ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הנבחרות: טלוויזיה במחשב 

הנבחרות: טלוויזיה במחשב

 
 
אורי גושן

בשביל לראות שידורי טלוויזיה חיים במחשב אתם צריכים רק חיבור מהיר ותוכנה שיודעת לעשות את העבודה כמו שצריך

 
 
 
 
 
 
 
 
 

המדיה הזורמת

"גם אני זורמת"
 "גם אני זורמת"   
כמה פעמים נתקלתם בסרטון ברשת שממש רציתם לראות, אבל לא היתה לכם סבלנות לחכות עד לסיום הורדתו? לשם כך בדיוק נועדה המדיה הזורמת, ועד כמה שהתרגום נשמע אולי "זול" - זו בדיוק מטרתה: לזרום אל המחשב ולנגן את תוכן המדיה (וידאו/אודיו) בעת הגעתו וללא צורך בהמתנה.

ניתן להבדיל בין שני סוגים של מדיה זורמת. האחת היא מדיה שהוקלטה מראש ומועברת למחשב שלכם מתחילתה ועד סופה, והשניה היא מדיה המועברת בזמן אמת (או בשידור "חי" אם תרצו) כגון מצלמות רשת או תחנות רדיו המשדרות ברצף, וניתן "להתחבר" לשידור שלהם. לפניכם מספר תוכנות שיאפשרו לכם להינות מנפלאות המוסיקה והוידאו ברשת.
 

TV

 
ממשק התוכנה פשוט למדי, ולשם הפעלתה אפילו אין צורך בהתקנה. פשוט הפעילו את הקובץ, והטלוויזיה פתוחה. התוכנה עושה שימוש בנגן המדיה של חלונות ובנגן המדיה של Real Networks (ניתן להוריד מכאן) ומציגה את רשימת התחנות בצורה מסודרות בצידו הימני של החלון על פי נושא כגון תחנות מוסיקה, קליפים, חדשות, חינוך, ספורט, קניות וכד'. ניתן אפילו לבחור את התחנות על פי שפת התוכנית (אנגלית, ספרדית, צרפתית וכו') או על פי אזור גיאוגרפי.

בנוסף, תוכלו להיעזר במספר כלים חביבים (שגם הם לינקים לשירותים מקוונים או אתרים ברשת) על ידי בחירת האפשרות הנקראת "TV ToolBox". כלים אלה יאפשרו לכם לבדוק את מהירות החיבור שלכם לרשת, לצפות במפת העולם, הפרשי השעות, עובדות שונות על הארצות ועוד. אם תהיתם, קיימות גם תחנות ישראליות, כגון ערוץ הכנסת או הערוץ האקדמי, אך הן לא מלהיבות במיוחד. פרט חשוב שהוא גם החסרון הטכני של התוכנה, הוא שיש להפעילה ברזולציית מסך של 768 על 1024. ברזולוציית מסך נמוכה מזו, פשוט לא תוכלו להשתמש בה.

שורה תחתונה: קלה ופשוטה להפעלה, כוללת רק רשימת תחנות לצפייה בוידאו, ולא תחנות רדיו או שידורי מוסיקה. פרט לכך, מרבית התחנות הקיימות אינן מלהיבות במיוחד.
מחיר: חינם

להורדה
 

OnLineLive

 
תוכנה זו היא קלאסיקה למי שמעולם לא התנסה בשידורי רשת מקוונים, מאחר והיא פשוטה ביותר להפעלה, לא דורשת הגדרות מיוחדות וכוללת מבחר רחב ביותר של תחנות טלוויזיה ווידאו. ממשק התוכנה בנוי מבר שמאלי המכיל את רשימת הערוצים וממסך מרכזי בו מוצג הוידאו או ויזואליזציה של שידורי הרדיו. הבר השמאלי מחלק את כל סוגי השידורים על פי סוגם, כגון סרטונים ווידאו קליפים "קבועים" בהם ניתן לצפות בכל רגע נתון מתחילתם ועד סופם (נקרא – OnDemand), שידורי וידאו ורדיו "חיים" המחולקים לארצות וז'אנרים ורשימה כוללת של כל תחנות הטלוויזיה והרדיו ללא חלוקה כלשהי (למזוכיסטים מבינכם).

מתוך שורת הכפתורים בחלקו העליון של המסך תוכלו להוסיף תחנות או ערוצים משלכם על ידי הזנת כתובת האינטרנט של השידור, הגדרת הקטגוריה שלו וכד'. כמו כן, תוכלו להוסיף תחנות או שידורים שאהבתם במיוחד לרשימת המועדפים שלכם, או להסירם מהרשימה בקליק אחד, לעדכן את רשימת הערוצים באמצעות כפתור ה-Update, ולשנות את צבע הממשק הלא אסתטי במיוחד של התוכנה. באמצעות כפתורי השליטה הקטנים בחלקו התחתון של המסך תוכלו לצפות בווידאו במסך מלא, לשנות את עוצמת הקול או להשתיקו ולהיכנס למאפייני השידור ולשנות הגדרות על פי העדפותיכם (מומלץ למשתמשים מנוסים יותר).

