ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
משדרגים את הדסקטופ 

משדרגים את הדסקטופ

 
 
אורי גושן

רוצים שולחן עבודה שנראה כמו מקינטוש או ויסטה? תכירו את כל התוכנות שיעשו עבורכם את המהפך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם יצא לכם להציץ במערכת ההפעלה Tiger OS X של חברת אפל, או אפילו בויסטה המדוברת של מיקרוסופט, קרוב לוודאי שיצא לכם "וואו" קטן מהפה. אם תרצו להפוך את מחשב ה- PC שלכם למשהו שמתקרב (ולו רק מבחינת מראה) לחוויה המקינטושית או אפילו הויסטאית- התוכנות הבאות יעשו זאת עבורכם בלחיצת כפתור. הן אמנם לא הדבר האמיתי, אבל הם יקחו אתכם הכי רחוק שרק אפשר.
 

Style XP

 
כדי להכניס אתכם לעניינים ו"לזרוק" אתכם ישר למים, מיד לאחר התקנתה תפעיל התוכנה את אחת מערכות הנושא לדוגמא (Theme) הכלולות בה הנקראת "Panther", ומדמה את מערכת ההפעלה של אפל. תוכלו גם להבחין באייקון חדש במגש המערכת שיאפשר לכם גישה נוחה לממשק הראשי של התוכנה, אך הפעלתה של התוכנה ברקע אינה הכרחית ליישום השינויים הויזואלים שתערכו באמצעותה.

אז מה אפשר לעשות איתה? כמעט הכול. תוכלו למשל לשנות את עיצוב כפתורי הניווט והשליטה בדפדפן ("Explorer Bar"), להחליף ערכות צבע נושאיות המשנות את הטפט, את צורת תפריט ה"התחל" ואת צבעי החלונות והגופנים ("Themes"), לבחור ערכות אייקונים המשנות את הצלמיות על שולחן העבודה, בתפריט "התחל" ובסייר הקבצים, ואפילו "לשחק" עם מסכי הפתיחה (Boot Screens, Logons), שומר המסך, סמני העכבר ורמת השקיפות של התפריטים השונים. בעזרת אפשרות מיוחדת הנקראת "Rotate", תוכלו להחליף בין העיצובים השונים בכל יום, בכל שבוע או אפילו בכל פעם שתאתחלו את המחשב.

שורה תחתונה: תוכנה מקיפה המאפשרת שליטה במאפייני התצוגה הקטנים ביותר, אך עשויה לבלבל מעט משתמשים שאינם מנוסים.
מחיר: 19.95$ (גירסת נסיון ל-30 יום)

להורדה
דף הבית להורדת ערכות נושא
 
 

WindowBlinds

חלונות XP בתחפושת ויסטה
 חלונות XP בתחפושת ויסטה   
תוכנה זו היא למעשה חלק מחבילה גדולה למדי של כלים לשינוי התצורה של מערכת ההפעלה הנקראת Object Desktop והיא (WindowBlinds) מתמקדת בשינוי "סקינים", כלומר התאמת מאפייני התצוגה של החלונות, התפריטים, ואפילו הצלילים של סביבת העבודה. מאידך, על מנת לשנות אייקונים, מסכי פתיחה או להתאים אפקטים כגון רמת שקיפות, אנימציות ומעברים - יש להוריד תוכנות נפרדות.

בניגוד ל-Style XP, תוכנה זו חייבת לפעול ברקע על מנת להחיל את שינויי התצוגה, אך אפשרות זו מבטיחה זיהוי אוטומטי של סקינים חדשים שהורדו מהרשת, ולהתקינם בלחיצת כפתור. למרות שקיימת אינטגרציה בסיסית של התוכנה עם חלון מאפייני התצוגה של מערכת ההפעלה (Display Properties), מומלץ לגשת לחלון הראשי שלה על מנת לשנות מאפיינים נוספים. שם תוכלו לבחור סקינים נבחרים לתוכנות ספציפיות, ולקבל את ה"לוק" של מקינטוש לדפדפן שלכם ובמקביל להישאר עם מראה ה"לונגהורן" לסייר הקבצים, למשל.

שורה תחתונה: כוללת פחות אפשרויות התאמה לסביבת העבודה, אך מתאימה למשתמשים חדשים המעוניינים בכלי פשוט ונוח יחסית.
מחיר: חינם לגירסה החופשית (אפשרויות מוגבלות), $19.95 לגירסה המלאה

להורדה
דף הבית להורדת ערכות נושא
 

DesktopX

שולחן העבודה עבר לחלל
 שולחן העבודה עבר לחלל   
על וידג'טים שמעתם? ועל התוכנה עם השם המוזר - קונפבולטור? ה- DesktopX יודעת להציג את אותם אובייקטים צפים על הדסקטופ ממש כמו הקונפבולטור, אך כאן לא נגמרות יכולותיה: היא מסוגלת לשנות לחלוטין את צורתו של שולחן העבודה, ולהפוך אותו לממשק אינטראקטיבי מלא. אמנם מידת הנוחות של הממשק המשוכלל מוטלת בספק, אך מה שבטוח - משעמם לא יהיה לכם איתו.

