ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רוטר.נט ישלם 50,000 פיצוי 

רוטר.נט ישלם 50,000 פיצוי

 
 
מערכת חיים ברשת

ישעיהו רוטר חויב לפצות את הצלם שלומי בוצ'צ'ו בגין שימוש בתמונות שצילם ללא רשות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרב ישעיהו רוטר, בעל אתר רוטר.נט ואביו של מפעיל האתר, נועם רוטר, חויב לשלם לצלם שלומי בוצ'צ'ו 50,000 שקל כפיצוי על הפרת זכויות יוצרים. בנוסף הוא חויב לשל 7,500 ₪ עבור שכר טרחת עו"ד, דיווח אתר law.co.il.

התובע, שלומי בוצ'צ'ו, טען במשפט כי אתר רוטר.נט השתמש ללא אישור בחמש תמונות, אשר צולמו על ידו עבור אתר וואלה. התמונות המועתקות הינן תמונות של אישים פוליטים מפורסמים כדוגמת השרים מופז וליבנת והן הופיעו ברוטר.נט בשנים 2001-2003.
 

בשביל מה לי לנפח את התיק?

בוצ'צ'ו אמר כי למרות שזכויות היוצרים והזכויות המוסריות על התמונות שייכות לו, הן הופיעו באתר רוטר.נט ללא אישור ואפילו ללא קרדיט לו או לאתר וואלה. כדי להוכיח את טענותיו הוא הציג חמישה תדפיסים שהדפיס מתוך האתר.

בתגובה, הכחיש ישעיהו רוטר הכחיש את כל האשמות וטען כי התדפיסים שהוצגו הם מזויפים. אולם כאשר נשאל מדוע הוא לא הציג עדויות נגדיות שיוכיחו את חפותו ענה : "בשביל מה לי לנפח את התיק ולהתחיל להכנס לכל מיני ויכוחים על כל פרט ופרט, בשביל מה לי?".

השופטת כתבה בפסק הדין כי " טענת מרמה היא טענה חמורה וכבדת משקל, המצריכה פירוט מדויק בכתבי הטענות והבאת ראיות בעלת משקל ראיתי גבוה יותר להוכחתה" ומכיוון שרוטר לא הוכיח את טענות הזיוף שלו היא כינתה אותן "עורבא ופרח".
 

יחסית יצא בזול

טענה אחרת שרוטר השמיע להגנתו היא שיתכן שהתמונות הועלו על ידי הגולשים באתר ללא ידיעתו. אולם טענה זו נדחתה לאחר שבעצמו שלגולשים אין שליטה על הכתבות החדשותיות, אלא רק על הטוקבקים והפורומים.

אולם, למרות שהשופטת קבעה כי עדותו של רוטר בלתי מהימנה ופסקה נגדו, הוא יכול, במידה מסוימת, לחוש הקלה. זאת משום שגובה הפיצוי שנקבע לו הוא הפיצוי המינימלי בעבור הפרת זכויות יוצרים כזו.

החוק קובע כי עבור כל הפרה, רף הפיצוי המינימלי הוא 10,000 ש"ח והרף המקסימלי הוא 20,000. במקרה זה, משום שהנזק כתוצאה מהעתקת התמונות הוא מזערי, הוטל על רוטר הפיצוי המינימלי של 10,000 לתמונה, כפול 5 תמונות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by