ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת: שערוריית הסקס של GTA 

השבוע ברשת: שערוריית הסקס של GTA

 
 
אורי ברקוביץ`. איורים: תום טרגר

מי אחראי על הסצינות הפרועות ב-GTA, סיוט ושמו בלקברי ומחקר חדש: עדיף להוציא להורג האקרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב סערה וגעשה לאחר גילויו של טלאי עידכון (מוד) בשם "קפה חם" שמאפשר לשחקני המשחק האלים GTA להרחיב את מעגל התיפקודים של הדמות הראשית במשחק כך שהיא תוכל, איך אומר גיל ריבה, לעשות לונה פארק עם שאר הדמויות.

השאלה שהעסיקה את ידידינו מעבר לים היתה האם האפשרות להוסיף למשחק סצינות פורנוגרפיות היתה מובנית והטלאי רק שיחרר אותה לחופשי, או שהשד היה פרי פיתוחם של האקרים חרמנים. ממש במפתיע, הכחישה רוקסטאר, החברה שפיתחה את המשחק, כל מעורבות בעניין אולם היא עשתה זאת מאוחר מידי. הגוף האחראי על סימון המשחקים על פי רמת האלימות והסקס שבהם כבר הודיע כי יפתח בחקירה, ואפילו לסנאטורית הילארי קלינטון היה מה לומר בנדון.

לרוקסטאר גם לא ממש עזרו דבריו של אחד מיוצרי הטלאי לפיהם "כל התכנים שהמוד שיחרר כבר היו על הדיסקים המקוריים של המשחק". בהמשך, לאחר שהבין שדבריו עלולים לסבך את רוקסטאר, הוא טרח להדגיש כי כיוון שהחומרים המיוחדים אינם נגישים בשום פנים עבור מי שאינו משתמש בקוד, אין לראות בהם צ'יט, או ביצת הפתעה (Easter Eggs - קטע המוסתר במשחקים ותוכנות בתור מתנות משעשעות למשתמשים). מרוקסטאר נמסר כי הם "בודקים דרכים לשפר את אבטחת קוד המקור כדי למנוע את שינוי המשחק על ידי טלאי הקפה החם", או בעברית: "אנו בודקים דרכים לדחוף אצבע אל מעמקי הגרון כדי להקיא את הביצה הסרוחה שהעובדים שלנו הטילו אל גרון האווז מטיל ביצי הזהב שלנו".
 

מיקרוסופט - מונופל גם בישראל?

 
חודשים ארוכים לאחר שבאיחוד האירופי החליטו להטיל על מיקרוסופט קנס של כמעט חצי מיליארד אירו, קיבלו גם הרשויות בישראל ביצים והודיעו על הכוונה להכריז על מיקרוסופט כמונופול ואולי אף לחייב אותה להפיץ את הגירסה הרזה (שבאירופה כשלה טוטאלית) של "חלונות".

על אף הסקסיות הבלתי מבוטלת של הכותרת, יש להעמיד את הדברים בפרופורציה:
1. מיקרוסופט היא מונופול בלי שום קשר להכרזה עליה ככזו. הכרזה כמונופול פשוט תבהיר את מצב הענייניים. מצד אחד יוטלו עליה חובות משפטיות שהשורה התחתונה שלהם היא איסור על החברה לנצל את מעמדה לרעה (כמו למשל להפלות במחירים או לכבול את הצרכנים אל מוצריה). מן הצד השני גורמים שירצו לפעול נגדה במישור ההגבלים העיסקיים כבר לא יצטרכו לטרוח כדי להוכיח שהיא מונופול.

2. מיקרוסופט היתה ועודנה מונופול במדינות רבות. מן הבחינה הזו, כמה מפתיע, המצב המשפטי בישראל פשוט מפגר.

3. ההודעה של הממונה על ההגבלים העיסקיים אינה סוף פסוק אלא תחילתו של תהליך, שעלול להימשך עוד חודשים ארוכים. וגם אז תוכל מיקרוסופט להילחם בו בבית הדין להגבלים עיסקיים.
 

עוד חדשות

• זו היתה רק שאלה של זמן עד שנשמע על תופעות מכוערות כאלה גם ברשת הישראלית: שני נערים בני 16 ו-18 נשלחו למעצר בית לאחר שאיימו על נערות שאם לא ימשיכו להתפשט לעיני מצלמותיהם הם יפיצו את התמונות ברשת. השניים לא עמדו בהבטחותיהם, והפיצו את התמונות, מה שעלה להם (נוסף על הריתוק) גם פרידה מן המחשב וניתוק של חודשיים מהאינטרנט.
 
 
 
• הדוד נפטר ואין לכם כסף לנסיעות? אמא מתה ואתם לא רוצים להפסיד פרק בסופרנוס? חדש בצפון הארץ: הלוויות בשידור חי. כי אם אתה חי, אז למה מי מת?
 
• סיומת אינטרנט חדשה אושרה: mobi, לאתרים המגישים תוכן המיועד למסך הסלולרי.
 
• כאב הראש של תעשיית המוזיקה העולמית חוגג גם הוא עשור. מצחיק לגלות איך מפתחיו של ה-MP3, אולי הפורמט המפורסם ביותר בעולם, חשבו שייקח לו שנים לתפוס. (ועוד בדרך - בלדד השוחי מסביר איך עובד הקסם).
 