בניגוד לשתי התוכנות האחרות, ה- DesktopX לא תשנה את צבע התפריטים, הגופנים או האיקונים על הדסקטופ. היא פשוט תגרום לו להיראות כמו מערכת הפעלה שונה לחלוטין על ידי הורדה והפעלה של ערכות נושא שנוצרו על ידי משתמשים אחרים. לרוב, הערכות הללו יכללו קיצורי דרך לפעולות שכיחות כגון נגן מוסיקה, פנקס טקסט ודפדפן, ויספקו מידע מקוון על מזג האוויר ומידע מקומי על משאבי המערכת. שימו לב כי יש להוריד ערכות נושא המתאימות לרזולוציית המסך שלכם.

שורה תחתונה: דרך מעניינת ומיוחדת לסרבל את שולחן העבודה, או להפוך אותו להתגשמות החלום הרטוב שלכם - אם אתם פריקים של העניין.
מחיר: חינם (אפשרויות מוגבלות)

להורדה
דף הבית להורדת ערכות נושא
 

Desktop Architect

 
התוכנה הפשוטה מכולן לניהול וארגון ערכות נושא. היא אמנם לא תגרום לשולחן העבודה שלכם להפוך לצעצוע אינטראקטיבי משוכלל, אך היא תעזור לכם לשנות אלמנטים בסיסיים כגון טפט, אייקונים, צבעי חלונות וגופנים, סמני עכבר וצלילים. למרבה הצער, התוכנה אינה תומכת באופן מושלם בחלונות XP מאחר והיא נועדה לגירסאות מוקדמות יותר של מערכת ההפעלה, אך למשתמשים בעלי צרכים בסיסיים - היא מתאימה בהחלט.

תוכלו לבחור את ערכות הנושא מתוך הרשימה הנגללת שבחלקו העליון של המסך, או לבחור באופן ידני ערכות נושא השמורות במיקום ספציפי במחשב. כך או כך, ניתן להגדיר את האלמנטים שישתנו לאחר בחירת הערכה, או יותר נכון לבטל את אלו שאינם רצויים. ניתן גם להגדיר באופן נפרד את כל אחד מהאלנטים הללו על ידי בחירת הלשונית המתאימה (שולחן עבודה, צלילים, אייקונים וכד') ואפילו לייצא (כלומר לשמור) את התצורה שקבעתם לקובץ ZIP, אותו תוכלו לשלוח לחברים, למשל.

שורה תחתונה: תוכנה בסיסית לשינוי מאפייני התצורה הבסיסיים של מערכת ההפעלה. אידאלית למשתמשים המסתפקים במועט.
מחיר: חינם

להורדה
דף להורדת ערכות נושא
 

הוידג'טים באים

וידג'ט שהוא שלט לוינאמפ
 וידג'ט שהוא שלט לוינאמפ   
זוכרים את הקונפבולטור שהזכרנו מקודם? למי שעדיין לא שמע על הלהיט, מדובר במיני-תוכנות קטנות ומעוצבות הנקראות "וידג'טים", אשר "צפות" על שולחן העבודה ומאפשרות לכם לגשת למידע מקוון ברשת, לקבל מידע מקומי על נתוני המחשב, ולבצע פעולות שכיחות כגון חישוב מספרים, העתקת נתונים לזיכרון וכד'. רוצים לדעת עוד? הנה המדריך המלא
 

להחליף את תפריט "התחל"

 
רוצים להשאיר את שולחן העבודה כמו שהוא, אבל רק להחליף את תפריט ה"התחל"? ObjectDock ישגר את התוכנות החביבות עליכם מתוך סרגל כלים מונפש ויפהפה, אותו תוכלו למקם בכל מקום על המסך, ולהגדיר את מאפייני התצורה שלו.

להורדה
 

לא מספיק?

מתוך 3DNA Desktop
 מתוך 3DNA Desktop    
אם תרצו לשחק עוד קצת עם שולחן העבודה ולצ'פר אותו בעוד כמה הפתעות - יש לנו עוד כמה תוכנות שאתם פשוט חייבים לנסות: 3DNA Desktop תהפוך את הדסקטופ לסביבת עבודה תלת ממדית, GT Ripple תוסיף אפקט גלים לטפטים שלכם ו-Desktop Dreamscapes תשגר את המחשב שלכם ישירות לתחנת חלל באמצע היקום. תוכלו לקרוא ולהוריד את כולם מכאן.
 

הנבחרות שלכם

משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הם שיפרו לכם את החיים.

software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by