ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הנבחרות: הסוף לסיסמאות האבודות 

הנבחרות: הסוף לסיסמאות האבודות

 
 
אורי גושן

נמאס לכם לזכור עשרות שמות, כתובות וסיסמאות? לפניכם התוכנות הטובות ביותר שיעשו זאת עבורכם, ואפילו יחסכו לכם זמן

 
 
 
 
 
 
 
 
 

עושים סדר בראש

 
מנהלי סיסמאות הן תוכנות קטנות ה"אוספות" את פרטי החשבונות שלכם – באינטרנט ומחוצה לה, ולעיתים מאפשרות גם ליצור סיסמאות אקראיות בעזרת מחולל מיוחד. הן חוסכות את הצורך לזכור את כל הפרטים או לשמור אותם על דפי נייר מפוזרים, מאפשרות להוסיף מידע נוסף על האתרים או החשבון וחוסכות זמן בהזנת הפרטים הללו.

*הערה: כל התוכנות הנל כוללות מצפין פנימי המונע גישה לא רצויה למידע השמור בהן. מומלץ לקרוא את קבצי העזרה אודות שיטות ההצפנה לקבלת מידע נוסף.
 

AI RoboForm

 
AI RoboForm הוא אחד ממנהלי הסיסמאות הטובים ביותר שניתן למצוא היום ברשת. פרט לכך שהא חינמי לחלוטין, מאפשר לשנות את שפת הממשק לעברית ואינו דורש נסיון או ידע קודם - הוא משתלב באופן אינטגרלי בדפדפן שלכם (אקספלורר ואפילו מקסתון) ומאפשר לגשת לאתרים בהם נדרשים הזנת הפרטים האישיים בלחיצת כפתור. כאשר תיכנסו לאתרים מסוג זה בפעם הראשונה, חלון קופץ יופיע ויאפשר לכם לשמור את כל הפרטים שהזנתם תחת כרטיסייה חדשה המקבלת את שם האתר (למשל Nana).

כאשר תרצו לגשת לאותו אתר, כל שעליכם לעשות הוא לבחור את הכרטיסיה המבוקשת מתוך סרגל הכלים, והאתר יטען עם פרטי המשתמש מוזנים בשדות המתאימים באופן אוטומטי ויכניס אתכם ללא כל התערבות נוספת מצדכם (אפילו אין צורך ללחוץ על כפתור "Log-In" או "Sign-In"). פרט לכך, תוכלו להיעזר במחולל הסיסמאות שיצור עבורכם סיסמא רנדומלית (עד 512 תווים) המורכבת ממספרים ומאותיות (גדולות וקטנות), ליצור "פתקים" וירטואלים לשמירת מידע כללי, ליצור מסד נתונים אישי לכל משתמש במחשב ולהחליף ביניהם – וכמובן להגן באמצעות סיסמה על כל האפשרויות שצוינו לעיל.

שימו לב: ניתן לאפשר תמיכה בדפדפני מוזילה ונטסקייפ באמצעות הורדה (אוטומטית) של ממיר מיוחד.

שורה תחתונה: כלי עזר נוח במיוחד בשפה העברית, חוסך זמן ומייעל את העבודה בסביבת האינטרנט (בלבד). משתלב בנוחות בדפדפן ומתאים למשתמשים מתחילים ומנוסים כאחד

מחיר: חינם.

להורדה
 

KeyWallet

 
כשמה של התוכנה – כן היא. מבחינה גראפית, היא נראית (או לפחות מנסה להיראות) כמו ארנק מעור, ומבחינה פונקציונאלית שומרת את פרטי החשבונות השונים שלכם כאייקונים בצורת מפתחות אשר "תלויים" תחת עץ נפרש, ומאפשרת לגרור אותם לשדות הרלוונטים. שדות אלה יכולים בפורמט HTML או JAVA ברשת, ואפילו אפליקציות בסביבת חלונות כגון תיבת הכניסה לתוכנת האאוטלוק. על מנת לשמור את הפרטים לכל אתר, חשבון או יישום, ניתן לפעול בשתי דרכים – הראשונה אוטומטית והשניה ידנית. אנו ממליצים למשתמשים מתחילים לבצע את התהליך האוטומטי.

באפשרות זו, התוכנה תקליט את לחיצות המקשים שנעשו באתר או בתוכנה הרצויים, כולל מעברים בין השדות באמצעות מקש TAB וביצוע פעולת הכניסה עצמה באמצעות מקש "אנטר". בסיום התהליך (במידה ומדובר באתר ברשת) ניתן להזין את כתובתו על מנת לגשת אליו מתוך ממשק התוכנה (מופיע כאייקון בצורת גלובוס). עם זאת, ראוי היה לבצע את תהליך הכניסה האוטומטי לאתר באמצעות לחיצה על האייקון, אך בפועל תאלצו לגרור את אייקון המפתח אל השדה הראשון (באתר או בתוכנה), והליך הכניסה ימשיך מנקודה זו באופן עצמאי.

