ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הקומבינה לא משתלמת 
 
 
מערכת חיים ברשת

מנהל אתר המכרזים הישראלי thebid שהורשע בהטעיית לקוחותיו נידון לשלושה חודשי מאסר בפועל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעידן בו אחוז הגולשים העורכים קניות באינטרנט הולך עולה, שלח בית המשפט מסר חד וברור כלפי מי שמפרים את אמון הצרכנים ופוגעים באפשרות לנהל חיי מסחר תקינים ברשת. בית משפט השלום העלה את רף הענישה ודן בפעם הראשונה למאסר בפועל אדם שנאשם בעבירה על ההוראות העוסקות ב"מכר מרחוק" בחוק הגנת הצרכן, החלות בין השאר גם על מסחר מקוון.

שופטת בית המשפט השלום, דורית רייך-שפירא, שלחה לתשעה חודשי מאסר, מהם שלושה בפועל, את מנהל חברת "המכרז הישיר", העומדת מאחורי שני אתרי מכרזים, בהם thebid.co.il. נוסף על עונש המאסר הטיל בית המשפט על המכרז הישיר קנס של 50 אלף ₪ ועל מנהלה קנס של 5,000 ₪.

חברת המכרז הישיר מוכרת לציבור בין השאר גם בזכות חוברות המכרזים אשר צורפו לעיתונים היומיים והופצו לבתי הצרכנים בכל רחבי הארץ. על פי כתב האישום, כשישים מלקוחות החברה לא קיבלו את מוצרים בהם זכו ו/או לא קיבלו אותם במועד. מנהל החברה, הואשם בכך שהוא והחברה בראשותו "לא עמדו בהתחייבויותיהם...מנעו, או עיכבו, או הקשו על הצרכנים את ביטול העסקאות והחזר הכספים שנגבו". "במעשיהם של הנאשמים (היה כדי) להטעות את הצרכנים בפרטים מהותיים בעסקאות, ובפועל חלק מהמכרזים שפורסמו היו מכרזי סרק, שלא בוצעו", נכתב. כתב האישום ייחס לנאשמים הטעיית לקוחות בנסיבות מחמירות.

בגזר הדין ערכה השופטת רייך-שפירא "פשרה", כהגדרתה, בין העונש שראוי היה להיגזר, לבין הסדר הטיעון אליו הגיע הנאשם ואשר לא כלל מאסר בפועל. בנימוקיה כתבה רייך-שפירא כי "לצד הפגיעה שעבירות על חוק הגנת הצרכן פוגעת ביחידי הציבור, יש בהן לערער קיומו של מסחר בתנאי שוק פתוח ומודרני, שנגזרת ממנו פגיעה חמורה בכלל הציבור ובאופן שיש בו להשוות את חומרת של עבירות על חוק הגנת לצרכן לחומרתן של עבירות כלליות הקבועות בחוקים אחרים".

רייך-שפירא התייחסה בפסק הדין גם לעובדה שמדובר בפעם הראשונה בה נגזר עונש מאסר בפועל על עבירה מסוג זה וכתבה במפורש כי "גם אם עד כה לא הוטלו עונשי מאסר בגין עבירות על חוק הגנת הצרכן, הגיע העת להעלות את רף הענישה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by