ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אומרים שהיה כאן שמח לפני שמוניתי 

אומרים שהיה כאן שמח לפני שמוניתי

 
 
מיכל יפה

זה יכול לקרות לכל אחד: אתה הולך לך באמצע הפורום האהוב עליך, כשפתאום תוקף אותך מנהל הפורום, כולו חנוט בחליפה ובמוסר גבוה - למה עשית ככה, למה לא עשית אחרת, הרי כבר אמרתי אלף פעם. אז הנה, במיוחד ליום העצמאות – איך היו מנהלי הפורומים עוד לפני שהיו מנהלי פורומים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ליאור ואשלי. מתוחכמות, שנונות וחכמות מדי לגילן (איור: יעל בן-דוד)
 ליאור ואשלי. מתוחכמות, שנונות וחכמות מדי לגילן (איור: יעל בן-דוד)   
היום הם ממלכתיים, מדברים בנימוס רוב הזמן ומשתדלים להיות נחמדים וסובלניים (להפסיק בבקשה עם הצחקוקים בשורות האחוריות), אך איך כתבו מנהלי הפורומים שלכם לפני ששרביט הניהול הושם בידם? לכבוד יום העצמאות, השבוע בפורומים מגיש לכם ספיישל חגיגי: כשהמנהלים היו ניוביז בנענע.

נתחיל עם זולי. זולי הגיע לפורומים בתחילת אוקטובר 1999 וישר הלך לפורום מוסיקה. שם הוא נפעם לגלות פורום דובר עברית שזאפה והאמיל מוזכרים בו. עוד הוסיף זולי והחמיא לחברי הפורום על הדיונים האינטליגנטיים והביע תקווה שהרמה הגבוהה תישאר. שלושה חודשים מאוחר יותר הוא התחיל לנהל את הפורום והשאר היסטוריה.

אז מה, זולי, הרמה הגבוהה נשמרה?

"אני חושב שכן. יותר מזה, אני חושב שהפורום אמנם גדל והתפתח, אבל המגמה של עידוד דיונים איכותיים על מוזיקה איכותית נשארה כמו שהיתה בימים שמנטה ניהלה אותו. הראיה לכך היא שחלק גדול מאלה שכתבו אז בפורום עדיין נמצאים בו, שנה וחצי אח"כ".

גם הודעתה הראשונה של ליאור מפורום קיטורים היתה חיובית ביותר. היא וחברתה אשלי נכנסו לפורום עשרים ומשהו ולמרות גילן הפעוט (16 וחצי אז), הצהירו חד משמעית שהן מתוחכמות, שנונות וחכמות מדי לגילן. חיובי אך מעט מאיים ועם זאת בלתי מובן בעליל היה פוטנציאל מבוזבז שהודעתו הראשונה אמרה בפשטות "אני פה – עיבדו אותי".
 
אבל לא כולם היו כל-כך חיוביים כמו זולי וליאור. יש מנהלים שהתחילה את הקריירה הפורומית שלהם באקורדים קצת יותר צורמים. למשל, אפי, מנהלת פורום חשיבה יצירתית, שבאחת ההודעות הראשונות שלה הביעה את דעתה על אחד הכותבים בפורום נשים ("אתה פשוט בחור מעצבן").

חודש אחרי זה היא תהתה איך כולם בפורום מכירים את כולם, והיא לא היחידה שלא הבינה. גם פרנסואז עשתה בראשית דרכה המון צרות למנהלי הפורומים הקיימים. אחת ההודעות הזכורות ביותר שלה היתה זאת שבה היא ספקה כפיה לשמים והצהירה קבל עם ופורום: "שאני אמות אם הבנתי מה זה מנהל פורום". כשבועיים אחר כך היא כבר הבינה וניהלה ביד רמה את פורום נשים.
 
חשיפה בלעדית ב`השבוע בפורומים`: האיש שהיה פעם קיפוד (איור: יעל בן-דוד)
 חשיפה בלעדית ב`השבוע בפורומים`: האיש שהיה פעם קיפוד (איור: יעל בן-דוד)   
ז`אנר נוסף של הודעות ראשונות של מנהלי הפורומים הוא ההודעות התמימות. בהודעתה הראשונה בפורום סקס שאלה גלית האם יכול להיות מצב שבו גבר נמצא עם מישהי שאין לו קשר רגשי אליה בזמן שהוא מחכה שזאת שהוא מאוהב בה תגיד לו כן. ועל זה נאמר: הו, תמימות קדושה. תמימות מסוג אחר לגמרי ניתן גם למצוא בהודעתה של סילק שתהתה מה זה ל``ת ובהודעה של ליאור שסיפרה שהיא התקינה ICQ וכעת היא רוצה לדעת מה עושים עם זה.

שלום ליאור, את כבר יודעת מה עושים עם ?ICQ

"האמת היא שאמנם אני משתמשת בתכנה כל יום, אבל העובדה שאני יודעת פחות או יותר לשלוח הודעות, לקבל אותן ולהחליף רקע בלבד היא די מצערת. אני סובלת מטכנופוביה, אני חושבת שגם על זה כתבתי באחת ההודעות, ועל כן אני לא מגזימה בנסיונות לפענח מה זה מה".
 
 
אצל חלק מהמנהלים ניכר שהם יגיעו רחוק כבר בהודעתם הראשונה. הפיה, למשל, הסבירה לבחור ביישן אחד בפורום הנוער איך להתחיל עם בחורות, כולל המשפט האלמותי "בנות זה כמו אוטובוס. פספסת אחת – תבוא עוד אחת". משפט שמן הסתם היא לא היתה אומרת היום.

ונסיים בקצת פואטיקה, בליווי גילוי מסעיר: ההודעה הראשונה אי פעם בפורומים של פרנסואז היתה לירית במיוחד ועסקה בהתבוששותו של החורף, ובפינת החשיפה אנחנו גאים להציג את ההודעה הראשונה לחלוטין של פוטנציאל מבוזבז, עוד כשהוא היה ההוא שהיה פעם קיפוד. יום עצמאות שמח לכולם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by