חדשות טובות לגיימרים שבינכם: ברק עומדת להשיק רשת מיוחדת (VPN) לשחקני רשת שתבטיח להם כתובת IP קבועה וקדימות בהעברת מידע לשרתי משחקים בארץ ובעולם.
 
חרף כל הקשיים (והיו כאלה, למי שלא יודע) חגגה ענקית הקניות אמאזון את שנתה העשירית. לכבוד המאורע החגיגי הפתיעה החברה של ג'ף בזוס לקוחות נבחרים עם שליחים סלבריטאים במיוחד כמו אנה קורניקובה, מיני דרייבר, תום ארנולד וג'ייסון אלכסנדר (ג'ורג' קוסטנזה מסיינפלד).
 
בתעשיית המוזיקה כועסים על ה-BBC לאחר שזה הציע לגולשיו להוריד חינם סימפוניות של בטהובן. לא עניינו אותה הסברים על כך שהיוזמה עזרה לקרב קהלים חדשים למוזיקה הקלאסית ולא שזכויות היוצרים של המלחין התפגרו להן כבר לפני טריליון שנה. הן נגד. מה שמוכיח שהחוק הוא רק תירוץ ומדובר בלא יותר ממלחמה לחיים של מודל עיסקי מיושן המבוסס על טכנולוגיה גוועת. ה-BBC, מצידו ממשיל להוכיח כי הוא מבין היטב לאן נושבת הרוח וכבר הודיע על שידורה של סדרת טלוויזיה באמצעות הרשת בטרם תוקרן בטלוויזיה.
 
למרות הירידה העונתית של הקיץ ועל אף פסיקת בית המשפט העליון של ארה"ב, עוד 200 אלף גולשים הצטרפו אל אוקיאנוס משתפי הקבצים.
 
 
• האם ישראל עומדת להיות ככל העמים? האם נחבור אל הציוויליזציה? הנצטרף אל אחינו הנאורים? האם חנות של אפל עומדת להיפתח כאן השבוע? כנראה שכן.
 
סקר TIM, ישראל, אמצע 2005, תמונת מצב: יותר גולשים, יותר בתי אב מחוברים. בפעם הראשונה נבדק היקף השימוש ברשת לצרכי תקשורת קולית (28.7%) והיקף השימוש בתוכנות המסרים המידיים (54.6%).

בכל המדדים של הרגלי הגלישה, לא נרשמו שינויים משמעותיים לעומת הסקרים הקודמים: שיעור הגולשים המשתמשים ברשת לחיפוש מידע עומד על 94.8%, 82.7% גולשים אל תיבת הדוא"ל, 69.6% קוראים עיתונים, 61.3% מורידים תוכנות או משתפים קבצים, 45.3% מבצעים פעולות כספיות, 41% קונים באינטרנט על בסיס קבוע, 33.1% מבלים בחדרי הצ'אטים, 30.1% מאזינים לרדיו, 26.3% משתתפים בפורומים, ו-9.2% מחפשים אהבה (או משהו דומה) באתרי ההיכרויות.
 

מומלצים

האיש הביוני כבר כאן. קטוע ידיים בעל שתי זרועות רובוטיות המונעות בכוח המחשבה. מדהים!
 
• התופעה מוכרת: אתרי שידוכים מאפשרים רישום חינם ולאחר שצברו די לקוחות מתחילים לגבות סכומי עתק. גל תמיר, שפתח את Look4love גם בשביל עצמו כבר הגיע לכשלושים אלף חברים ומכריז: אשאר חינמי לנצח. שווה קליק, לפחות בשביל העיקרון.
 
• על שבדים מכוערים שמעתם? ועל דניות כונפות? למרות שאולי בשביל רבים ורבות כל הבלונדינים נחשבים יפים, הם, מסתבר, חושבים אחרת. כך לפחות מוכיח אתר ההכרויות ליפים בלבדBeautifulPeople.net שכבר סינן 58 אלף מתמודדים מבין 70 אלף מועמדים.
 
• יובל דרור על ערוץ 1, שככל הנראה גילה מי האחראי על האינטרנט.
 
• שוקי גלילי הקורא לאיזון בין המרדף אחר ה"כיף" לפנים האחרים של החיים. איזון, שרק ממנו יכולה לצמוח הנאה אמיתית.
 
• לאחרונה התבשרנו, ועל כך נכתב במדור זה, כי במשרד התקשורת החלו לעמול על רפורמה בשוק התקשורת שתפתח את השוק לייבוא חופשי של טלפונים סלולריים. הרפורמה, כך הוסבר, תעודד את התחרות וזו תביא לירידת מחירים. מאמר מעניין שפורסם בהארץ מסביר כיצד בכל זאת, גם הפעם, מי שירוויחו הן רק החברות הגדולות. הצרכנים, כרגיל, יצטרכו לחכות לגילגול הבא.
 
• נתן ליפסון (דהמרקר) שיחק עם הבלקברי ושנא כל רגע.

• על נזקים בשווי של כמיליארד דולר ישלם סוון יאשן, שבהיותו גור גרמנים צעיר בן 17, כתב והפיץ את תולעת הסאסר, ב-21 חודשי מאסר על תנאי ושלושים שעות עבודות שירות. בניו יורק טיימס, שנפעמו לנוכח חוש הצדק הגרמני, פורסם טור שהסביר כיצד התועלת הכלכלית הנובעת מהוצאה להורג של האקר, גדולה לאין שעור מזו הנובעת מהוצאה להורג של רוצחים. אהמ.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by