ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
Xbox 360: מהומה רבה על לא דבר 
 
 
עינת חורשי, גיימר

האמנם אזלה קונסולת המשחקים של מיקרוסופט מן המלאי עוד בטרם יוצרה חתיכה אחת שלה, או שמא מדובר בבהלת שווא?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בימים אלו מתנהלת מלחמת התשה שעיקרה איזה קונסולת הדור הבא יעדיפו הגיימרים לקנות. עיקר מאמצי השיווק נעשים בחזית החומרה, עת כל אחת מהחברות הגדולות - סוני, מיקרוסופט ונינטנדו - מספרת על נפלאות הקונסולה שלה, ומלכלכת על ביצועי הקונסלות המתחרות.

ככל שזה קשור לקונסולת ה-XBOX 360, לאחרונה נפתחה חזית חדשה, המתייחסת ליתרון הכי גדול של קונסולה זו: זמן. קונסולת ה- XBOX 360 אמורה להיות הראשונה לצאת לחנויות, והיא צפויה להגיע אלינו כבר בסוף השנה הנוכחית. הדבר נותן לה מספר חודשים יתרון, שכן קונסולות הדור הבא האחרות לא אמורות לצאת לפני סוף הרבעון הראשון של שנת 2006, וגם זה בתרחיש אופטימי.

לאחרונה נשמעו קולות האומרים כי אזל המלאי של כל קונסולות ה-XBOX 360 בארה"ב. זאת, עוד בטרם יוצרה ולו קונסולה בודדה. הסיבה לדיווחים הללו נעוצה במספר רשתות משחקי מחשב מהגדולות בארה"ב, שאיפשרו ללקוחותיהן לרכוש את הקונסולה בהזמנה מוקדמת. יש לציין כי לא ניתן היה לבצע את הרכישה המוקדמת בהזמנה און-ליין, אלא רק באמצעות הגעה לאחד מסניפי רשת החנויות, ותשלום מקדמה במקום.

כך או כך, הביקוש לקונסולה של מיקרוסופט היה גבוה כל כך, שבמהרה הודיעו החנויות כי אזל להן המלאי. לאחר זמן מה הודיעו שתי הרשתות כי קיבלו הקצאה נוספת, אך גם זו נחטפה לבלי שוב בתוך ימים ספורים.

יש לשער כי אין המדובר בצעד שיווקי של מיקרוסופט, שכן ידיעות כאלו עלולות לגרום לה הפסדים. ראשית, מלאי שאזל כבר בהזמנה המוקדמת משמעותו כי מדפי החנויות יוותרו ריקים בתקופת החגים, עת הקונסולה אמורה לצאת. כלומר, פניהם של הקונים יושבו ריקם. שנית, מחסור בקונסולות בארה"ב, מבטיח כי החברה תאלץ להתמודד עימו, על חשבון הפצת הקונסולות לאירופה ולשאר מדינות העולם. כלומר, מחוץ לארה"ב יתרון הזמן של מיקרוסופט עלול להתבטל.

מיקרוסופט עצמה לא הוטרדה בשל הדיווחים על המחסור. החברה הסבה את תשומת הלב כי מדובר בשתי רשתות גדולות בלבד, וכי ישנן חנויות רבות אחרות שאינן מאשפרות לרכוש את קונסולת ה-XBOX 360 ברכישה מוקדמת. עוד הכריזה מיקרוסופט כי היא מודעת לביקוש הרב ושוקדת בימים אלו על ייצור מוגבר של הקונסולה, כדי שזו תוכל לצאת להפצה כלל עולמית כמתוכנן, ואף לענות על הביקוש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by