ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ברביים במקום גרביים 

ברביים במקום גרביים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יש שם מערכונים כל כך מוזרם, כל כך פיוטיים, שמשהו קורה למי שמתמסר להם
 יש שם מערכונים כל כך מוזרם, כל כך פיוטיים, שמשהו קורה למי שמתמסר להם   

עד כמה מוזר זה מוזר? מתי זה הופך להיות כל כך חסר פשר, עד שאתה מוותר על כל יכולת לפרש את זה, ופשוט מצטרף לחגיגה?

הנה, בדיוק כאן זה קורה: ריבס ומורטימר, שניים שהפכו את הגיחוך האישי, המשחרר, האבסורדי וחסר ההסבר לאמנות, מעבירים הילוך, ומגישים שש תוכניות שמעמידות את כל עבודתם הקודמת באור שפוי, אפילו שמרני משהו.

מה אפשר להגיד על "בנג בנג"? שיש שם מערכונים כל כך מוזרם, כל כך פיוטיים, שמשהו קורה למי שמתמסר להם. הוא עובר את השלב שבו הוא צוחק על דברים שהוא מכיר, ומתחיל לצחוק מדברים שאין לו מושג מדוע הם מצחיקים. דומה למה שקורה אחרי רבע אצבע חשיש. אתה צוחק, ואוהב, ונהנה - ואין לך מושג למה.

ואם אני מנסה לברר בכל זאת למה, עולה תשובה מהוססת אחת: כי הם עצמם, השניים ההזויים הללו, אינם הזויים כלל. הם יודעים היטב מה הם עושים. הבדיחות שלהם הן אולי בדיחות פנימיות, מובנות רק להם, אבל הם מגישים אותן בכזו משוכנעות פנימית, מבצעים את הטקסים הבלתי מובנים שלהם שוב ושוב ושוב בכזה דיוק מטורף, שאתה חייב, מתישהו - אם לא הרמת ידיים והחלפת ערוץ, בינתיים - להצטרף אליהם.
 

דווקא בגלל שלהומור שלהם אין כל פשר, משהו בתת המודע של הצופה נפתח. והוא אומר לעצמו, אותו צופה מוקסם: אין לי מושג מה הם אומרים, אבל נדמה לי שאני מתחיל לדבר את השפה הזאת.

בערך כמו שעולל בן שנתיים צוחק כשאחרים צוחקים איתו. הוא אומר "ברביים" במקום "גרביים", הוריו מתפקעים מצחוק ואושר, והוא קולט אותם צוחקים - וצוחק איתם. בפעם הבאה הוא ידע להגיד שוב "ברביים", כדי לקבל את אותה הנאה מתוקה של צחוק מתפרץ. הוא לא יודע למה זה מצחיק. הוא רק יודע שזה מצחיק, והוא רוצה עוד פעם. ועוד פעם.

ועוד ועוד ועוד פעם. וכך זה קורה גם אצל ריבס ומורטימר: שוב ושוב עולות אותן דמויות בלתי אפשריות, הזויות לחלוטין, אך מדוייקות עד אחרון הפרטים שלהן, ושוב ושוב הן מבצעות את הטקסים הפרטיים, הביזאריים שלהן. והם, שניהם, מגחכים לעצמם בהנאה, וברגע שאתה מוותר על הנסיון להבין ופשוט מצטרף - אחח, תשמעו, אחח!

עונג צרוף. אין מלה אחרת.

בנג בנג ריבס ומורטימר; שישי, 23:30 BBC פריים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by