ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מדריך: עשו לכם דסקטופ מושלם 

מדריך: עשו לכם דסקטופ מושלם

 
 
אורי גושן

הכירו את הלהיט הבא של שולחן העבודה שלכם: ווידג'טים. אורי גושן עם מדריך שימוש מלא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תארו לעצמכם מצב בו אתם גולשים באינטרנט וזקוקים לפירוש מילה באנגלית. במקום לגלוש לאתר מיוחד ברשת, יהיה לכם חלון קטן וקומפקטי שלא יפריע לגלישה שלכם (כי הוא חצי שקוף), בו תוכלו להזין את המילה הרצויה ולקבל תוצאות בו במקום. רוצים לדעת את השעה בניו-יורק? לראות את כמות הזיכרון הפנוי שלכם? להריץ משחק? לקרוא ציטוטים מהסימפסונס? רק תבחרו.
 

מהו קונפבולטור

מבלי להיכנס יותר מדי להיסטוריה של התוכנה עם השם המוזר, מטרתה היא לאפשר את השימוש בכלי עזר פשוטים הנקראים Widgets (או ווידג'טים). אלו הם יישומים קטנים וחצי שקופים המבוססים על ג'אווה סקריפט, ש"צפים" על שולחן העבודה ומספקים גישה למידע השמור במחשב, מידע בזמן האמת מהרשת וכלי עזר שונים – והכול בצורה אינטראקטיבית המאפשרת התאמה אישית. בניגוד לתוכנות רגילות, יתרונם וייחודם של הווידג'טים הוא במראה שלהם, ובאופן השימוש בהם.

לא משנה כיצד הגדרתם את שולחן העבודה שלכם - באם בסגנון XP החלקלק והיפה, או בסגנון הקלאסי והפשוט - הווידג'טים יראו תמיד, אבל תמיד אותו הדבר: יפים וסקסיים. ההבדל בינם לבין תוכנות רגילות לא נגמר כאן: ניתן להגדיר כל וידג'אט בנפרד כך ש"ירחף" או "יצוף" על שולחן העבודה מעל שאר התוכנות או החלונות הפתוחים, לקבוע את רמת השקיפות של הוידג'טים כך שלא יפריעו לעבודה עם שאר היישומים ולגשת אל כולם בו זמנית באמצעות "מקש חם".

למעשה, לתוכנה עצמה (הקונפבולטור) אין ממשק של ממש (פרט לתפריט במגש המערכת) מאחר והיא משמשת כפלטפורמה בלבד, ורק באמצעותה ניתן להפעיל את אותם וידג'טים. היא אינה תופסת נפח רב בכונן הקשיח (כ- 10MB לאחר התקנה), אינה צורכת משאבי מערכת גבוהים (גם כן 10MB לערך) והיא חינמית לחלוטין. אבל באמת שחבל להכביר מילים, לכן נעבור מיד לשלב הבא (תוכלו לקבל מידע נוסף על התוכנה בקישורים הנוספים שבסוף כתבה זו).
 

הורדה והתקנה

 
התוכנה מיועדת לבעלי מחשבי PC עם חלונות XP או 2000, ולבעלי מקינטוש עם Mac OS X בגירסה 10.2 ומעלה בלבד. הורידו את התוכנה מכאן, גשו לספריה בה שמרתם את הקובץ והפעילו אותו על ידי לחיצה כפולה. במסך הפתיחה שיופיע לחצו על כפתור NEXT, אשרו את הסכם הרשיון (אם אתם אכן מסכימים) ולחצו על NEXT פעמיים נוספות. בחרו את הספרייה בה תרצו להתקין את התוכנה (ברירת המחדל היא C:\Program Files\Pixoria\Konfabulator) ולחצו על NEXT כדי לאשר. על מנת להתחיל בתהליך העתקת הקבצים, לחצו על כפתור Install והמתינו עד שתתקבל הודעת הסיום. לחצו על כפתור FINISH על מנת לסיים את ההתקנה ולהפעיל את התוכנה. זהו, כעת תוכלו להשתמש בכלים השווים באמת.
 
