ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת: העתיד של מיקרוסופט 

השבוע ברשת: העתיד של מיקרוסופט

 
 
אורי ברקוביץ`

יש לכם עותק פיראטי של חלונות? לא תקבלו יותר עדכונים. וגם: המהפכה שתשדרג לכם את שולחן העבודה והצצה למערכת ההפעלה הבאה שלכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צילומסך מתוך ויסטה
 צילומסך מתוך ויסטה   
בעוד גוגל נמנעת בקפדנות ממסיבות עיתונאים והודעות יחסי-ציבור, נשארה מיקרוסופט נאמנה למסורת הכינוסים הגרנדיוזיים וההכרזות הפומפוזיות. מערכת ההפעלה הבאה שלה תצא לשוק באיחור של שנים כשהיא מסורסת מכל מרכיביה העיקריים אולם באורח פלא היא מצליחה ליצור ציפייה דרוכה ובלתי פוסקת לגביה. השבוע חזר הדור הבא של חלונות לכבוש את הכותרות בזכות תירוץ דבילי למדי: החלפת שם הקוד לונגהורן, בשם "חלונות ויסטה", המלווה בסיסמה "בהירה, בטוחה מחוברת: מביאה בהירות אל עולמך". כיוון שחוץ משינוי השם, והכרזה על תאריך לגירסת בטא ראשונה לא קרה בעצם כלום, הרשו לי רק לצטט את אותו גולש שטען שוויסטה (באנגלית) היא בעצם ראשי תיבות של: וירוסים, זיהומים, רוגלות, סוסים טרויאנים ותוכנות פירסום.

בינתיים, נחשפו תמונות ראשונות מתוך מערכת ההפעלה החדשה וכבר התחילו המאבקים בנוגע לשמה החדש.

לקריאה מורחבת:
מיקרוסופט מכריזה על "ויסטה" (חיים ברשת)
תמונות ראשונות: ככה נראת ויסטה (חיים ברשת)
ויסטה: עכשיו גם באימיול (חיים ברשת)
האם מיקרוסופט תאלץ לוותר על השם ויסטה? (חיים ברשת)
יש כבר מי שקנה את windowsvista.co.il (אנרג'י מעריב)
 

חוק הספאם הישראלי

חוק הספאם הישראלי, שגם הוא מפומפם בעיתונות המחשבים דרך קבע, עבר השבוע בכנסת בקריאה ראשונה. הגירסה שהתקבלה בקריאה הראשונה פועלת על פי המודל האירופי, שאומר בפשטות שספאם יקבל רק מי שביקש (או: מכות מרביצים רק בדאנג'ן ולא ב-TLV). בדיון בוועדת המשנה לאינטרנט וטכנולוגיה חל שינוי: אוחדו שלוש הצעות בנושא ואיכשהו הוחלט ללכת על המודל האמריקני, על פיו מי שלא רוצה ספאם, יצטרך לבקש שיכניסו אותו לרשימת סירוב (או: נרביץ לך בכל מועדון, אלא אם תתקשר לבקש אחרת) . מי שעשויים להרוויח מכך הם המפרסמים המעבירים את האחריות אל כתפי הצרכנים האדישים בדרך כלל. אם כך יהיה, נראה שגם לאחר קבלת חוק הספאם לא יהיה ממש חדש תחת השמש. או כמו שנאמר: השמש זרחה, השיטה פרחה ותיבת הדוא"ל נשחטה.

לקריאה מורחבת:
חוק הספאם עבר בקריאה ראשונה (חיים ברשת)
ועדת הכנסת בחרה: הולכים על המודל האמריקני (אנרג'י מעריב)
עוד הסברים בנוגע למצבן של הצעות החוק נגד ספאם (ynet)
 

ווידג'טים

ווידג'ט של מזג האוויר
 ווידג'ט של מזג האוויר   
השבוע דיווחנו על מהפכת הווידג'טים (תוספי ג'אווה שעושים כל מיני דברים מגניבים על הדסקטופ) שלדענו עומדת לכבוש את העולם. קשה לי להיזכר במקרה שבו גילויה של תוכנה חדשה עוררה כזו התלהבות הן בקרב חברי מערכת חיים ברשת, שכבר ראו פיצ'רים מגניבים מימיהם, והן בקרב הגולשים שהורידו בהמוניהם.

אז נכון שלא גילינו את אמריקה (בכוכב מקינטוש, בגלקסיית אפל, כך מספרות הזקנות, יש ווידג'טים כבר שנים ארוכות) אבל עבור מי שחי ועובד בסביבת חלונות מדובר בהחלט בחדשה טובה. הווידג'טים, שאינם עוד אתר או עוד תוכנה, הם פשוט שיטה אחרת, יעילה יותר, נעימה יותר, לניהול סביבת העבודה שלנו. כאן בדיוק טמון הפוטנציאל שלהם, ומכאן נובעת גם ההתלהבות הילדותית. עכשיו, כשיאהו רכשה את החברה שפיתחה את הפלטפורמה עליה הם עובדים, והפכה אותה לחינמית, כולם מוזמנים להיסחף.

לקריאה מורחבת:
תכירו: מהפכת הווידג'טים (חיים ברשת)
מדריך הווידג'טים השלם (חיים ברשת)
הווידג'ט של דה-מרקר
 
 
• המקל והגזר, נוסח מיקרוסופט: מי שירצה להוריד עדכונים ל-XP יצטרך להוכיח כי יש לו מערכת הפעלה חוקית. מי שיעבור את המבחן, יזכה בשלל צ'ופרים דוגמת חודש שימוש חינם באנציקלופדיה של ynet (לכתבה).
 

