ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יום שלישי הגדול 

יום שלישי הגדול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בואו, חבר`ה, בואו לסטקיה. שמש, הערב בערוץ 2
 בואו, חבר`ה, בואו לסטקיה. שמש, הערב בערוץ 2   
תוך פחות מעשור הצליח הערוץ המסחרי להיהפך למקבילה הבלתי אפשרית של ערוץ 1: בשניהם מקרינים דברים שאף אחד לא רוצה לראות, רק שבערוץ הציבורי האף אחד הזה הוא באמת אף אחד, ובערוץ המסחרי האף אחד הזה כולל המוני אנשים עייפים שרק רוצים ליפול שדודים מול הטלוויזיה ולבהות את הפריים טיים עד השינה.

שימו לב ליום שלישי של "קשת": בשש וחצי בערב, "ווקר": סדרת הפעולה המשמימה, הישנה הזאת של צ`אק נוריס, שדומה שאין ערוץ לויינים פקיסטני שלא חרש אותה. וראה זה פלא: שידור חוזר שלה באותו יום ממש, באחת בלילה.

אחרי החדשות "שמש", העונה שכבר הוקרנה בלווין; אחר כך מופע קסמים של דייויד קופרפילד, הקוסם שרק שמו יותר דבילי מהמופע שלו; אחר כך "החפרפרת", שדומה כי נאמר עליה כל מה שאפשר להגיד בעניין הפער בין מה שאנשים רוצים לראות, לבין מה שבערוץ 2 חושבים שהם רוצים; והפריים טיים מסתייים עם נ.י.פ.ד, סדרת משטרה שהיתה פעם כאילו-חדשנית, והיום היא נראית שידור חוזר של עצמה.
 

ערב שידורים שלם בלי תוכנית אחת שאינה שידור חוזר, או חיקוי זול של רעיון שנולד באיזה תאגיד בידור אמריקאי, ולא ימות עד שכל העולם ישכפל אותו (או, במקרה הרע באמת, שידור חוזר של חיקוי זול של רעיון רע).

לערוץ 2 קורה לאט לאט מה שקרה לרחוב דיזנגוף בתל אביב: פעם הוא היה בוהמייני, אחר כך אופנתי, אחר כך המוני, אחר כך פתחו פיצוציות וחומוסיות בשביל ההמונים ומשחקי וידאו בשבייל ילדיהם, ואחר כך כל ההמונים אמרו: בוא הנה, יש כאן רק חומוסיות ופיצוציות ומשחקי וידאו! מה אני, פראייר להיות המוני?

כך בערוץ 2: בהתחלה הכסף היה תשוקה נכספת (כסף! בטלוויזיה! לא יאומן!), אחר כך הכסף היה הכרזה תרבותית, ואחר כך נשארו רק פיצוציות וחומוסיות, שמנסות להצדיק את תפריטן הדל בתירוץ שזה מה שמוכר, וחייבים כסף, לא?

לא, חייבים סיבה ללחוץ על הערוץ בממיר. והעם, זה שלכאורה אוהב רק חומוס, אוהב לאכול את החומוס שלו במקום שיש עליו דיבור. ואם אין על הרחוב שלך דיבור, לא יעזור לפתוח שם עוד ועוד סטקיה.

דיבור. "הבורגנים", לדוגמה, היתה סידרה שהיה עליה דיבור. "שמש", לעומתה, היא סדרה שלא יהיה עליה דיבור גם אם כולם יופיעו בעירום. בלי להיכנס לניתוחי רייטינג - הקהל של "הבורגנים", שאינו עד כדי כך קטן מזה של "שמש", מוכן לראות את הגיבורים שלו גם בשתיים בלילה - הרי שבלי דיבור על הרחוב שלך, אף אחד לא יגיע לשם. ומה יהיה אז על רשת החומוסיות המצליחה שפתחת לכל אורכו?

יצירת מופת, יום השלישי הזה.


יום שלישי בערוץ 2, משש וחצי בערב ועד חצות
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by