ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הציונות לא מתה 

הציונות לא מתה

 
 
מיכל יפה

אפשר, למרות שהתבגרנו, להמשיך ולשחק במשחקים אחד עם השני. אפשר, למרות השיגרה, להתרגש בכל מופע לרגל היובל, גם אם זה יובל פורומי. אפשר גם, למרות המדד והנאסד"ק, לבלות כמו שצריך בפחות מחצי שקל ישן. ואפשר, בנוסף לכל אלה, לקרוא את השבוע בפורומים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הקייטנה של דיירדרה

ראי ראי שעל הקיר, את מי הספר הזה מזכיר? (איור: יעל בן-דוד)
 ראי ראי שעל הקיר, את מי הספר הזה מזכיר? (איור: יעל בן-דוד)   
אם יש משהו שלומדים לאחר שהות ממושכת בפורומים, זה שלא משנה אם אנחנו בני 17 או בני 50, כשזה מגיע למשחקים, כולנו חוזרים להיות ילדים ושמחים לקחת חלק פעיל במשחק.

וזירת המשחק הפעם היא פורום ספרות. כל משתתף התבקש להתאים לאחד המשתתפים האחרים ספר שלדעתו הוא המתאים לו ביותר ולנמק את בחירתו. מעניין היה לראות איך אנשים מצטיירים בעיני אנשים שמכירים אותם רק מהפורומים.

אגס, למשל, זכתה שיותאם לה הספר 1984, כהערכה לפועלה כמנהלת פורום בראש פתוח. דיירדרה קיבלה את שירו של נתן זך "מתה אשתו של המורה למתמטיקה שלי", כי היא "אינה נותנת מנוחה עד שזוכה להשיב את הסוררים לתלם הרצוי לה", ואילו הבחירה התמוהה מכל היתה לסילק, שקיבלה את "הקייטנה של קנלר", מכיוון ש"משהו באנשים שמתאבדים ועדיין חושבים שהחיים שלהם מחורבנים" הזכיר לבוחר הספר אותה. מנהלת הפורום מבטיחה שבכך לא תם המשחק וצפוי לו שלב נוסף, מעניין לא פחות מקודמו.
 

חצי מיליונר

אוסקר מיוחד למפעל חיים מוקדש לאאוטר שהחליט שהוא יהיה זה שיהיה חתום על ההודעה החצי מיליון בפורומים שלנו. זה התחיל ברבע לאחת עשרה בערב, 54 הודעות לפני ההודעה המיוחלת, והמשיך ב-29 דקות אינטנסיביות, בהן שיתף הנער את קוראיו בתהליך המפרך לקראת השיא. ב`עובדה` כבר היו מקדישים לזה תכנית שלמה.

אאוטר, מה שלום האצבע?

"יש את הקטע הזה, שלפעמים גוזרים את הציפורן קצת עמוק מדי, ואז אם לוחצים טיפה חזק זה כואב נורא נורא כל היום למחרת. מכירים? אז זה זה. האצבע, ברוך השם, מרגישה טוב יותר, טיפלתי בה טוב, והחברות שלה באו לבקר. אה, ותודה. אכן מפעל ציוני מקודש"
 

עונת הנדידה

מנהלת פורום אחת נטשה אותנו השבוע, ושלושה מנהלים חדשים הצטרפו: את פורום אופנה עזבה האשה שהיה לה ניק של לויין תקשורת, יעל1, ובמקומה מונתה לתפקיד אורלייל, האשה שתמונת העירום שלה כשהיא לובשת רק קופסת צבע גואש ירוק הופיעה במדור זה לפני שבועיים.

לספינת החלל של פורום מד"ב ופנטזיה גם מונה נווט חדש המכונה .sword נקווה כי הוא יצליח ליצב אותו ולהביאה לגבהים חדשים, ואחרון אחרון חביב – פורום הממלכה המאוחדת, שנראה קצת כמו הנבחרת הלאומית של אותה ממלכה, קיבל את הנציב כמנג`ר חדש. תודה ליעל ובהצלחה למנהלים החדשים.
 
 

ההודעות הטובות של השבוע

שבוע צרפת בפורום הממלכה המאוחדת. הרבה צפרדעים (איור: אלכס בנרר)
 שבוע צרפת בפורום הממלכה המאוחדת. הרבה צפרדעים (איור: אלכס בנרר)   
"לא, לא יהיו כאן שלושה באגטים במחיר שניים. גם לא גבינות קממבר מצחינות בשישה שקלים ותשעים וחמש אגורות למאה גרם. יהיה, ברוח חג הפסח הממשמש ובא, הרבה דם והרבה צפרדעונים". ברוח חיובית זאת נפתח שבוע צרפת בפורום הממלכה המאוחדת.
 
המיתון עושה שמות באוברדרפט שלכם? חרב הפיטורין מונפת מעל ראשיכם? הנאסד"ק הצולל מחק את כל התכניות שלכם לחופשה חלומית? אל דאגה. בפורום נוסטלגיה תוכלו למצוא הצעה לבילוי מושלם בחמישים אגורות בלבד.

הודעת השבוע שייכת לישראל חרג, שהציע לקוראי פורום `כתוב בעיתון` לרכוש את ספרו המכיל מאות מכתבים למערכות העיתונים שנכתבו ונשלחו במשך 25 שנה, כולל הקדשה אישית של המחבר וכל זה בשלושים שקלים בלבד. נעים לגלות שנשארו עוד כמה גרפומני אופליין ולא כולם התחברו לאינטרנט.

 
לתגובות: michaly@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by