ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לחץ כאן: לא חלום ולא צ'ינצ'ילה 

לחץ כאן: לא חלום ולא צ'ינצ'ילה

 
 
האחים טבריה

השבוע, אנחנו מנסים לפוגג את הייאוש. אייל גולן מנסה לעזור, וכל מני מילונאים של הומואים. יש גנן אחד נחמד, וקווייק בממשק חדשני, וילדה אחת מסתורית ומושכת. אבל הכי אדיב זה פאולו קואלה, שדופק כמה עצות כמו שרק הוא יודע

 
 
 
 
 
 
 
 
 

פרולוג

השבוע הופיע בחלומי פאולו קואלה - סופר, הוגה, חוקר נפש וממשיל משלים נחשב. אחרי שאמרתי לו עד כמה אני מעריך את העבודה היפה שלו בשביל y-net, והוא החמיא לי על השער המבריק נגד בלגיה באיטליה 90`, הפשירה האווירה, ושיחה נעימה החלה מתגלגלת בינינו. "אני אוהב אותך", אמרתי לו בהיסוס. הוא חייך בחמימות לטינית.
 
איגי פופ. איגי פופ
 איגי פופ. איגי פופ   
"מהי האהבה?", שאל-חקר פאולו קואלה, ולא חיכה למענה. "האהבה היא שדות, שדות של אירוסים. האהבה היא מקלדת מאובקת תחת אצבעות רועדות. האהבה היא שיר שלא נוגן, במקום שאיננו עוד, בזמן שמעולם לא התקיים. האהבה היא מחלק עיתונים מנומנם על אופניים חורקות בעיירת דייגים שקטה. אהבה היא אני, ואתה, והיא החלום והסיוט, השינה והשיכחה, הבהלה והבעתה, הזעם והזוהמה. האהבה היא אנחנו, אבל היא אינה בשבילנו. אנחנו נייר טואלט גרוע, עם חריצי חיתוך פגומים. האהבה היא בשביל אלוהים והחיות. האהבה היא נס קפה. קווייק טקסטואלי". חתם פאולו קואלה את משנתו, ואני הרגשתי איך לפתע נורא בא לי עליו.

 
איגי פופ. איגי פופ
 איגי פופ. איגי פופ   
פאולו קואלה הרגיש בזכרותי המתקשה, וצחק באבהיות. הוא הניח כף יד על כתפי, ורעד מחשמל עבר בי. "יצרייך אינם דבר מלבד אשליה", פתח פאולו קואלה, רומז על משל קרב. "נמר גדול מתיישב על קן נמלים הומה, והן מרגישות כי אלוהים ירד אליהן ובשורה בפיו. סדרי בריאה משתנים בערימת גרגרי החול הקטנטנים, וכאוס משתלט על הממלכה השלווה. אחרי זמן שנדמה לנמלים הקטנות כנצח, מטיל הנמר את מימיו על מלכת הקן. העמלות הזערוריות מתקשות לעכל את שארע, אך בו בזמן חשות הן יצר משונה בוער בגופן השברירי. לאחר עוד שנות דור, קם הנמר האצילי ממרבצו, ומבקש לסור אל אהובתו החתולית. הנמלים הקטנות, שנותרו ללא אל ומלכה, ללא תקווה, רצון ועזרה הדדית, נאלצות להסתפק בזיקוק אותו יצר מהמם שנתעורר בהן ביום מותה של המלכה, וכך ירדה המתירנות המינית אל העולם". פאולו קואלה חייך אלי. אני הבטתי בו. זה לא חלום, צעקתי אליו. זה סיוט.

 
 
איגי פופ. איגי פופ
 איגי פופ. איגי פופ   
זחיחותו של פאולו קואלה לא ידעה גבול. "אתה חושב שהחלום שלך הוא סיוט? ומה לגבי החלום שלי? בחלומי היתה טינה טרנר, ערומה כביום היוולדה, והיא שרה לי באל-דוראדו את "ריוור דיפ מאונטיין היי", בעוד שעשרות בתולות אינקה זהובות חזה רוקדות את הבוגי במיומנות דרומית מושלמת. ובמקום החלום הזה אני מקבל אדם קטן, מריר, חסר תקווה ומפוטם בייאוש אקרילי, שהסיוט שלו הוא ביקור של פאולו קואלה במוחו. בחיי, סניור, אתה צריך להיות טיפש כמו נון סופית בשביל לא לזהות כאן אירוניה מכאיבה. אתה עוד ילד. ילד הומו, אני חייב להוסיף, ואף ילדה לא תרצה אותך". פאולו קואלה סיים בנימת ניצחון, ואני חשתי בדמעות מלוחות שמחניקות את גרוני. אלוהים, איך אתה עושה לי את זה. אני טוב מדי בשביל העולם הזה.
 
