ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המהפכה: אנטי mp3 

המהפכה: אנטי mp3

 
 

חברות התקליטים מנסות עכשיו פטנט חדש במאבק שלהן מול החלפת הקבצים (סליחה, נגדכם): תקליט חדש של זמר קאנטרי נשכח יוצא בפורמט חדש שאמור להבטיח שאי אפשר לדחוס אותו ל-.mp3 ואם זה לא מספיק, הם גם מנסים לעקוב אחרי מחליפי קבצים (סליחה, אחריכם). האם זה יצליח? נו, באמת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בלתי דחיס (ובלתי זכיר). צ`ארלי פרייד
 בלתי דחיס (ובלתי זכיר). צ`ארלי פרייד   
אתם לא מכירים את צ`רלי פרייד, אלא אם כן אתם מהאנשים המוזרים שאוהבים מוזיקת קאנטרי. צ`ארלי פרייד היה כוכב הקאנטרי השחור הראשון, או לפחות הראשון שהצליח לפרוץ את מעגל הגזענות לשרוד סיבוב הופעות בעיירות הקו-קלוקס-קלאן בדרום ארצות הברית . זה קרה מזמן. היום פרייד כבר בן 61, ללא ספק האדם המבוגר ביותר שהופיע במדור זה מאז ומעולם. בכל זאת, אני מתעקש, הוא הולך להיות להיט. קאמבק כזה עוד לא ראיתם.

בשבוע הבא יצא הדיסק החדש שלו, מחווה לאיזו אושיית קאנטרי עלומה אחרת. והוא ימכור פצצות, הפלטינה כבר בכיס. הדיסק של פרייד, לא תאמינו, יהיה הטסט-קייס הראשון של הטכנולוגיה שחברות התקליטים ינסו להפעיל נגדכם בשנים הקרובות. לפי ההתרברבויות שלהם, זהו הסי.די הראשון המכיל מנגנון הגנה המונע את צריבתו, העתקתו או דחיסתו ל-mp3ים ממזריים. ובדיוק בגלל זה הוא הולך למכור, ובכמויות.
 
מישהו כבר עוקב אחריכם עכשיו. מדיה טראקר, תוכנת המעקב של תעשיית התקליטים אחרי החלפת קבצים
 מישהו כבר עוקב אחריכם עכשיו. מדיה טראקר, תוכנת המעקב של תעשיית התקליטים אחרי החלפת קבצים   
כל האקר, קראקר, סקריפט-מאנקי ו-P2P ג`אנקי בעולם ירוץ לחנויות הדיסקים, ויעמוד יפה בתור כדי לרכוש אותו ולנסות להיות הראשונים לפצח את מנגנון הרשע החדש. אכן, מזימת שיווק גאונית שניתן לשחזר בקנה מידה מקומי, נניח עם יפה ירקוני. יהיה הרבה רעש, יעבור עוד כמה זמן, מישהו יצליח לעקוף את ההצפנה, יהיה עוד רעש. אבל הרעש הכי חזק הוא זה של חמש חברות התקליטים הגדולות, דופקות את הראש ביחד בקיר.

בניגוד לסיפור המזעזע במורכבותו של נאפסטר, העניין כאן פשוט מאוד: במשך 30 שנה יכלו צרכני המוזיקה לשכפל לעצמם עותקים של יצירות שקנו. אנשים רוצים הרי לשמוע את אוסף הלהיטים הפרטי שלהם גם במכונית, רוצים העתקי-גיבוי למקרה של אובדן נוראי, רוצים לחלוק את הצלילים שעושים להם טוב עם החברים שלהם. את הזכות המאוד בסיסית הזאת רוצות חברות התקליטים לקחת מכם.

מבחינתם, מצב אידיאלי הוא כזה שבו אתם משלמים על שיר בכל פעם שאתם שומעים אותו. אם רק היה ניתן, הם היו מבקשים תמלוגים גם מאנשים שמזמזמים להיטים לעצמם במקומות ציבוריים. המלחמה המתוקשרת בנאפסטר היא ענן עשן, שנועדה להסתיר את הקורבנות העתידיים של תעשיית המוזיקה המולטי-לאומית: אתם, אנחנו, כל הצרכנים הפוטנציאלים שלה. זאת המלחמה האמיתית.

מימדי המלחמה הזאת יתבהרו כבר בחודשים הקרובים. סוני, טיים-וורנר-AOL, יוניברסל-ויוונדי, ברטלסמן ו-EMI כבר אוספות מידע על משתמשי תוכנות P2P בסגנון עדות גנוטלה ונאפסטר, כך נחשף השבוע בכתבה מעולה ב"סלון.קום"; כן, ברור שהם לא יכולים לעקוב אחרי עשרות מיליוני הפושעים הנוראיים שמחליפים זה עם זה מוזיקה בלי לשלם על זה כסף. אבל זה לא אומר שהם לא ינסו.
 
 
מאיזה שהיא סיבה, חברות התקליטים יוצאות מנקודת ההנחה שהעובדה שאתם חולקים קבצים מחשידה אתכם באחזקה ושימוש בקבצי mp3, ולכן מקנה להן את הזכות לחטט לכם במחשב בלי רשות. יש כבר מספיק תוכנות שיכולות לעשות את זה בשבילם בלחיצת כפתור, ואפילו לשגר איומים משפטיים אוטומטית. לא שאני רוצה לעורר פאראנויה ופאניקה בציבור הרחב, אבל יכול להיות שהם מסתכלים עליכם ממש עכשיו.

זה אידיוטי, זה מבחיל, אבל כנראה שככה זה תמיד עם זוועות המלחמה. אין לי מילים, אז אני אתן לפרופסור אבן מוגלן מאוניברסיטת קולומביה לסכם את זה: "האם חברות התקליטים מנהלות סוג של ריגול דיגיטלי? כן. האם זה יעבוד? לא. זה מטומטם. זאת עוד טעות רצינית של תעשייה שעומדת ליפול מנכסיה בצורה הכי מטופשת שניתן... בגלל שחברות התקליטים תמיד היו חבורה של ביריונים, והן עדיין כאלה".
 
 
ריספקט, נאף ריספקט. עלי ג`י
 ריספקט, נאף ריספקט. עלי ג`י   
לא הרבה אנשים הכירו את עלי ג`י לפני שהבליח להופעת אורח ב"מיוזיק" של מדונה. אלה שכן ידעו, היו יכולים ישר להשוויץ בעומק המידע המיותר שהצטבר במוחם, ולספר שמדובר בעצם בדמות שהגאנגסטה-דה-לה-שמאטע הזה הוא דמות שמגלם הקומיקאי סשה ברון-כהן (האוחז בעבר ישראלי עמום), שנולדה ב"אילוון או`קלוק שואו", תוכנית הסקץ`-קומדי המעולה של צ`אנל פור הבריטי.
 

אבל עזבו אתכם מטריוויה, מספיק קשה גם ככה. מחוברי הלוויין שביניכם יוכלו ליהנות מזיו פניו של מר ג`י החל מהשבוע (ערוץ YTV), אבל בשביל כל השאר - מועדון הסרט הטוב, המקום שעושה לכם נעים במודם, גאה להציג אתר לא-לחלוטין-חוקי ממנו ניתן להוריד את הצחוקיות והשיגועים הגדולים ביותר של עלי ג`י בכל הזמנים (כולל את הדי.וי.די האחרון שלו בפורמט Divx;) החתרני). לכו על זה, ולו למען יהדות התפוצות. בויאקאשה!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by