שורה תחתונה: הפעלה פשוטה ומהירה (קליק אחד להפעלת השידור), מבחר רחב של תחנות בנושאים שונים ומעניינים, שידורי רדיו של כל התחנות הפופולאריות בישראל.
מחיר: חינם

להורדה
 
 

Winamp Media Library

 
הידעתם כי ניתן להאזין לשידורי רדיו ולצפות בשידורי וידאו באמצעות ווינאמפ? לרוב, השימוש העיקרי שנעשה בתוכנה הוא האזנה לשירי MP3, דיסקים וקטעי קול השמורים על המחשב. יש כאלה שגם צופים באמצעותה בסרטים וקליפים קצרים. אך אחד היתרונות של התוכנה נמצא במקום שלא רבים מודעים לקיומו - ספריית המדיה. תוכלו לגשת לספריה זו באמצעות קליק ימני על הפינה השמאלית עליונה של הנגן (במידע והסקין שלכם מרובע כמובן) ובחירת האפשרות Media Library. במידה ואתם משתמשים בסקין ברירת המחדל, תוכלו ללחוץ על כפתור ה- ML בפינה הימנית תחתונה של התוכנה.

בנוסף לאפשרות לשלוט על המדיה שלכם במחשב, תוכלו לבחור מבין מאות ערוצי רדיו ווידאו באינטרנט, המסודרים ברשימה ארוכה בחלון הראשי ומחולקים לעמודות המפרטות את שם התחנה, הסגנון המוסיקלי (ז'אנר), את שם השיר המתנגן כעת, מספר המאזינים לתחנה ואת קצב השידור (Bitrate). ניתן לצמצם את מספר הפריטים המופיעים ברשימה על ידי בחירת קצב השידור, הז'אנר או אפילו הזנת מילות חיפוש. בעזרת כפתור העכבר הימני תוכלו לשלוח כל תחנה לספריית המועדפים, לרשימת הניגון (Playlist) או פשוט לנגנה על המקום. יש לציין כי ניתן לבחור הצגת ערוצי וידאו המכילים תכנים למבוגרים בלבד, או לחילופין - לבטלם.

שורה תחתונה: נוח במיוחד בשל היותו משולב בנגן הפופולארי ביותר, מאפשר פילוח מהיר בהתאם להעדפות אישיות ומספק איכות מדיה גבוה. עם זאת, לא קיימות תחנות ישראליות.
מחיר: חינם

להורדה
 

OnlineTV

 
למרות שהתוכנה פותחה בגרמניה ולעיתים תציג פה ושם מילים לא מובנות, שאר התכונות והכלים שלה מצדיקים את השימוש בה. על מנת להפעילה, תידרשו להתקין את נגן ה-Real Player ואת נגן המדיה של חלונות במידה והם אינם מותקנים. התוכנה תזהה את הרכיבים הללו, ורק לאחר מכן תאפשר לכם להמשיך בהתהליך ההגדרות.

הערה: תהליך ההגדרות דורש תשומת לב, על כן קראו את ההוראות על המסך ופעלו על פי העדפתכם האישית.

בחלון שיקבל את פניכם תוכלו לבצע מספר רב של פעולות כשהעיקרית (והראשונה) היא האזנה לשידורי רדיו מקוונים (Webcast Webradio) עם אפשרות לערוך חיפוש ברשימה על פי מילות מפתח, חיתוך לז'אנרים מוסיקליים והוספה לרשימת מועדפים. בלחיצת כפתור תוכלו גם להקליט את השירים ולשמור אותם כקבצי MP3 כששם השיר והאמן יופיעו באופן אוטומטי. שאר האפשרויות במסך הפתיחה הם למעשה כלים שימושיים המשולבים בתוכנה עצמה כגון צורב פנימי, ממיר קבצי מוסיקה, ארגונית לניהול השירים שנשמרו, עורך קול לעריכתם ועוד. מלבד הכלים הללו, בולטים במיוחד תחנות הטלוויזיה המחולקות לנושאים שונים ובינהם גם מצלמות רשת בשידור חי. הבונוס העיקרי הוא האפשרות לצפות בווידאו קליפים מלאים של אמנים מפורסמים (יותר ופחות) מתחילתם ועד סופם באיכות גבוהה.

שימו לב: התוכנה מציגה פרסומות בתחתית החלון, ואלה עלולות להיות לעיתים בעלות אופי בוטה במיוחד. הפעילו תוך שיקול דעת.

שורה תחתונה: תוכנה מעולה הכוללת מאות תחנות רדיו איכותיות, שידורי טלוויזיה ווידאו-קליפים. יעילה במיוחד בשל מבחר העזרים הכלולים בה, אך עלולה להרתיע מעט משתמשים מתחילים.
מחיר: חינם (פרסומות)

להורדה
 

הנבחרות שלכם

משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הם שיפרו לכם את החיים.

software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by