות VoIP הוא ללא ספק "סקייפ" (או "סקייפי" כפי שרבים מכנים אותו), וכפי הנראה, יש סיבה טובה לכך. התוכנה אמנם מצועצעת למדי מבחינה עיצובית, אך אין הדבר גורע מביצועיה או יכולותיה. איכות הקול במהלך שיחות השמע יגרמו לכם לחשוב שמדובר בטלפון אמיתי לכל דבר, רק בלי החשבון המנופח מבזק (או מחברת הסלולר) בסוף החודש.

לאחר ביצוע רישום במערכת של סקייפ והתחברות לשרת המרכזי, תוכלו להתחיל לערוך שיחות אודיו או צ'אט רגיל (טקסט) עם משתמשים בעלי אותה תוכנה על ידי הוספת כינויים לרשימת החברים שלכם (אגב, קיים תוסף לא רשמי המאפשר לערוך שיחות וידאו). אם אתם לא יודעים את הכינויים שלהם, תוכלו לערוך חיפוש על פי פרמטרים שונים ולאתרם. אחרי שהתחלתם שיחה עם איש קשר, תוכלו לצרף לשיחה משתמשים נוספים ולערוך עם כולם שיחת אודיו משולבת עם צ'אט רגיל. גם במהלך שיחות הועידה לא תרגישו בירידה באיכות הקול, ותרגישו ממש כאילו כולכם באותו החדר.

מלבד לשיחות ה"מחשב אל מחשב", סקייפ מאפשרת לרכוש "זמן אוויר" לשירות ה- SkypeOut שלה, וכך ניתן להתקשר לטלפונים רגילים בכל מקום בעולם בעלות מוזלת. מי שעורך שיחות בינלאומיות רבות, עשוי לשקול בחיוב את השימוש בשרות זה.

שורה תחתונה: התוכנה הפופולארית ביותר לעריכת שיחות VoIP באיכות הגבוהה ביותר, עם אפשרות לשיחות ועידה ותומכת גם בשפת ממשק בעברית.

מחיר: חינם

להורדה
 

CQPhone - הפשוטה

 
תוכנה זו היא הפשוטה, הבסיסית ולכן גם הפחות מתוחכמת מכל השאר. יתרונה העיקרי נעוץ בקלות הפעלתה ותהליך ההתקנה הקצרצר: אין צורך ברישום או הזנת שם משתמש וסיסמא, ולאחר הפעלתה תוכלו לראות את מספר ה- CQPhone הפרטי שקיבלתם על צג הטלפון הוירטואלי. על מנת להתקשר למשתמש בעל אותה תוכנה, פשוט לחצו על כפתור הטלפון האדום, חייגו את המספר בן 7 הספרות והמתינו למענה (אם מתקשרים אליכם - המענה נעשה על ידי אותו כפתור אדום).

בשלב בו שני המשתמשים מחוברים ביניהם, ניתן לבצע שיחות טקסטואליות (הטקסט נכתב בזמן אמת ואין צורך בלחיצה כל כפתור "שלח" או מקש האנטר), להשתמש במיקרופון על מנת לערוך שיחות קוליות ובמקביל להפעיל את מצלמת הרשת על ידי לחיצה על הכפתור הימני עם סימן העין (הצד השני צריך לפתוח ידנית את חלון המצלמה באופן זהה). אפשרויות נוספות בתוכנה כוללות צפייה בחדרי שיחה (צ'אט) נושאיים בהם תוכלו לבחור פרטנר לשיחה, ושליחת תמונות או קישורים בזמן השיחה.

שורה תחתונה: אינה מספקת כלים מתקדמים כגון שיחות מרובות משתתפים (טקסט, אודיו או וידאו) או שיתוף קבצים, אך מספיקה למשתמשים מתחילים.

מחיר: חינם

להורדה
 
 

Vphone - הישראלית

 
V-Phone היא תוכנה חינמית פרי פיתוח ישראלי (ויש כמובן גם ממשק בעברית) המזכירה מאוד את "סקייפ", אך באמצעותה תוכלו לא רק לערוך שיחות אודיו וטקסט, אלא גם להשתמש במקביל במצלמת הרשת שלכם ולערוך וידאו-צ'אט עם משתמשים בעלי אותה התוכנה. לאחר ביצוע רישום (כחלק מתהליך ההתקנה) וקבלת מספר VP פרטי, תוכלו לחייג למשתמשי תוכנת VP נוספים על ידי הזנת מספרם האישי ולדבר איתם בכל אחת מהדרכים שצויינו לעיל. VP אינה עולה באיכות הקול על סקייפ למשל, ואפילו שיחות הוידאו במסנג'ר יראו לעיתים טוב יותר - אך יחודה משאר התוכנות הוא באפשרות לערוך שיחות מרובות משתתפים בוידאו, אפשרות שאינה קיימת בשאר התוכנות.

