ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נו, אז מי החפרפרת? 

נו, אז מי החפרפרת?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הנה עוד סדרה תעודית: קבוצה של אנשים מתנדבת לשורה של ניסויים פסיכולוגיים בתוך בית סגור, אשר בו מושתלות מצלמות בכל פינה פנויה בקיר. מי הביישן? מי החוצפן? מי יגנוב למי מברשת שיניים? מי מפחד שלא אוהבים אותו ומי מפחד שאוהבים אותו יותר מדי? (תשובה על השאלה האחרונה: יש חיה כזאת, אבל היא מאוד מאוד נדירה).

כשפרצה תופעת "טלוויזית המציאות" עם סדרות ה"ריל לייף" של אם.טי.וי, נראה היה שזו המצאת המאה: סוף סוף אנשים אמיתיים, במצבים אמיתיים, שאפשר להציץ עליהם בלי לחשוש להיתפס.

אבל אז נהיו עוד. ועוד כאלה. ועוד ועוד: "האח הגדול", "הישרדות", ואינספור חיקויים בכל שפה ובכל תרבות. דומה שרק בלפלנד הצפונית טרם הפיקו סדרת "ריאליטי טי.וי". מקורות בתעשיית הבידור הקל מוסרים כי אלה קארי, הזקנה מלפלנד, מסרבת להכניס לאיגלו עשרים ושמונה מצלמות.

והבעיה היא כמובן שאנשים אמיתיים הם קצת - איך לומר - כמו אנשים אמיתיים. כלומר, כמה אנשים אמיתיים אתה מכיר שאתה רוצה לבלות חודשיים תמימים בחברתם? או קיי, אז אתה זוכה להציץ על חייהם הנסתרים. אבל הנסתר, כשדוחפים לך אותו מול הפרצוף, הופך לנגלה. ואם כבר נגלה - למה להיתקע עם אנשים שכל ייחודם הוא בזה שהם מול המצלמה?

ב"גן החיות האנושי" מנסים להעשיר את החוויה על ידי עימות המשתתפים עם מגןן מטלות פסיכולוגיות, מסוג אלה שמספקים בגיבושונים של חברות היי טק. לפעמים זה מעניין, לפעמים זה דוחה, וכמעט תמיד זה משאיר טעם מוכר של "נו, אז מה".

נו, אז תפסנו את הג`ינג`י פורץ לשקם וגונב בפלה. אז אנחנו יודעים עכשיו משהו על הג`ינג`י. מה זה אומר עלינו? על חיינו? חוץ מהעובדה שאת כולנו אפשר להקטין ולסגור בתוך הגדרות פסיכולוגיות שטחיות?


גן החיות האנושי; שני 18:55, יס פלוס
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by