ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
סער קרני

חוסמים את המרגלים הקטנים שהאח הגדול שותל במחשב שלנו, מגלים נתונים חשובים על מצב המחשב, מכינים בכיף תגי מידע לשירים - ובמשחק השבוע, מיני גולף מגניב לשולחן העבודה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

SpyBlocker - המרגלים נשארים בחוץ

תשכחו מהפרסומות. SpyBlocker
 תשכחו מהפרסומות. SpyBlocker   

שילוב הפרסומות בתוכנות שונות הופך להיות עניין יותר ויותר מטריד. כאשר התוכנות רק מציגות פרסומות בעת הפעלתן - מילא. בזה עוד אפשר איכשהו לעמוד. אבל מרבית התוכנות אינן מסתפקות בכך, ושותלות גם "מרגלים" קטנים, Spywares, המעבירים ליצרנים נתונים אודות המחשב של המשתמש ופרטים על סוגי התוכנות ועל רכיבי החומרה המותקנים בו - וזה כבר קצת מוגזם. הבעיה היא שאם מסלקים את הפרסומות, לא ניתן בד"כ להפעיל את התוכנות (כנראה שיצרני התוכנות אינם פראיירים), ולכן, אם מדובר בתוכנה חיונית במיוחד, אנו נאלצים לבלוע את הגלולה המרה, ולוותר על זכותנו הטבעית לקצת פרטיות בעת הגלישה.

SpyBlocker, תוכנה חופשית ומצוינת, יוצאת בשם הגולשים למאבק מול אותם מרגלים קטנים. מדובר, חשוב להדגיש, בתוכנה שאינה מפירה את הסכם השימוש בתוכנות מסוג Adware: מי שטורח לקרוא את האותיות הקטנות בעת ההתקנה, יגלה שבתמורה לשימוש בתוכנה הוא מתחייב שלא למחוק את הפרסומות. SpyBlocker אינה מוחקת את ה Spywares, אלא פועלת בדרך מתוחכמת יותר: התוכנה מתחזה לשרת שאליו ה"מרגלים" מנסים להתקשר, ומקבלת במקומו את כל המידע המועבר. במקביל, התוכנה מונעת גם העברה של פרסומות חדשות מהרשת אל המחשב האישי.

השימוש בתוכנה פשוט מאד, ולמעשה כל מה שצריך הוא להפעיל את התוכנה. כל היתר מתבצע באופן אוטומטי. התוכנה רושמת ומתעדת כל ניסיון גישה אל האינטרנט וממנו, כך שתוכלו גם לדעת אילו תוכנות הן הפעילות ביותר מבחינת הריגול ומבחינת מספר הפרסומות שהן מנסות להציג. SpyBlocker בהחלט נכללת בקטגורית התוכנות שכדאי מאוד לנסות.

להורדה לחצו כאן
 

FreeMeter - מה שלום המעבד שלכם היום?

נראה עשר, המעבד שלך. FreeMeter
 נראה עשר, המעבד שלך. FreeMeter   
כידוע, מהירות העבודה של המחשב נקבעת בעיקר על פי רכיבי החומרה המותקנים בו. שניים מהרכיבים היותר חשובים הם המעבד המרכזי (המוכר גם בשם CPU), שבו מתבצעות כל פעולות החישוב השונות, והזיכרון הראשי של המחשב, שבו מאוחסן כל המידע הנחוץ למחשב ברגע נתון. לפיכך, כדאי לפקוח עין על מצבם של שני הרכיבים הנ"ל, ולוודא שאינם עמוסים יתר על המידה. ישנן כמובן תוכנות רבות שעושות זאת, ואחת המוצלחות שביניהן הינה FreeMeter.

התוכנה מציגה בצורה גראפית נאה מידע מלא על מצבם של כל אחד מהכוננים (כמה מקום פנוי יש בכל אחד מהם, איזה אחוז שלהם מלא) ומספקת נתונים על עבודת המעבד המרכזי ועל מצבו של הזיכרון הראשי (איזה אחוז של הזיכרון זמין, איזה אחוז של הזיכרון נמצא בשימוש).

כמעט כל האפשרויות של התוכנה ניתנות להתאמה אישית, ולפיכך לא נתעכב על כולן, אולם שתיים שכן כדאי להזכיר הן האפשרות להוסיף אייקון קטן אל מגש המערכת, כדי להציג את מצבם של המעבד ושל הזיכרון באופן קבוע והאפשרות להגדיר סף מסוים של מקום פנוי עבור כל דיסק, כך שאם יורדים אל מתחת לסף זה, התוכנה תתריע על כך בעזרת צליל אזהרה. FreeMeter הוא כלי עזר חיוני ומומלץ לכל מי שמעוניין להישאר מעודכן במצב החומרה במחשב שלו.

