ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הבטחה 

הבטחה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מי ששונא אותו יודע שההבטחה הזו לא בשבילו, שלעולם לא יזכה למה שהשיר שר. הקוסם מארץ עוץ
 מי ששונא אותו יודע שההבטחה הזו לא בשבילו, שלעולם לא יזכה למה שהשיר שר. הקוסם מארץ עוץ   

פעם, כשהייתי בן עשרים וחמש, ישבתי עם אשה שאהבתי שנים לפני כן, ופתאום היה בערוץ המזרח התיכון, מידל איסט TV, הערוץ הזר היחיד שנקלט אז כמו שצריך בתל אביב, פתאום, באמצע אחר צהריים מלא רגש ואכזבה ועייפות, פתאום - "הקוסם מארץ עוץ".

הקוסם.

יש אנשים שזה הסרט שלהם. יש אנשים שזה הסרט של חייהם בלי שידעו את זה בכלל. ויש אנשים שתמיד ישנאו אותו, כי הוא סתם אגדה פתטית עם שירים רגשניים ומחורבנים.

באותו יום גילינו, אני והאשה ההיא, שבשבילי שנינו זה אכן ה-סרט, וישבנו רחוקים זה מזו ולא אמרנו מלה, ורק ידענו ש"אי שם מעבר לקשת בענן" איננו שיר - זו גם לא הבטחה - זו האמת. ושהיא תבוא, פעם. שהיא חייבת לבוא.

זה אולי ההבדל בין אנשים שזה הסרט שלהם, לבין אנשים ששונאים אותו: שמי ששונא אותו יודע שההבטחה הזו לא בשבילו, שלעולם לא יזכה למה שהשיר שר. ברמה תת מודעת, עמוקה, הוא יודע את זה. שהוא אף פעם לא יהיה מאושר כמו שג`ודי גרלנד מבטיחה.
 

ולעומת זאת, מי שמזיל דמעה בשיר הזה יודע - יודע! - שגם אם זה לא יבוא לעולם, הרי שזה קיים וזה מגיע לו בדין וזה יהיה, אם לא בגלגול הזה אז בגלגול הבא, אם לא בשבילו אז לכל העולם כולו, אם לא עכשיו ומיד אז כשתבוא הגאולה, אבל שיש גאולה ושהיא מובטחת. זה לא עניין של אמונה. אמונה זה לבטוח במקרר שהאור הקטן נכבה כשסוגרים את הדלת.

זה עניין של ידיעה. ידיעה זה לא לחשוב בכלל על האור במקרר. בשביל זה יש מקררים - שהם יחשבו על זה. רק להרים ידים לשמיים ולומר: הלו - הלו - זה שלך. קח. בבקשה. ותן לנו בחזרה במקום ובזמן שתמצא לנכון. תודה וסליחה.

אלוהים הוא, הרי, היצחק שמיר של הגאולה. במקום ובזמן שימצא לנכון.


הקוסם מארץ עוץ; שלישי, TCM 21:00
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by