 

שימוש והתאמה אישית

כל 16 הווידג'טים הכלולים בתוכנה
 כל 16 הווידג'טים הכלולים בתוכנה   
בתור "סיפתח", התוכנה תציג על שולחן העבודה חמישה וידג'טים שונים, איתם תוכלו "לשחק" קצת ולהתרשם כיצד הם פועלים: שעון אנלוגי, רשימת מטלות (To Do List), מדדי בורסה שונים, תחזית מזג אוויר וסייר תמונות קטן. למעשה, אלו הם רק שליש מהכלים שהתוכנה מספקת כברירת מחדל. עוד פיצ'רים שכלולים בתוכנה ושתוכלו להוסיף ברגע : סל מחזור, מצב הבטרייה (לפטופים), מצב הזיכרון הפנימי, מצב השימוש במעבד, עוצמת הקליטה של שידורי WiFi, בר חיפוש ב- !Yahoo, שלט לשליטה ב- iTunes (אם מותקן על המחשב), רשימת פגישות ומשימות המסונכרנות עם האאוטלוק (2003 בלבד), שעון דיגיטלי ואפילו כלי המציג את מצב הירח.

על מנת לפתוח ווידג'טים מתוך הספרייה בה הם שמורים (ברירת המחדל היא:
C:\Documents and Settings\UserName\My Documents\My Widgets ),
כל שעליכם לעשות הוא הקלקה ימנית על אייקון התוכנה שבמגש המערכת, בחירת Open Widget ולבחור בשם הווידג'ט המבוקש (ולאשר את הבחירה באמצעות כפתור Open). היישום ייפתח על שולחן העבודה ותוכלו להגדירו על פי העדפותיכם.
 
חם בישראל
 חם בישראל   
ניקח לדוגמא את שירות הצגת מזג האוויר: קליק ימני על חלון התצוגה ובחירה באפשרות Widget Preferences - ויעלה בפניכם חלון ההגדרות בו יש להזין את שם העיר שלכם באנגלית (ניתן לבחור מהרשימה הזו). לא מרוצים מהצבעים? עברו ללשונית "Colors", ובחרו את צבע הרקע לשעות היום והלילה, צבעי הטקסט, מאפייני הגופן, מיקום החלון (הווידג'ט) על שולחן העבודה ורמת שקיפותו. אופן הגדרה זה תקף לכל הכלים והעזרים שתפתחו, וכמובן שלכל אחד מהם יהיו מאפיינים שונים בהתאם לפעולה אותה הוא מבצע.

אם תפתחו מספר כלים בו זמנית ושולחן העבודה יתחיל ללכת לאיבוד, תוכלו להשתמש ב"מקש החם" הנקרא Konspose. לחיצה על F8 (המקש החם) תעביר את הפוקוס לכל הווידג'טים הפתוחים, או תעביר אותם לרקע – לסירוגין. נמאס לכם מהכלים או שאין בהם עוד צורך? קליק ימני על כל אחד מהם ובחירת Close Widget תעלים אותו משולחן העבודה. תוכלו לפתוח אותו בשנית ובמהירות על ידי בחירת Recent Widgets מתוך תפריט התוכנה שבמגש המערכת. אגב, לא משנה כמה ווידג'טים תפתחו – אף אחד מהם לא יופיע בחלון ה- ALT+TAB ולא יווצר עומס על שורת המשימות או האייקונים במגש המערכת.
 

הורידו וידג'טים נוספים

למרות שהתוכנה מציעה מגוון רב של ווידג'טים שווים למדי, אל תסתפקו רק בהם. הרי לא כולנו באמת צריכים לבדוק את מצב הבטרייה של המחשב השולחני שלנו, או את רמת האות של חיבור ה-WiFi שבכלל אין לנו. ממש כמו ה-Extentions של הפיירפוקס, גם במקרה זה יש להוריד את הווידג'טים השונים מתוך אתר ברשת, ונכון למועד כתיבת שורות אלו, קיימים 646 וידג'טים שונים בכמה קטגוריות (את הרשימה המלאה תוכלו למצוא בקישורים הנוספים שבסוף הכתבה). על מנת להוריד ולהפעיל את הווידג'טים השונים המפורטים כאן, פשוט לחצו על כפתור ההורדה, שמרו אותם בספרייה כלשהי במחשב ובצעו את ההנחיות שבסעיף הקודם.

