ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לא בדיוק לארי סנדרס 

לא בדיוק לארי סנדרס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הנה תקדים: סידרה אמריקאית נפלאה שהפכה לסדרה בריטית בינונית. בוב מרטין הוא מנחה שעשועון טלוויזיוני מצליח. הוא חלקלק, מגעיל, חלש אופי, חנפן, בוגדני, עם בעיית טחורים, ובמשך 50 דקות בכל שבוע הוא מנסה לשרוד בתוך העולם התובעני, הטובעני הזה, שקרוי "תעשיית הבידור הטלוויזיונית".

אם זה נשמע לכם מוכר, זה בגלל שמישהו שם ראה את שמונה העונות המופלאות של "לארי סנדרס שואו", והחליט להביא את התשובה הבריטית, ובגדול.

הצליח לו?

לא כל כך. במעבר מפורמט הטוק שואו (סנדרס) לפורמט השעשועון (בוב מרטין), מפורמט 25 דקות קומדיה ל50- דקות "דרמה קומית", במעבר מקומיקאי גאון לשחקן מוצלח - במעבר הזה משהו השתבש.

מייקל ברימור (בתפקיד בוב מרטין) הוא אכן נאלח, אבל הוא רק נאלח - בניגוד לגארי שנדלינג שהיה גם נאלח וגם נוגע ללב. וכך גם הסדרה עצמה: "לארי סנדרס" היתה כל כך אינטנסיבית, כל כך קיצונית באיפיון הדמויות שלה, עד שלעתים היא ממש העיקה - אבל תמיד היתה כל כך מבריקה, כל כך עדינה ומדוייקת, שאי אפשר היה לעמוד בקסמה.

מוזר, אבל דווקא הגירסה הבריטית הגסה יותר, הלכאורה קיצונית יותר, היא הרבה יותר ממושמעת מזו האמריקאית. "לארי סנדרס" היתה קומדיה, וככזו הרשתה לעצמה ללכת עד הסוף. "בוב מרטין" היא דרמה קומית, ולכן גם כשהיא הולכת "עד הסוף" היא נשארת בתחום הלעג לתעשיית הבידור הקל, ולא מגיעה לתחומי הביקורת מלאת העצב של גארי שנדלינג על מצבו של האדם בעולם, ועל שאיפתו חסרת המנוחה לזכות בהכרה.

יחד עם זאת, שווה לראות. כי מייקל ברימור לא רע בכלל; כי העוזר המעצבן שלו, קית` אלן, מבריק; כי דניס לוסון, המפיק הכל יכול ("גיבור מקומי", ועוד אינספור סרטים סקוטיים), משעשע למדי; כי על כל רגע צפוי יש אחד שנון.

וכי בסך הכל, הנה לכם 50 דקות אינטלגנטיות וחדות. או קיי, אז זה לא יצירת מופת. אבל בשביל זה בדיוק קיים ערוץ כמו "יס פלוס" - בשביל להביא מדי פעם 50 דקות איכותיות, מעניינות, טריות (העונה הנוכחית בת פחות משנה), וטעימות.

כמה טעימות? בסדר, תלוי לאיזה שף אתם רגילים.


בוב מרטין; יס פלוס, חמישי 21:30, שישי 13:15
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by