ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המדריך השלם לקניית מדפסת 

המדריך השלם לקניית מדפסת

 
 
רועי אסיף וניצן וידנפלד

מה עדיף - לייזר? דיו? אולי בכלל פוטו? רועי אסיף עושה סדר בבלגן ועוזר לכם למצוא את המדפסת הבאה שלכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בישראל משווקים היום למעלה מ-500 דגמים שונים של מדפסות, במחירים שנעים בין 200 לכ-10,000 שקלים. חלק מהדגמים מתאימים לשימוש ביתי, אחרים למשרדים או ארגונים גדולים. יש מדפסות מונוכרומטיות (שחור-לבן) ומדפסות צבע, דגמים מיוחדים להדפסת תמונות, להדפסות גרפיקה מקצועיות, או להדפסת מסמכים, בקיצור, מרוב דפים לא רואים את היער.

אם אתם רוצים לקנות מדפסת חדשה והמבחר קצת מבלבל אתכם, הגעתם למקום הנכון. המדריך שלפניכם יעזור לכם להחליט מהו סוג המדפסת שמתאים לכם.
 

הטכנולוגיות הנפוצות

מבית הטכנולוגיות הרבות שהוצגו בתחום זה במשך השנים, וחלקן קיימות גם היום, יש רק שתי טכנולוגיות שרלוונטיות מבחינתכם: הזרקת דיו ולייזר.

הזרקת הדיו – היא טכנולוגיית ההדפסה הנפוצה כיום. היא נחשבת איכותית ואמינה פחות מטכנולוגיית הלייזר, אבל המוצרים המתבססים עליה בדרך-כלל זולים יותר. רוב מדפסות הזרקת הדיו שנמכרות היום מתאימות להדפסה של טקסט, גרפיקה ותמונות, בשחור ובצבע. המחירים שלהן מתחילים באזור ה-200 ש"ח, ותמורת כמה מאות שקלים ניתן למצוא מדפסת דיו רב-תכליתית שתומכת בסוגים מגוונים של הדפסות.

היתרונות: מחיר נמוך, נפח פיזי קטן, הדפסה בצבע ובשחור, התאמה לסוגי הדפסה מגוונים.
החסרונות: פחות אמינות וחזקות. פחות מהירות. לא מתאימות לעבודה אינטנסיבית. ההוצאה השוטפת על מיכלי הדיו עלולה להיות גבוהה.

לייזר – היא טכנולוגיית הדפסה שמככבת כבר שנים בסביבה העסקית. בשנים האחרונות החלו להופיע דגמים זולים שמתאימים גם לתקציב המשפחתי (החל מ-550 ש"ח) והפופולריות של הטכנולוגיה נמצאת בעלייה. רוב מדפסות הלייזר מדפיסות בשחור בלבד, והמחירים האופייניים של מדפסות הלייזר הצבעוניות עדיין גבוהים משמעותית (החל מ-1500 ש"ח). אבל מדובר בטכנולוגיה הרבה יותר יציבה שהשימוש בה הרבה יותר משתלם לטווח ארוך.

היתרונות: איכות הדפסה גבוהה יותר ברוב סוגי ההדפסות. העלות להדפסת דף נמוכה משמעותית.
החסרונות: מחיר המדפסת עצמה גבוה יותר, בעיקר בדגמים הצבעוניים.
 

הסוגים השונים של המדפסות

אחרי שבחרתם את הטכנולוגיה שעליה תפעל המדפסת שלכם, תצטרכו להחליט מה סוג המדפסת שמתאים לכם. כיום יש בשוק מוצרים עם יכולות שונות שמתאימים לסוגים שונים של שימושים ומשתמשים וחשוב שתדעו מה הסוג שמתאים לכם. אלו קטגוריות המוצרים העיקריות:

מדפסות מחלקתיות/מקצועיות – אלו המדפסות הגדולות, המתוחכמות, המהירות והיקרות יותר, שאינן מתאימות לתקציב הביתי. בתחום הזה מככבות מדפסות הלייזר ומדפסות הדיו שנמצאות בו, מיועדות בעיקר לשימושים מקצועיים בתחומי הגרפיקה.

מדפסות ביתיות/אישיות – המדפסות הללו מתבססות על טכנולוגיות דומות לאלו המשמשות בעסקים ובארגונים, אבל מטבע הדברים הן יותר קטנות וזולות, פחות מהירות ומציעות פחות תכונות.

מדפסות מתמחות – דגמים נוספים שמיועדים לסביבה הביתית או לעסק הקטן, מציעים שילובי תכונות מיוחדים שמתאימים לשימושים ספציפיים. למשל: מדפסות פוטו שמתמחות בהדפסות צבע איכותיות; מדפסות ייעודיות להדפסת תצלומים דיגיטליים; מדפסות משולבות, שכוללות סורק אופטי מובנה ולעיתים גם מודם, ומאפשרות לצלם מסמכים, לפקסס, לסרוק ולהדפיס.
 
 

איזו מדפסת מתאימה לכם?

 
בחירה נכונה בסוג המדפסת המתאים לכם, תאפשר לכם לא רק לקבל תמורה יפה לכסף שלכם, אלא גם לחסוך בהוצאות השוטפות. אלו האפשרויות שלכם:

מדפסת ביתית קטנה (הזרקת דיו) - טווח המחירים האופייני הוא 200-400 ש"ח. תמורתם תקבלו מדפסת שיכולה להפיק תוצאות סבירות בהדפסת טקסט ומעט גרפיקה צבעונית. אבל שימו לב שמדפסת כזו תגיע לרוב עם מיכלי דיו קטנים, שעלות ההחלפה השוטפת שלהם עלולה להיות גבוהה. לכן, מדפסת כזו תתאים לכם רק אם אתם רוצים להדפיס מעט מאד, וזקוקים מדי פעם להדפסות צבעוניות.
 