מוכנים להורדה? עברנו למענכם על כל 646 הווידג'טים הקיימים. הנה ה-15 שהכי אהבנו (כמובן שעל טעם וריח אפשר להתווכח):
 

miniMail

 
אין לכם חשק לפתוח את האאוטלוק הכבד? אולי נמאס לכם לגלוש כל פעם מחדש לתיבת ה- Gmail שלכם? כלי זה יאפשר לכם לשלוח מיילים במהירות מבלי לפתוח תוכנות או אתרים נוספים. פשוט הגדירו את חשבון הדואר היוצא וכתובת הדואר האלקטרוני שלכם (במידה והחשבון תומך ב-pop3), ואתם מסודרים. ניתן לצרף קבצים, לכתב את עצמכם באופן אוטומטי ואפילו לשמור את כתובות הנמענים בספר כתובות מובנה.

להורדה
 

MultiNewsReader

 
מי שאוהב לקבל עדכוני RSS על שולחן העבודה, יוכל להיעזר בכלי פשוט זה. הוסיפו את כתובות ה-FEED של האתרים המבוקשים, ותוכלו לצפות ברשימת התכנים שבהם באמצעות הצבעה פשוטה על שמם ברשימה.

חדשים ב-RSS? כל מה שאתם צריכים לדעת נמצא כאן.

להורדה
 

Simpsons Quoter

 
רק בגלל שאנחנו מתים על הסימפסונים, לא יכולנו להתעלם מהכלי החביב הזה. כל מה שהוא עושה הוא להציג ציטוטים נבחרים שנאמרו על ידי הדמויות השונות בסדרה, וניתן לקבוע את מרווחי התחלופה בין ציטוט לציטוט. דרך מעולה להפגת שיעמום.

להורדה
 

Brick n Ball

 
משחק ה- BreakOut (או פופקורן בעברית) בגירסה פשוטה ובסיסית. לחצו על S על מנת להתחיל את המשחק, ועל L על מנת לשגר את הכדור. הניעו את המשטח באמצעות סמן העכבר. המשחק כולל 15 שלבים וניתן לשחק בכל אחד מהם על פי בחירה.

להורדה
 

Flickr Upload Widget

 
כלי פשוט להעלאת תמונות לחשבון שלכם בפליקר. ניתן לגרור כל קובץ מסוג GIF, JPG או PNG אל תוך ממשק הכלי, להוסיף TAGS ולקבוע אם התמונות פרטיות או פומביות (שימו לב: ניתן להעלות רק תמונה אחת בכל פעם).

להורדה
 

iSpeak

 
יישום Text-To-Speech פשוט אשר מקריא טקסטים באנגלית שהוזנו לתוכו. תוכלו לכתוב את הטקסט בעצמכם או להדביקו. על מנת להקריא את התוכן, יש ללחוץ על מקש CTRL ועל מקש הרווח בו זמנית. שימו לב: לא ניתן לעצור את הקראת הטקסט לאחר התחלתו.

להורדה
 

Currency Converter

 
תוכלו להמיר כל מטבע ולקבל את שער החליפין שלו עד לרמת האגורה. המטבעות הנתמכים כוללים דולר אמריקאי, יואן סיני, שקל ישראלי ועוד.

להורדה
 

Popcheck Mail Checker mk2

 
כלי המאפשר לבדוק את מספר ההודעות החדשות שהתקבלו בתיבות הדואר שלכם. ניתן להוסיף חשבונות ב- !POP3, IMAP,Gmail, Yahoo ואפילו Hotmail. ניתן להגדיר לכל חשבון צליל התראה, צבע מזהה, לסמן את כל ההודעות בתיבה כ"נקראו" או כ"לא נקראו" ועוד.

להורדה
 

Scribbler

 
ישום אשר אוגר באופן אוטומטי כל טקסט, URL או מיקום קובץ שנשמרו בזיכרון בעת העתקתם (ביצוע פעולת ה-COPY). אם תרצו לשחזר את המידע ולהדביקו מחדש, פשוט לחצו פעמיים (דאבל קליק) על השורה המכילה את המחרוזת המבוקשת, והדביקו את הטקסט בכל מקום שתרצו. תוכלו לבצע פעולות עריכה נוספות כגון גזירה, העתקה או הדבקה של טקסטים מהרשימות הללו, למחוק אותן או לאפס את הרשימה. אם תרצו, תוכלו אפילו להפוך את היישום הזה לרשימת מטלות, ולהוסיף לעצמכם תזכורות שונות (גם בעברית).

