ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האח הגדול עולה על שולחן הדיונים 
 
 צ`ארלס קלארק (צילום: רויטרס)   
 
מערכת חיים ברשת

השר לביטחון פנים של בריטניה יעלה בפגישה עם עמיתיו האירופים הצעה להקים מערכת שתעקוב אחר תנועת המיילים והטלפונים ביבשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פיגוע הטרור שאירע בבריטניה בשבוע שעבר חידש את הדיון בשאלת נחיצותה של מערכת למעקב אחר תנועת הדואר האלקטרוני ושיחות הטלפון כאמצעי לשיפור ההתמודדות עם איומי הטרור. את הדיון בנושא הצית השר לביטחון פנים של בריטניה, צ'ארלס קלארק, שטען כי לו היו אמצעים אלה בשימוש ניתן היה אולי למנוע את פיגועי הטרור הקשים בבירה. דיווח של הגארדיין.

בכוונתו של קלארק להציע בכנס חירום של שרי הפנים באיחוד להקים מערכת שתאגור מידע על זרימת המידע במערכות התקשורת, היינו, מי התקשר או שלח דוא"ל אל מי, מתי, מאין ולהיכן. סוג זה של מידע חשוב על מנת לאתר חשודים ברחבי אירופה וכן לאפשר זיהוי מוקדם של התרקמות רשתות סייענים.

במזכר ששלחו הרשויות בבריטניה לספקיות האינטרנט התבקשו אלה לשמור את הודעות הדוא"ל האגורים בשרתיהן למקרה שיוכח כי ניתן לעשות בהן שימוש במרדף אחר מתכנני הפיגוע. יצויין שאין קשר בין בקשה זו, המדברת גם על שמירת תוכנם של פריטי הדואר, ובין הצעתו של קלארק, שאינה כוללת חיטוט בתוכן עצמו. על אף שאין בנמצא דרך לכפות על הספקיות לציית לבקשה, נרמז במזכר עצמו כי "סביר שמתכנני הפיגוע השתמשו במערכות תקשורת לתיכנונו ולביצועו" ועל כן יש קיימת סכנה של איבוד ראיות.

לדברי קלארק, על אף שההצעה תצית ויכוח נוקב על השפעתה על זכויות הפרט, הוא מצפה לפחות לתמיכתה של ספרד, המחוייבת לנושא הביטחון מאז חוותה על בשרה את הפיגוע הקשה במדריד, והיא תעבור עד סוף השנה.

ההצעה לשמור את המידע תצריך לאגור מיליוני דפים המכילים מידע אישי למשך כמה שנים. על משך הזמן עצמו המדוייק צריכות יהיו חברות האיחוד להסכים כאשר פרק הזמן אותו תבקש בריטניה עומד על מינימום של חמש שנים.

סימון דייויס, יו"ר ארגון Privacy International, טוען עם זאת שכמה מדינות, ובראשן גרמניה, צפויות להתנגד להצעה. "ישנם כמה מקרים, שהובלטו באמצעי התקשורת, בהם אנחנו יודעים שמידע על זרימת תקשורת ומיקום סלולרי נמצאו יעילים לכוחות הביטחון", טוען דייויס, "אך כאן מדובר במעקב מסיבי בצורה הגולמית ביותר" שלדעתו יוביל ללא יותר מאשר עומס יתר של מידע חסרת תועלת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by