ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קום איל פו 

קום איל פו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתעופפת מהמסגרת על ידי היצמדות הכמעט אובססיבית למסגרת. פרייז`ר
 מתעופפת מהמסגרת על ידי היצמדות הכמעט אובססיבית למסגרת. פרייז`ר   
"פרייז`ר" מתחילה היום מחזור שידורים חדש בערוץ 2, החל מהפרק הראשון. מה יש בה, בקומדיה הזאת, שאתה רואה עוד פרק ועוד פרק, וכולם עשויים היטב וכולם מהוקצעים ומשוייפים דק, וכולם בסך הכל סיטקום אמריקאי המתנהג לפי כל הכללים, לא משתנה במשך שבע עונות, בנוי על דמויות שונות אך משלימות, מאלה שאף פעם לא חורגות מהמנדט שלהן כפי שנהגה בפיילוט. סדרה שמספקת צחוקים במקומות הנכונים, אבל לא מפתיעה אף פעם.

ובכל זאת, היא סדרה ממכרת. מקסימה. מענגת. למה, לעזאזל?

אולי כי היא עשויה כל כך "היטב", שבפרקים רבים היא עוברת פאזה דווקא בשעה שהיא מצייתת בדייקנות לכל כללי הטקס. היא מתעופפת מהמסגרת על ידי היצמדות הכמעט אובססיבית למסגרת. כי הדיוק בפרטים הקטנים הוא חתרני.
 

למי שלא מכיר: קלסי גרמר הוא פרייז`ר, פסיכיאטר שטחי אך פופולארי, בעל תוכנית עצות מצליחה ברדיו. יש לו אח - דייויד הייד פירס, אחד הקומיקאים המדהימים ביותר שראיתי בעשור האחרון - גם הוא פסיכיאטר, אך בניגוד לאחיו המצליח הוא יונגיאני מעמיק עם בוז תמידי לשיטחיותו של אחיו.
יש להם אבא, שוטר לשעבר, איש ארצי ומפוכח שאינו מבין איך יצאו לו שני בנים כה אינטלקטואלים ואניני טעם, שמבינים בפקקים של יינות ובבדי ריפוד אפגניים. ויש גם את דפני, הפיזיותרפיסטית המקסימה של האב, שחיה איתם בדירה.

וכמובן, מאחוריהם נמצאים ברקע שלל שחקני משנה מקסימים, כוכבי תחנת הרדיו שבה פרייז`ר עובד. עד כאן נשמע לעוס למדי.

אבל החתרנות האמיתית שלהם, כאמור, היא בביצוע. דוגמה קטנה: כשדייויד הייד פירס עושה "דאבל טייק" (זה כשמישהו אומר לך משהו בלתי סביר, ואתה מעיף בו מבט אחד רגיל, ואז קולט מה הוא אומר ומיד מעיף בו מבט שני, לא מאמין; גג קומי שגילו כגיל הכוכבים בשמיים) - כשהוא עושה דאבל טייק, הוא עושה את הדאבל טייק האולטימטיבי. הוא עושה אותו כאילו כל חייו התאמן על דאבל טייקים בשביל הרגע הזה. כאילו אין בעולם דבר חוץ מהדאבל טייק.

זה לא קשור לסדרה. לא קשור לעלילה. זה קשור לדבר הזה שנקרא הומור. הדאבל טייק של דייויד הייד פירס הוא כמו חיוכו של חתול הצ`שייר ב"אליס בארץ הפלאות". לרגע קטן אחד לא נותר דבר על המסך, חוץ מהדאבל טייק. חוץ מהשורה המצחיקה. חוץ מאהבת המקצוע הזה שנקרא "קומיקאי".

פרייז`ר; שני, 18:00 ערוץ 2
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by