ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הישרדות - הגירסה היהודית 

הישרדות - הגירסה היהודית

 
 
מיכל יפה

לכאורה הפסח הוא חג משפחתי משמח. אך למעשה מדובר במבחן הישרדות אכזרי ועתיק יומין, הכולל אכילת מזון משונה, מפגשים עם קרובים מאוסים, לוחמה בשטח הסופר-מרקט ועוד מכות שלעומתן דבר ושחין הם פינוקים בספא. נענע מגישה - מדריך הישרדות לחג

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגיע ליל פסח, כל העולם כולו אומר הלל ואנחנו אומרים: אוי א-ברוך. לא ברור למה בחג שאמור לסמל את היציאה מעבדות לחרות, אנחנו מקבלים רק את העבדות. אבל לא באנו לפה לקטר, אלא לעזור לכם לעבור את החג הזה בשלום.

ברוח תכניות הריאליטי טי.וי הנפוצות כל-כך בחודשים האחרונים, חג הפסח יהפוך להרבה יותר נסבל אם תתייחסו אליו כאל הישרדות בגירסה היהודית. ינצח זה שבתום שמונה ימים ישאר שלם בגופו ובנפשו ועם מינימום קילוגרמים מיותרים, ואנחנו פה בשביל לעזור לכם לנצח במשחק. קבלו בתופים ובמחולות את מדריך ההישרדות השלם לחג הפסח:
 

שיעור הישרדות מספר אחת: המשפחה

דם יותר סמיך מיין ומשפחה זה הדבר היקר ביותר שיש לנו. האמנם?
 דם יותר סמיך מיין ומשפחה זה הדבר היקר ביותר שיש לנו. האמנם?   
דם יותר סמיך מיין ומשפחה זה הדבר היקר ביותר שיש לנו. נו, אז מה? אני מכירה כמה אנשים עם אוסף בולים מאוד יקר ועדיין הם לא מבלים איתו ערב שלם באכילת מאכלים משונים. מה גם שהבולים בחיים לא יחשבו לשאול את בעליהם מתי הם יתחתנו כבר.

העצה הטובה ביותר להתמודדות עם הסדר בכלל ועם המשפחה המורחבת בפרט היא לדאוג לכך שלא תצטרכו לנהוג באותו ערב ולהקדים ולבצע את מצוות שתיית ארבע הכוסות עוד לפני הישיבה לשולחן החג, כך יהיה לכם קל יותר להתמודד עם הזוועות המשפחתיות והקולינריות.
 

שיעור הישרדות מספר שתיים: היעדר החמץ

היעדר החמץ הוא פחות בעיה לתל אביבים מביניכם, כי בעיר החטאים יש לא מעט מסעדות שמגישות את אותו אוכל כמו בשאר השנה. בכל מקרה, מה שלא תעשו וכמה שלא תהיו רעבים, בשום אופן אל תכנסו לאחת מרשתות ההמבורגרים. מגישים שם מוטציות בדוגמת לחמניות ממצות, או, גרוע לא פחות, לחמניות מקמח מצה.

עקרונית, אין שום דבר רע בשבוע ללא לחם. תוכלו לראות בזה את תחילתה של הדיאטה מופחתת הפחמימות שתמיד רציתם לעשות. מי שלא יכול להתאפק, יכול לקנות בורקס קפוא ולאפות אותו במשך ימי החג, ולפני שתעשו את זה, קראו בעיון את -
 
 

שיעור הישרדות מספר שלוש: התורים בחנויות

אין מה לעשות נגדם, חוץ מלהצטייד בנעליים נוחות ובאורך רוח. להעברת הזמן בתור נציע משחק נחמד: הציצו בעגלות של העומדים לפניכם, מאחוריכם ומכל צדדיכם ונסו לדמיין את החיים שלהם. השתדלו לא לקנות ממרח צמחי בטעם כבד למקרה שמי שעומד אחריכם בתור גם משחק את אותו משחק.

המנעו גם מביצוע שופינג בחול המועד. חנויות כמו המשביר או סופר פארם וגם זארה או מנגו הן מחוץ לתחום בשבילכם. ממילא אין הגיון במדידת בגדים, כל עוד השרידים האחרונים של המצות לא נשטפו במורד האסלה. עניין שיקח פחות או יותר עד יום השואה.
 

שיעור הישרדות מספר ארבע: מקומות ציבוריים בחול המועד

משחק ההישרדות של פסח. מי יצליח להשאר שלם בגופו ובנפשו?
 משחק ההישרדות של פסח. מי יצליח להשאר שלם בגופו ובנפשו?   
הילדים בחופש מבית ספר, חלק ממקומות העבודה מוציאים את כל העובדים לחופשה מרוכזת ובמקומות אחרים עובדים רק חצי יום. כל זה, בתוספת התראות הפיגועים החוזרות ונשנות, גורמות לכך שכל יציאה מהבית הופכת להרפתקאה שלכו תדעו איך היא תסתיים.

לא חייבים, אתם יודעים. הישארו בבית, תדליקו את המזגן, שימו מוזיקה טובה, קראו ספר טוב – העיקר לא לצאת מהבית. מי שרוצה, יכול להמיר את פעילויות האופליין שהוצעו פה בהתחברות לאינטרנט, אבל מכיוון שהאינטרנט הוא גם סוג של מקום ציבורי, יש להקפיד ולקרוא קודם את מדריך ההישרדות הבא:
 

שיעור הישרדות מספר חמש: האינטרנט בחג

הצ`טים בחג הולכים להיות צפופים ודביקים לא פחות מהרחובות. עשרות ניוביז שחושבים שזה מה-זה-מגניב להתחזות לכוסיות בנות עשרים. ותרו מראש על התכניות למצוא את אהבת חייכם בחג הזה. רוב הסיכויים שמדובר בנער בן 15 עם חתימת שפם שמעטרת את שפתו העליונה.
 

שיעור הישרדות מספר שש: חג שני

תהיו חזקים. עוד שניה זה נגמר ותוכלו לחוות את המהות האמיתית של החג – היציאה מעבדות לחרות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by