חדשות

• עידכון מזירת ה-GTA: סבתא מארה"ב תובעת את יצרנית המשחק לאחר שגילתה אודות סצינות הסקס המוסתרות בו. (לכתבה)
 
• הגירסה הבאה של פיירפורקס (שחצתה את קו 75 מיליון ההורדות) מתעכבת בשל בעיות אבטחה. (לכתבה)
 
• סקר: האינטרנט מתחזק כמקור המידע של הגולשים בישראל על חשבון אמצעי התקשורת הישנים.(לכתבה)
 
• האטה בקצב הגידול של החיפושים בגוגל ועלייה בשימוש במנועים הקטנים (לכתבה).
 
הדוד ג'ו עושה פישינג
 הדוד ג'ו עושה פישינג   
• כש-70% מן הגולשים האמריקנים שומעים פישינג הם חושבים שמדובר על דגים, 87% אינם יודעים מה זה פודקאסטינג, ול-91% אין מושג מה זה RSS (לכתבה).
 
• טוב שמדי פעם בא איזה מחקר ומנער אותנו מן הקונספציות בהן אנו שבויים. הפעם תורן של חברות התקליטים להתנער, עם פרסומו של סקר המצביע על כך שהגולשים שמבזבזים הכי הרבה כסף על הורדות חוקיות הם דווקא אלו שמורידים הכי הרבה מוסיקה פיראטית. (לכתבה)
 
• מיקרוסופט השיקה השבוע באיחור אופנתי את שירות מפות הלוויין MSN-Earth. המלצה שלי: חבל על הקליק. (לכתבה)
 
• אני כבר רואה את התורים הארוכים המשתרכים אל מול ועדת הקבלה לתפקיד הנחשק ביותר בבריטניה: מפעיל הסורק שרואה מבעד לבגדים. בשל אירועי הטרור, כך נודע השבוע, שוקלים להכניס לשימוש סורק חדש ואשר מסוגל להפשיט תוך שעה כ-500 בני אדם. את הסורק המיוחד יתקינו ככל הנראה בנמלי תעופה ותחנות רכבת לסייע באיתור חגורות נפץ, כלי נשק ושאר כלי זין המוחבאים תחת הבגדים. (לכתבה)
 
• תוכנית המחשבים הוותיקה של החינוכית "זומביט" חוזרת עם שם חדש: זומביט On-Line. התוכנית, בהנחיית גל נדיבי, תשוב ב-2 באוגוסט ותשודר בחינוכית 2 בימי שלישי ב-17:30 וב-19:30 בערוץ 23.
 

מומלצים

 
• מנכ"ל מיקרוסופט הימר לאחרונה ששנותיה של גוגל ספורות. יובל דרור, בטור מרתק, חושב דווקא להיפך. (לכתבה)
 
• האח הגדול פאסה - תכירו את האחיות הקטנות. הן יודעות עלינו הכל, אבל לא ששות לשתף. (לכתבה)
 
• תוכנות שיתוף קבצים כמייצגות אידיאולוגיות פוליטיות-חברתיות. מאמר מעניין בהחלט של עידו הרטוגזון ממגזין "מארב" (לכתבה)
 
• תחרות הבלוגים של חיים ברשת יצאה לדרך. כבר הצבעתם?
 
• זה מה שקורה כשיש כסף כמו זבל: האמריקנים, הזבלנים הגדולים בעולם, לא מתביישים לספר בנימה מבודחת על האנשים שמרוב כסף וחוסר עניין לטפל במחשב שלהם, פשוט זורקים אותו כשהוא מתמלא בווירוסים תולעים ושאר פגעי מחשב. לעזאזל הסביבה, לעזאזל העניים. (לכתבה)
 
 
• בלדד השוחי חושף את סוד פעולתה של מדפסת הזרקת הדיו. (לכתבה)
 
• תנו הצצה לפני שאתם פותחים בלוג: השוואת שירותי בלוגים בחו"ל, והשוואת שירותי בלוגים בארץ.
 
• זוכרים איך נגמר הסרט "שבעה חטאים"? לא הייתם ממש רוצים לשנות את זה? באתר "איך זה היה אמור להסתיים" מוצעים סופים מונפשים ובלתי צפויים לסרטים מוכרים. שווה לגמרי. (לאתר)
 
גאדג'טים: המחשב כבר בפנים!
 גאדג'טים: המחשב כבר בפנים!   
גאדג'טים חדשים: ביפר שידווח לכם כשיגיע דואר אמיתי, מכונה שתעשה לכם מקלחת בלי שתצטרכו לזוז מילימטר, מכשיר סליידר חדש של חברת ג'יגהביט, שייקר שיודע לנגן מוסיקה, טלפון סלולרי מעוצב כ-iPod, עט דיגיטלי עם תמיכה בבלוטות', טלוויזיית ענק עם מחשב מובנה ומודינג לחובבי הספורט: מחשב בתוך כדורסל.
 
• ולפני שאתם הולכים: הצצה ראשונה לסרט המבוסס על משחק המחשב DOOM, אתר שיעשה לכם גוגל-אישי, משחק פלאש חדש להתנתקות ואנימציית אצבעות נפלאה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by