VP עשוייה להיות מעט מסורבלת למשתמש המתחיל מאחר ורשימת אנשי הקשר חבויה בתוך ספר טלפונים פנימי ואינה מוצגת בחלון הראשי, אך היא מפוצצת באפשרויות מתקדמות כגון שליחת הודעות וידאו (MMS), הקלטת הודעת משיבון אישית במידה ואינכם זמינים, הפניית שיחות למספר VP אחר ועוד. כמו סקייפ, ניתן לרכוש תוכנית בתשלום אשר תאפשר לכם לערוך שיחות גם לטלפונים רגילים או ניידים בארץ ובעולם. מאחר ומדובר בחברה ישראלית, רכישת התוכנית או קבלת תמיכה במידת הצורך תהיה נוחה יותר מאשר חברה בינלאומית כגון סקייפ.

שורה תחתונה: עשוייה להרתיע משתמשים מתחילים, אך מאפשרת פונקציות מתקדמות כגון שיחות ועידה מרובות משתתפים בוידאו.

מחיר: חינם.

להורדה
 

pulver.Communicator - הרב שימושית

 
התוכנה שבעבר כונתה FWD, ושלפני כשנתיים גרמה להיסטרייה של ממש כ"שחילקה" שיחות בחינם לכל טלפון בעולם, נראית כיום כ"סתם עוד תוכנה" בים הגדול של אפליקציות ה-VoIP. השיחות למשתמשים בעלי אותה תוכנה נותרו חופשיים, אך אם תרצו לערוך שיחות חיצוניות לטלפונים רגילים - יהיה עליכם לרכוש חבילה מיוחדת (כמו סקייפ או V-Phone).

אז מה בכל זאת שונה מכל שאר התוכנות? ל-pulver קיימת האפשרות להגדיר את חשבונות המשתמש שלכם ברשתות המסרים המידיים (MSN, YAHOO, ICQ, AOL), להציג את אנשי הקשר שלכם בחלון הראשי ולשלוח להם הודעות טקסט רגילות ובסיסיות (גם עם ריגשונים). התוכנה גם תציג את אנשי הקשר של סקייפ במידה והיא (סקייפ) פועלת ברקע, ותאפשר לבצע דרכה שיחות. עם משתמשים בעלי תוכנה זהה (pulver.Communicator ) תוכלו גם לערוך שיחות אודיו באיכות טובה למדי, ולצרף משתמשים נוספים לשיחות ועידה קוליות. פרט לאפשרויות הללו, התוכנה מכילה מנגנון RSS מובנה - למי שחייב להיות מחובר תמיד לחדשות האחרונות.

שורה תחתונה: משתמש גם כתוכנת מסרים מידיים, ומאפשרת לערוך שיחות שמע באיכות טובה עם משתמשים בעלי אותה תוכנה.

מחיר: חינם.

להורדה
 

VoipBuster - המינימלית

 
תוכנה קטנטנה זו מאפשרת לכם לערוך שיחות קוליות ללא הגבלה למשתמשים בעלי אותה תוכנה, ובנוסף ניתן לערוך שיחות קצרות (עד דקה) ללא הגבלת כמות גם לטלפונים רגילים בארצות שהוגדרו על ידי התוכנה (בעסה: חוץ מישראל). תוכלו לשמור ברשימת טלפונים את אנשי הקשר שלכם, ולחייג אליהם בלחיצת כפתור.

על מנת לחייג לאחד מהיעדים החינמיים, יש להקיש תחילה 00, ולאחר מכן את מספר הטלפון המבוקש עם קידומת הארץ והעיר. למשל: 0012121234567
בדוגמא זו, מספר הטלפון הינו 1234567, ברובע מנהטן (212), בארה"ב (001). במידה והקו יהיה תפוס, או שהיעד אליו ניסיתם לחייג אינו חינמי - השיחה לא תתבצע ותקבלו הודעת שגיאה המצביעה על הסיבה.

שורה תחתונה: מאפשרת לערוך שיחות קוליות בלבד בין משתמשי התוכנה, ושיחות קצרות ליעדים ברחבי העולם.

מחיר: חינם.

להורדה
 

מה רע במסנג'רים?

כידוע, בתוכנות המסרים המידיים כבר קיימת האפשרות לערוך שיחות אודיו ואפילו וידאו. למסנג'ר יש את שיחות השמע הרגילות שלו, ל-ICQ יש "ווקי-טוקי", לגוגל יש איכות מעולה וליאהו יש אפילו משיבון דיגיטלי. אז מדוע בכלל צריך תוכנות מיוחדות שיעשו את אותה הפעולה בדיוק?

בגדול - לא צריך, אך תוכנה יש את היתרונות והחסרונות שלה. המסנג'ר או ה-ICQ לא מסוגלות לערוך שיחות לטלפונים רגילים, ואילו סקייפ או v-phone יעשו זאת בשמחה תמורת תשלום מתאים. במסנג'ר לא ניתן לערוך שיחת אודיו או וידאו עם יותר ממשתמש אחד בו זמנית, ובתוכנות אחרות זה דווקא אפשרי. לכן, ההמלצה שלנו היא לבדוק באופן אישי איזו תוכנה עונה על הצרכים שלכם, ולשכנע את החברים להשתמש גם בה.
 

הנבחרות שלכם

משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הן שיפרו לכם את החיים.

software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by