איגי פופ. איגי פופ
 איגי פופ. איגי פופ   
"העולם הזה", נאנח פאולו קואלה. "כמה אני אוהב את העולם הזה. יש בו כל כך הרבה צבעים עזים וריחות משכרים, לצד ביבים חשופים ותעלות צחנה מתארכות. משל קצרצר שכתבתי בנעוריי מספר על היום בו קיבלו האנשים את העולם בו אנו חיים היום. מסופר בו על קן ראסל, שנחסם בוקר קריר אחד על ידי תרנגולת מטילה. במשל הזה, הביצה שסוגרת על קן ראסל מסמלת את העולם הנפלא שקיבלנו מהתרנגולת הגדולה. הנמלים הן אנחנו עצמנו, והנוצות הן הנוצות שמקיפות אותנו כשאנו רואים סרטים של קן ראסל. אנגלי מסריח ואימפוטנט - זה העולם שלנו כשאני במצב של תריסולים מוגפים. אבל לעתים, כמו שקורה במספר מדאיג מאגדותיי, מתבהרים השמיים, העננים האפורים אומרים זה לזה שלום והשמש הבוהקת פורצת לחיינו באלימות מאושרת, עם שיר של אייל גולן. אני כל כך אוהב את העולם הזה", חתם פאולו קואלה משל נוסף. אבל מה יהיה איתי? מה יהיה איתי?

 
איגי פופ. איגי פופ
 איגי פופ. איגי פופ   
"מה יהיה איתך באמת?", גוער בי פאולו קואלה בחלומי. "אני לא חושב שיש לי על זה משל. אתה בבעייה קשה, כמו שאומרים במקום שממנו אני בא. נסה אולי תרפיה בגננות". יא קואלה, אל תהיה כזה, גערתי בו. אני רק רוצה להיות מאושר.
 
"ומה הוא האושר, אם לא רמאי טורדני המתגנב כבלש חרש דרך פישפש צר, מחפש אחר תכשיטים חבויים בחשיכה, ומשמצאם, חוזר כלעומת שבא ומשכיח כל זכר לביקורו החטוף?", הציג בפניי פאולו קואלה שאלה קשה בחלומי. "בחמקמותו של האושר נמצא כוחו הגדול, אך גם חסרונו המשמעותי ביותר. זכור את משל הפירה והדוכיפת ההרה, למשל, שם אני מציג את האושר כמס שפתיים שמוטל על האלוהים לשלם לבני האדם בעבור קערת הפירה הדלוח שמכינה האם הענייה עבור הכל יכול, והדוכיפת ההרה, שמפתה את בנה הצעיר שטרם ידע אישה. משל מבריק, אני נזכר עכשיו. ובכל מקרה, קעקוע ליהודים זה גרוע", חתם הממשיל פאולו קואלו בנימה סתומה. אני לא מבין מה הוא רוצה ממני. הלוואי ויצלצל כבר השעון המעורר.
 
איגי פופ. איגי פופ
 איגי פופ. איגי פופ   
ובעוד מלמולי התפילה על שפתיי, צלצל השעון להעירני. עוד יום בחיים המסריחים, אמרתי לעצמי בייאוש מוחלט, בודק את מימדי הנזק שגרם הפילוסוף הלטיני בתחתוניי. אלה חיים אלה? אני חושב שכבר עדיף להיות פיקאסו, או מקסימום גווין מק`קאן. קשה להיות האחים טבריה, זה ברור, אבל הרבה יותר קשה להתנגב אחרי המקלחת, לשטוף את הכלים, לשחק סוקובאן וללמוד תושב"ע כמו משוגע.
 
אני חושב שכל הטרנד הזה של החיים כבר לא מדליק אותי יותר. גם החלקיקים האלה, המתכתיים, שנכנסים לי לנחיריים. זוועה. התשובה, אומר מאט דילון, נישאת ברוח, אבל אני לא מבין למה זה צריך להתקע באף שלי. אולי זה מגיע לנו, כי היינו כל כך לא נעימים לקואלה. הוא בסדר, אני אומר לכם. לא פחות טוב מכל שחקן אחר שלבש אי פעם את מדי פלומיננזה. אולי אם ישפר את משחק הראש יהיה מושלם. אלה נראים כמו טיפוסים שיוכלו לעזור במשהו. הלוואי. באמת הלוואי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by