ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זהירות: מחטף סלולרי 
 
 
מערכת חיים ברשת

חברות הסלולר מנסות לבצע מחטף ולהציב 600 אנטנות חדשות לפני שיאושר חוק שיגביל את הצבתן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברות הסלולר בישראל הגבירו בחודשים האחרונים את קצב הבקשות לאישור הצבת אנטנות חדשות, ככל הנראה בשל חששן מן הקשיים הצפויים אם תאושר תוכנית המתאר הארצית החדשה (תמ"א 36) שהגיש שר הפנים, אופיר פינס. דיווח של אתר TheMarker.

על פי נתוני המשרד לאיכות הסביבה, הוגשו בתקופה האחרונה בקשות להצבת כ-600 אנטנות חדשות, שהן כעשרה אחוזים מסך אנטנות הסלולר הקיימות בישראל.

בתקופה האחרונה מגלה הציבור רגישות יתרה בנושא האנטנות הסלולריות, ודורש הסרתן של אנטנות רבות הממוקמות בשכונות מגורים ומעל מבני ציבור (כגון המאבק על האנטנות המוצבות מעל תיאטרון הבימה).

פורום החברות הסלולריות מסר בתגובה ל-TheMarker כי "אין שינוי במדיניות בכל הקשור להקמת התשתית הסלולרית ופריסתה". בפורום מסבירים כי בשל "הגידול במספר המשתמשים ברשת והקמת שכונות מבנים ומתקנים, התשתית הסלולרית מחייבת הגדלה של מספר מתקני השידור".

ביום ראשון הקרוב צפויה לדון הממשלה בהצעת התיקון לתמ"א 36 שהגיש השר פינס, אשר תקשה על הקמתן של אנטנות חדשות. על פי ההצעה, יוכלו תושבים להתנגד להקמת אנטנות חדשות באזור מגוריהם, ותושבים שיוכיחו כי ערך דירותיהם נפגע כתוצאה מהצבת אנטנות יזכו לפיצוי במלוא ירידת ערך הנכס. על פי ההצעה, יחויבו חברות הסלולר לשאת ב-80% מסך הפיצוי והרשות המקומית בה מותקנת האנטנה תישא ב-20% מהפיצוי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by