שורה תחתונה: תוכנה יותר "מצועצעת" (תומכת בשינוי סקינים למשל), אך נוחה לשמירת פרטי הכניסה לאתרים ברשת ולתוכנות המוגנות באמצעות סיסמא במחשב.

מחיר: חינם

להורדה
 
 

Password Manager XP

 
מי שמעוניין בתוכנה יותר רצינית המאפשרת לשמור את כל המידע, להציג אותו בצורה נוחה ומסודרת ולגשת אליו במהירות – ימצא את מנהל הסיסמאות הבא ככלי מקצועי למדי. הוא כולל תמיכה בממשק בעברית, תומך ב- 8 סוגים שונים של הצפנת מידע ומאפשר ליצור מספר רב של מסדי נתונים למשתמשים נוספים. ממשק התוכנה מורכב מעמודה שמאלית המכילה קטגוריות אישיות לשמירת המידע, וחלון מרכזי המכיל את הפריטים בכל קטגוריה. תוכלו למשל להגדיר ספריות (קטגוריות) בשמות שונים כגון "תוכנות", "רשת", "אינטרנט" וכד' ולבחור מבין 23 סוגים שונים של אייקונים המתארים אותן.

את הפריטים בכל קטגוריה תוכלו להוסיף ולערוך באופן ידני מתוך ממשק התוכנה, או להיעזר באינטגרציה עם דפדפן האינטרנט אקספלורר. לחיצה ימנית על שדה בו הוזן טקסט כלשהו (שם משתמש, סיסמא וכד'), תעלה תיבה בה תוכלו להזין את כל הפרטים הרלוונטים ולשמור אותם במסד הנתונים שלכם. באותה הצורה ניתן לטעון את הפרטים שכבר נשמרו, אך לא ניתן לבצע כניסה מלאה ואוטומטית לאתר. אם יש לכם התקן נייד כגון דיסק-און-קי, תוכלו לשמור עליו את מסד הנתונים באמצעות אשף מיוחד, ולגשת אליו מכל מקום בו מותקנת התוכנה.

שורה תחתונה: כלי מקצועי לשמירת מידע כללי על המערכת, ולא רק לאתרים ברשת. כוללת מחולל סיסמאות פנימי, אינטגרציה לדפדפן ותמיכה בממשק עברי

מחיר: 29.95$, מוגבל ל- 30 יום נסיון

להורדה
 

PC-Safe

 
אם אתם מחפשים תוכנה בעלת פונקציות בסיסיות, שהיא גם קלה לשימוש וגם אינה דורשת הגדרות מיוחדות, התוכנה הבאה נועדה עבורכם. גם איתה תוכלו לשמור את כל פרטי הכניסה שלכם לאתרים, תיבות דואר ואפילו לאפליקציות בסביבת חלונות וגם כאן מסד הנתונים של התוכנה מוצפן באמצעות אלגוריתם למניעת חשיפת המידע בפני גורמים חיצוניים. בהפעלתה הראשונית של התוכנה תדרשו לקבוע סיסמא ראשית שתשמש אתכם בהפעלות הבאות, וכמובן שתוכלו לשנות אותה לאחר מכן. תוכלו ליצור רשומות חדשות ולערוך את המידע בהן תחת השדות "כתובת", "שם משתמש", "סיסמא" ו-"הערות", ובמידת הצורך להעתיק את המידע הנ"ל לזיכרון הזמני (ClipBoard) בלחיצת כפתור.

בגירסה השיתופית של התוכנה (אשר מוגבלת ל-5 רשומות בלבד ומציגה תזכורות לרכישת הגירסה המלאה), תוכלו להיעזר גם במחולל סיסמאות מקורי למדי, שיוצר מחרוזת על פי תנועת העכבר על פני המסך. כך תוכלו להיות בטוחים שהסיסמא שנוצרה לא נקבעה מראש בשום צורה שהיא, ושאתם "קבעתם" אותה בעצמכם. תוכלו גם לבחון את רמת האבטחה של הסיסמא באמצעות מנגון מיוחד המציג חיווי ויזואלי בהתאם לרמת המורכבות שלה. כמו כן, באמצעות מקשי קיצור ניתן לבצע רישום מהיר לאתרים שאת פרטי הכניסה שלהם שמרתם מראש. התוכנה תזין את הפרטים בשדות המתאימים, ותבצע את פעולת הכניסה עצמה באופן אוטומטי.

שורה תחתונה: הגירסה החינםית מתאימה בעיקר למשתמשים מתחילים ולמי שמעוניין בפונקציות בסיסיות, ואילו הגירסה השיתופית נועדה לבעלי דרישות גבוהות יותר.

מחיר: חינם.

להורדה
 

הנבחרות שלכם

משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הן שיפרו לכם את החיים.


software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by