להורדה לחצו כאן
 

MP3-Info Extension - כל מה שרציתם לדעת

השיר שך בריטני בוצע על ידי להקת הנח``ל במקור, כמדומני. mp3-info
 השיר שך בריטני בוצע על ידי להקת הנח``ל במקור, כמדומני. mp3-info   

בתענוג הכרוך בהורדת שירים מהרשת עסקנו כאן כבר יותר מפעם אחת. עכשיו, כאשר כל אחד מחזיק להנאתו אוסף מכובד של שירים, הגיע הזמן להכניס בהם קצת סדר, ולרשום קצת פרטים ונתונים על השירים: שם השיר, שם המבצע, האלבום, הז`אנר שאליו שייך השיר ואולי עוד כמה הערות. נכון, כל נגן ממוצע תומך בצורה זו או אחרת ביצירת התגים האלה, אבל למה להיות תלויים בנגן, אם אפשר לעשות זאת בעזרת תוכנה חופשית ופשוטה, שזה בדיוק היעוד שלה בחיים?

MP3-Info Extension מאפשרת לכל חובב מוסיקה ליצור בקלות ובכיף "תעודות זהות" עבור כל השירים השמורים על גבי המחשב האישי. לאחר ההורדה וההתקנה של התוכנה, לא תראו שום שינוי: התוכנה לא מזניקה את עצמה, לא הופכת את האתר שלה לעמוד הבית של המשתמש ואפילו לא יוצרת קיצור דרך על גבי שולחן העבודה. רק כאשר נכנסים אל התיקיות שבהן שמורים השירים ניתן להבחין שאמנם התוכנה הותקנה: האייקון של קבצי 3MP משתנה, ובאפשרות ה Properties שאותה פותחים בעזרת לחצן העכבר הימני, נוסף תג חדש, תחת הכותרת MP3-Info.

כעת ניתן לגשת לעבודה: התג החדש מכיל שדות ריקים, שבהם ניתן למלא את הפרטים הרלוונטיים אודות השיר: שם השיר, שם המבצע, האלבום, הז`אנר וההערות נוספות. תגים נוספים מאפשרים לכם לבחור אייקון עבור השיר, לצרף את המילים שלו ואפילו להוסיף את תמונתו של המבצע. כל האפשרויות הללו, ועוד רבות אחרות, נגישות בלחיצת עכבר אחת, בצורה נוחה ומהירה מאד.

להורדה לחצו כאן
 
 

WiniGolf - לחובטים הידד

חי חדקי, זו היתה חבטה נאה. WiniGolf
 חי חדקי, זו היתה חבטה נאה. WiniGolf   
קשה למצוא ברשת האינטרנט משחקים שיענו על שלוש הדרישות הבסיסיות: גרסה מלאה וחופשית (ולא דמו, שנפסק בדיוק בשיא האקשן), קובץ בגודל סביר (ולא כזה שזמן ההורדה הממושך מוציא את כל החשק לשחק) וכמובן - שיהיה גם כיף לשחק בהם. WiniGolf הוא אחד מאותם משחקים יחידי סגולה: חופשי, קובץ קל משקל ומשחק מהנה במיוחד - מסוג המשחקים שאפשר לשבת עם כמה חברים מול המחשב, לשחק ולא להרגיש איך הזמן טס.

כפי שניתן לנחש, מדובר במשחק מיני גולף, עם 36 גומות בצורות גיאומטריות שונות, עליות, ירידות, חומות ומכשולים נוספים. ניתן לערוך טורניר של עד שמונה שחקנים, ואפשר גם לשחק לבד. אין הכרח לשחק בכל הגומות - ניתן לבחור רק חלק מהן ולעבור עליהן בצורה סדרתית או בצורה אקראית. היכל התהילה של המשחק מאפשר לשמור את ההישגים הטובים ביותר (מספר חבטות מינימלי), ומי שמשיג שיאים טובים במיוחד, יכול לפנות לאתר התוכנה ולהשוות את הישגיו להיכל התהילה הבינלאומי.

השליטה במשחק פשוטה מאד: משחקים עם העכבר בלבד, קובעים את הזווית של החבטה ואת העוצמה, והכדור מגיב בהתאם. לאחר כמה חבטות מביכות, כל אחד יכול להגיע לרמה סבירה פלוס. המוסיקה והאפקטים הקוליים המצורפים למשחק מגניבים למדי (מחיאות כפיים סוערות לאחר הכנסת הכדור אל תוך הגומה, צחוק מלגלג במקרה של החטאה), ואעפ"י שהגרפיקה של המשחק אינה באיכות יוצאת דופן - מדובר במשחק מהנה וממכר בצורה יוצאת דופן.

להורדה לחצו כאן
 
Nero
גרסה 5.0.4.4 של תוכנת הצריבה המצוינת. בין החידושים בגרסה זו: תמיכה ב UDF, הוספת מסננים שונים ותיקון באגים מגרסאות קודמות.

Get Right
גרסה 4.5 ביטא 2 של מנהל ההורדות הותיק. בגרסה זו שופרה השליטה בהורדה מאתרי מראה ונוספו אפשרויות לבדוק את הקישורים לפני תחילת ההורדה ולבצע ניסיונות הורדה חוזרים באופן אוטומטי במקרה של בעיות בהורדה.

Inoculate It
גרסה 5.28 לאנטי וירוס המשובח והחופשי. בגרסה זו נוספו למאגר של התוכנה וירוסים נוספים שאותם היא יודעת לזהות ולסלק.

CDex
גרסה 1.30 של התוכנה, הממירה שירים מתקליטורים לפורמט mp3 בקלות ובמהירות. בגרסה זו תוקנו בעיות שונות בכל הקשור להעברת הנתונים והפרטים אודות השירים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by