ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
העריק הפסיד 

העריק הפסיד

 
 
מערכת חיים ברשת

ניצחון (זמני) למיקרוסופט. על המהנדס שעבר צד והתחיל לעבוד בגוגל נאסר לעסוק בכל דבר שמזכיר את עבודתו הקודמת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שימלצר בנתיים בקפיטריה של גוגל
 שימלצר בנתיים בקפיטריה של גוגל   
ד"ר קאי-פו לי, המהנדס הבכיר שעבר ממיקרוסופט לשורותיה של גוגל, הוגבל באופן זמני מלעבוד במסגרת גוגל בכל משרה הדומה לתחום עיסוקיו במיקרוסופט. זאת לאחר שהשופט העליון סטיבן גונזלס קיבל את טענותיה של מיקרוסופט כי קיים חשש סביר שסודות מסחריים שלה יעברו למתחרתה. דיווח Cnet.

לי עבד במיקרוסופט בחמש שנים האחרונות והגיע לדרגה של סגן נשיא. הוא סייע להקים את המרכז של מיקרוסופט בסין, עבד בתחום של זיהוי קול וביחידת MSN. לפני כשבועים הכריזה גוגל כי היא שכרה את לי לתפקיד של מנהל מרכז המחקר והפיתוח שלה בסין.
 

מיקרוסופט: מפר הסכמי סודיות

ביום שהכריזה גוגל על ההעסקה, הגישה מיקרוסופט תביעה נגד העובד שלה לשעבר בתואנה שהוא מפר את הסכם הסודיות שלו. הסכם זה אוסר עליו לעבוד במשך שנה מאז עזיבתו אצל חברה מתחרה ישירה. כמו כן, תבעה מיקרוסופט גם את גוגל על כך שהיא שידלה את לי לערוק אליה.

מיקרוסופט הבהירה כי היא לא היתה מעסיקה את לי, אלמלא היה חותם לה על הסכמי הסודיות. היא אף אמרה ששילמה לו 4 מיליון דולר בכדי שיעמוד בהסכמי הסודיות. בתגובה אמר לי שזה לא נכון שגוגל שידלה אותו לעבור אליה ושהפניה לגוגל באה מצידו. כמו כן, הוא וגוגל טוענים כי התפקיד החדש שלו כלל אינו דומה לתפקידו הקודם. הם התנגדו לטענת מיקרוסופט שהוא מומחה לענייני חיפוש והכחישו שהוא חשף סודות מסחריים של מיקרוסופט.
 

גוגל: מיקרוסופט מנהלת מסע הפחדה

למעשה גוגל רומזת שמה שעומד מאחורי התביעה הזו של מיקרוסופט הוא ניסיון להפוך את לי "שעיר לעזאזל" בכדי להרתיע עובדי מיקרוסופט אחרים מפי מעבר לגוגל. היא ציטטה בפני השופט שיחה אישית בין גייטס ללי מה-15 ליולי: "קאי-פו, סטיב בלמר בהחלט עומד לתבוע אותך ואת גוגל על זה. הוא רק חיפש שמשהו כזה יקרה, שמישהו בדרגה של סגן נשיא ילך לגוגל. אנחנו צריכים לעשות את זה (לתבוע) כדי לעצור את גוגל".

אולם בנתיים, הטענות של גוגל לא הרשימו את השופט גונזלס. הוא הטיל על ד"ר לי צו הגבלה זמני, האוסר עליו לעבוד בכל מה שקשור בטכנולוגיות חיפוש, אסטרטגיות עסקיות, תכנון ופיתוח בשוק החיפוש בסין ובתחומים אחרים בהם עסק בעבר במיקרוסופט. צו זה תקף עד לשימוע שיערך ב-6 בספטמבר. עו"ד הדין של גוגל, ניקול וונג, האשימה את מיקרוסופט בניהול "מסע הפחדה" ואמרה כי היא מאמינה שהשופט גונזלס יכריע בסופו של דבר לטובת גוגל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by