 
מדפסת ביתית חצי-מקצועית (הזרקת דיו) - על מדפסת כזו תשלמו בדרך-כלל בין 400 ל-700 ש"ח, ואם אתם מדפיסים יותר מדף או שניים ליום ההשקעה תשתלם. אלו דגמים עם יותר תכונות, מהירים ואמינים יותר, שלרוב מסוגלים להדפיס באיכות סבירה או טובה את כל סוגי ההדפסות. אבל אם אינכם זקוקים להדפסות צבעוניות ו/או אם אתם רוצים להדפיס יותר ממספר דפים ליום, ישתלם לכם הרבה יותר לקנות מדפסת לייזר.
 
 
מדפסת לתצלומים (הזרקת דיו) - חלק ממדפסות הדיו הביתיות מתמחות בהדפסות צבע ריאליסטיות ("פוטו") או מיועדות באופן ספציפי להדפסת תצלומים דיגיטליים. מחירי הדגמים הללו מתחילים באזור ה-400 ש"ח ויכולים להגיע לאלפי שקלים.

גם דגם זול יחסית יאפשר לכם בדרך-כלל להדפיס תצלומים באיכות גבוהה, ולעיתים גם יגיע עם חריצים לכרטיסי זיכרון של מצלמות, צג מובנה לצפייה בתמונות ועוד. אלו מדפסות נוחות, לעיתים קרובות קומפקטיות ומעוצבות היטב, והן יאפשרו לכם להדפיס את התמונות שלכם בבית. החיסרון הגדול: עלויות החומרים המתכלים (הדיו והנייר המיוחד), שהופכות את השימוש בהן לבלתי משתלם. אלה ללא ספק מוצרים מפנקים, אבל אם אין לכם כיסים עמוקים עדיף לוותר.
 
 
מדפסת משולבת (הזרקת דיו) - המוצרים האלה מגיעים במגוון גדלים וצורות, ומספקים לכם שילוב בין תכונות הדפסה, סריקה, צילום מסמכים ופקס (אופציונלי). המחירים מתחילים באזור ה-350 ש"ח ובמחיר של 500 ש"ח אפשר לקבל דגם משוכלל יחסית. בדומה לשאר מדפסות הדיו, אלו לא דגמים שמתאימים להדפסה אינטנסיבית. רכישה של מדפסת כזו תתאים לכם אם אתם מדפיסים מעט, רוצים אפשרות להדפיס מסמכים צבעוניים, וזקוקים לפונקציות הסריקה, צילום המסמכים והפקס.
 
 
מדפסת משולבת (לייזר) - מוצרי הלייזר המשולבים דומים בתכונותיהם למדפסות המשולבות בטכנולוגיית הזרקת הדיו. אבל לרוב הם מתוחכמים ואמינים יותר, ומציעים את היתרונות המסורתיים של הלייזר: אפשרות להדפסת כמויות גדולות של מסמכים בעלויות נמוכות, ואיכויות פלט גבוהות מאד. גם החסרונות אופייניים: לא ניתן להדפיס בצבע, ומחיר המדפסת גבוה יותר (החל מ-1000 ש"ח לדגם בסיסי).
 
 
מדפסת לייזר ביתית - אם אתם רוצים להדפיס מסמכים על בסיס יומי, הקנייה הכי משתלמת עבורכם היא מדפסת לייזר ביתית. בטווח המחירים שבין 550 ו-1300 ש"ח אפשר למצוא דגמים רבים של מדפסות כאלו, חלקן פשוטות וקומפקטיות וחלקן מתקדמות ומהירות להפליא. ככלל, איכות ההדפסה, האמינות והביצועים של מדפסת כזו, יהיו תמיד גבוהים משל מדפסת דיו באותו מחיר. החיסרון העיקרי הוא שלא תוכלו להדפיס בצבע.
 
 
מדפסת לייזר צבעונית - בעבר הלא רחוק הן עלו אלפי דולרים, אבל היום אפשר לקנות מדפסת לייזר צבעונית במחיר של החל מ-1500 ש"ח. הן תמיד גדולות יותר ממדפסות לייזר רגילות, והדפסות הצבע שלהם בדרך-כלל קצת פחות יפות ממדפסות פוטו בטכנולוגיית הזרקת דיו. אבל אם אתם רוצים להדפיס גם מסמכים וגם תמונות, גם שחור וגם צבע, בכמויות גדולות ומכל הכיוונים: זו הטכנולוגיה שאתם רוצים.
 
 
הדגמים שהזכרנו מהווים כ-90 אחוזים מהשוק. מוצרים פחות נפוצים שכנראה לא מעניינים אתכם אבל ראינו צורך להזכיר כאן: מדפסות פוטו מקצועיות, מדפסות ייעודיות לברקוד, מדפסות דיו שתומכות בהדפסה על תקליטורים, מדפסות לייזר צבעוניות משולבות (קטגוריה שנמצאת בחיתוליה), מדפסות A3 שמתאימות לפוסטרים, מדפסות צבע בטכנולוגיות ייחודיות כמו שעווה תרמית או Dye Sublimation. וכמובן: מדפסות לייזר ארגוניות למיניהן.
 
אחרי שתחליטו איזה סוג מדפסת מתאים לכם, אתם מוזמנים להיכנס למדריך הרלוונטי, כדי שתדעו לאילו דברים חשוב לשים לב בסוג המדפסות הספציפי שבחרתם.

קניה חכמה!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by