ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האשמה: מחיקת קבצים 

האשמה: מחיקת קבצים

 
 
מערכת חיים ברשת

איש מכירות מניו-זילנד עומד למשפט לאחר שיום לפני פיטוריו מחק מידע מן המחשב בעבודה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מקרה מבחן ראשון לחוק הניו-זילנדי לפשעי מחשב שהתקבל ב-2003. ג'ייסון וויליאם כריסטופר רוב, לשעבר מנהל מכירות בחברת עיצוב האתרים ארטוורקס מניו-זילנד, הועמד לדין לאחר שיום לפני שפוטר מעבודתו מחק מן המחשב שהיה בשימושו 115 קבצים. האישום: "סייבר-חבלה". דיווח של אתר The Age.
 
על פי האישום, בטרם מחק את הקבצים, בהם גם רשימת הלקוחות של החברה, הוא שלח אותם לשותפתו לאנה גיבסון. לאחר פיטוריו, כך נטען, עשה רוב שימוש במידע כדי ליצור קשר עם אחד מלקוחות ארטוורקס והציע לבנות עבורו אתר אינטרנט בחצי מחיר.

המקרה של רוב הוא מקרה מבחן אמיתי ראשון לחוק מאחר שפעם הקודמת בה הועמד אדם לדין על פיו, הוא הודה באשמה. הפעם, ככל הנראה ייאלץ בית המשפט להתמודד עם כל השאלות הטכניות הקשות כיוון שרוב כופר לחלוטין באשמה. לטענת פרקליטו של רוב, דין ראס, במהלך החקירה נפלו כל כך הרבה פגמים עד שלא ניתן להוכיח את אשמתו של מרשו וכי על כתב האישום להימחק. השופט מצידו הודיע שכיוון שמדובר בנושא קשה, עמוס פרטים טכניים וחסר תקדים, הוא מעכב לפי שעה את ההחלטה.
 

האם המידע נמחק או נוקה?

לדברי התובע במשפט, רוב, שהיה עובד על תנאי, ביקש לאחד את מאגר הלקוחות שלו עם זה של החברה, על מנת שיוכל לעבוד עליהם מהבית. על אף שהממונים עליו הבהירו לו מפורשות כי הדבר מנוגד למדיניות החברה, הוא שלח בכל זאת את מאגר הלקוחות המאוחד לשותפתו והחל למחוק קבצים מן המחשב. יום לאחר מכן קיבל רוב הודעה ממנהלו לפיה בבוקר למחרת תיערך פגישה בה אמור לידון המשך העסקתו בחברה. עוד לפני הפגישה גילה המנהל, ראסל הרינג, את דבר מחיקת הקבצים. שלא במפתיע רוב התבשר למחרת על פיטוריו.

בתחילה טען להגנתו כי מחק את הקבצים על מנת לעשות סדר במחשב. לאחר מכן שינה את גירסתו וטען שעשה כן כי ידע שעומדים לפטר אותו. מאוחר יותר חזר לדבוק בגירסה המקורית.

לדברי התובע, סטיוארט פור, המחשב של רוב נבדק על ידי מומחי מעבדת הפשעים האלקטרוניים במשטרה וכי הבדיקה העלתה שהקבצים "נמחקו". פרקליטו של רוב הסביר כי השאלה מה עלה בגורל הקבצים היא עקרונית כיוון שאם הקבצים נמחקו ( deleted ) יתכן שמדובר בפעולה שקרתה בטעות וכן שהיא הפיכה. לעומת זאת אם הקבצים נוקו מן המחשב ( wiped ) יש בכך משום ראיה שהפעולה נעשתה במתכוון ובזדון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by