ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מ-כ-ב-י-!!! 

מ-כ-ב-י-!!!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממה הם מתרגשים? מישהו מת? מישהו יחיה הלילה?  מכבי נגד פזארו (רויטרס)
 ממה הם מתרגשים? מישהו מת? מישהו יחיה הלילה? מכבי נגד פזארו (רויטרס)   
מה העניין? מה קורה פה? עוד שנה ועוד שנה ועוד שנה, יום חמישי בערב, אתה פותח ערוץ 1 ושוב התמונה הזו, אותה תמונה, אותם אנשים בגופיה צהובה מול אויבים אלה ואחרים בשמות משתנים ובגופיה אדומה, אותה איכות צילום של "שידור ישיר מיד אליהו" שמזכירה סרטי פורנו חובבניים מיד אליהו -

תודו שלא ידעתם שיש כאלה, תודו -

ואתה חייב לשאול את עצמך, בעוד האצבע המשוטטת נתקעת אקראית על התמונה המוכרת: מה? הם עדיין שם? הם עדיין "מכבי"? עדיין הם נלחמים באויבים, מעטים נגד רבים? מי רואה אותם? ולמה?

או אולי מי שחווה כמוני, כילד, את ימי מכבי הגדולים, אסור לו יותר לראות אותם בטלוויזיה, אסור לו יותר לנסות ולתמוה בשביל הם בכלל שם, או בשביל מה הוא בכלל שם.

יותר מעשרים שנה. ועדיין אותה תמונה: צהוב-כחול נגד אדום, או אדום-לבן, או משהו. אותה תמונה חדה, חדה מדי, כמו שהראות בימי חום אוגוסט חדה מדי.

אותם שדרנים עילגים ומתרגשים - ממה הם מתרגשים? מישהו מת? מישהו יחיה הלילה? - שמנסים לשמוח כל סל צהוב ולכאוב כל סל אדום.
 

אותם שחקנים גמלוניים, אותו אריק מנקין לדורותיו, שמנסים בכל כוחם ליהנות מהמשחק ונדמה שלעולם לא יוכלו, לעולם יהיה שם איזשהו שמעון מזרחי - לאו דווקא ההוא הספציפי, יש כאלה בכל דור ודור - חמוץ פנים, שואג, אחד שהקריב את כולו למען "מכבי" ולא מוכן לקבל שיש אנשים בעולם שלא הקריבו את כל כולם למען "מכבי". אחד שלא בא ליהנות. בא לנצייח. אפילו לא "לנצח" - אלא לנצייח, הוא בא. משה דיין של הכדורסל.

אף פעם לא הנאה שלמה. תמיד משהו שרוצה להיות משהו אחר, שמת להיות משוחרר ושמח ומטביע וקולע מחצי מגרש. ואז המאמן האיטלקי מתווכח עם השופט היווני - יצא לכם לראות את המשחק הקודם בין מכבי לבין פזארו? - והשופט השני נותן פאול טכני לחובת המאמן האיטלקי שמסורק כל כך יפה, ואפילו לא שם לב שחטף פאול טכני, ואז קולו המרעים של רפי גינת, קולו של אלוהים מהשמיים יורד לפתע בכל הרעם והרעד והחיל והרעדה ומרעים: "טקניקו פאול, סניור פילסטריני!".

ואתה רואה את המאמן האיטלקי נעצר, המום, ולרגע הוא תוהה: מה זה? אלוהים מדבר אלי? מה, לא באנו ליהנות?

לא, באנו לנצייח.


סקאבוליני פזארו נגד מכבי ת``א, במסגרת הסופר-ליג האירופי. ערוץ 1, 21:20
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by