להורדה
 

Emule Status

 
יש לכם אמיול? רוצים לראות מה מהירות ההורדה וההעלאה הממוצעים בזמן אמת? ווידג'ט חביב זה יציג בפניכם את הנתונים הללו באמצעות גרף לינארי ובנוסף יציין את מספר הקבצים בספריית ההורדות שלכם. שימו לב כי יש לאפשר את האפשרות הבאה בתוכנת האימיול:
Emule -> Preferences -> General -> Enable online signature

להורדה
 

World Time pro

 
מכירים את לוחות השעונים הענקיים שתמיד רואים בשדות תעופה? ובכן, עכשיו גם לכם יכול להיות אחד כזה. תוכלו לפתוח עשרות שעונים על המסך ולהגדיר את העיר שתוצג בכל אחת מהם (על פי רשימה קבועה), את גודלם שם השעונים ואת סוג התצוגה של התאריך המופיע בהם.

להורדה
 

Kalculator

 
זו לא שגיאת כתיב - זהו שמו של ווידג'ט המחשבון החביב הזה. הוא כולל את פעולות החישוב הבסיסיות, שמירת מידע בזיכרון ושליפתו וניתן לשלוט או לתפעל אותו באמצעות העכבר או המקלדת. בנוסף, הוא כולל פונקציות מתקדמות יותר כגון טריגונומטריה, הוצאת שורש ריבועי, לוגוריתמים ועוד. שימושי במיוחד למי שצריך מחשבון ב"שלוף".

להורדה
 

Dixonary

 
גלשתם ברשת ונתקלתם במילה לא ידועה? במקום להתחיל לחפש את פירושה באתרים שונים ומשונים, תוכלו להיזער בכלי העזר הבא שימצא עבורכם את הפירוש לכל מילה שתזינו לתוכנה (באנגלית, כמובן). מעבר לכך, תוכלו לקבל תרגום למילים בשפות כגון צרפתית, איטלקית, שוודית ואפילו ערבית. כדי לקבל את הפירוש או התרגום, הזינו את המילה בתיבת הטקסט הריקה, ולחצו על סימן זכוכית המגדלת מצד ימין. אם תלחצו על מקש "אנטר", הסמן ירד לשורה הבאה, ולא יתקבלו תוצאות לחיפוש. על מנת לבחור את המקור ממנו יתבצע הפירוש או התרגום, לחצו על סימן הספר שבצד ימין ובחרו מתוך הרשימה הנגללת את המקור הרצוי.

להורדה
 

Accent

 
אם אתם כותבים טקסט בשפה זרה שבה נעשה שימוש בתווים מיוחדים, תוכלו לשלוף את אותן אותיות מתוך סרגל הכולל את כל התווים של אותה השפה. פשוט הקליקו על התו הרצוי, והדביקו אותו במקום המבוקש (מסמך וורד, למשל). השפות הנתמכות הן: איטלקית, ספרדית, צרפתית, הולנדית ועוד.

להורדה
 

Winamp Remote

 
נכון שלווינאמפ יש מבחר עצום של סקינים שונים ומשונים, אבל אם יש גם ווידג'ט שיכול לשלוט על הנגן הפופולארי - למה שלא תשתמשו בו? תוכלו לבצע את הפעולות הבסיסיות כגון לנגן או לעצור, לעבור בין השירים, לבחור בניגון רצוף, רנדומלי או מעגלי, להציג את הזמן הנותר לסוף השיר או את הזמן שעבר מתחילתו, לשלוט על עוצמת הקול (ווליום), לדרג את השיר בכוכבים (1-5) ולהחליף את צבע הממשק. פשוט, אך חביב ביותר.

להורדה
 

כיצד בונים ווידג'ט

לא מצאתם ברשימה ווידג'ט שעונה בדיוק על הצרכים שלכם? עשו זאת בעצמכם! אתם מוזמנים לקרוא את המדריכים השונים באתר התוכנה, ולשלוח לנו את התוצר המוגמר שלכם לכתובת:
software@nana.co.il

הווידג'טים הטובים ביותר יפורסמו במדור "תוכנות השבוע".

בהצלחה!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by