ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנות השבוע: מורפיאוס חוזרת 

תוכנות השבוע: מורפיאוס חוזרת

 
 
אורי גושן

הוספת זיכרון למחשב במהירות, נגן מדיה שיארגן לכם את השירים, תוכנת השיתוף הכי שערורייתית ומשחק קווסט עתידני

 
 
 
 
 
 
 
 
 

musikCube

 
מחפשים תחליף לנגן המדיה של חלונות? קבלו את "קופסת המוסיקה" הקטנה והחביבה הזו, שהיא יותר ארגונית קבצים מאשר נגן, אך ללא ספק יודעת להתמודד עם השירים שלכם בקלות. לפני שתוכלו להשתמש בה, יהיה עליכם להגדיר ספריה או ספריות בהם נמצאים קבצי המוסיקה שלכם, אשר יופיעו לאחר מכן ברשימה מסודרת בחלון הראשי עם חלוקה לאמנים, אלבומים וכמובן - שמות השירים עצמם (ניתן לשנות את פורמט החלוקה).

הבר הימני של התוכנה יאפשר לכם לעבור בין מקורות המדיה השונים כגון הספריות שהגדרתם קודם לכן, השירים המתנגנים כעת, כונני ה- CD, רשימות שירים שיצרתם (Playlist) וגם רשימות שירים "דינמיות". אלו הן רשימות אוטומטיות הפועלות על פי כללים קבועים מראש כגון 50 השירים האחרונים שנוגנו, 50 החדשים ביותר, 10 המושמעים ביותר, האמנים או האלבומים המועדפים (על פי דירוג "כוכבים" אישי שלכם) וכד'. תוכלו גם ליצור רשימות דינמיות כאלה בעצמכם בהתאם להנחיות שעל המסך.

הנגן תומך בפורמטים הפופולאריים - MP3, OGG, FLAC, APE ותקליטורי מוסיקה, וניתן להוריד Plugins לתמיכה בפורטמים נוספים. פרט לכך, התוכנה כוללת ריפר פנימי (Ripper) להעתקת רצועות שמע מתקליטור מוסיקה, אפשרות קרוס-פייד למעבר בין השירים (cross-fading), אקולייזר בן 18 ערוצים ועוד. אם אינכם מעוניינים בחלון הגדול של התוכנה על המסך, תוכלו להפעיל את הפלייר (נגן) הקטן מתוך קטגוריית ה- Plugins שבבר הימני, ולשלוט על השירים באמצעותו. לחיצה על כפתור המזעור (ולא כפתור הסגירה) של חלון התוכנה הגדול, תעביר אותה למגש המערכת, ותחסוך לכם עוד קצת מקום על שורת היישומים.
 

פרטים נוספים

גודל: 350KB

גירסה: 1.45

מחיר: חינם

להורדה
 

Optimize Memory

 
לא משנה כמה מגהבייטים של זיכרון וירטואלי יש לכם, סביר להניח שלא תתנגדו לאיזושהי תוספת לשיפור מהירות העבודה, ואפילו אין צורך בהתקנת כרטיס נוסף לשם כך. תוכנה זו פועלת ברקע (יושבת במגש במערכת), ועוקבת אחר ביצועי המעבד וכמות הזיכרון שבשימוש על ידי המחשב. במידה ורמת הזיכרון הפנוי יורדת מתחת למכסה שנקבעה, התוכנה "משחררת" אותו באמצעות מחיקת מידע זמני שנאגר בו (למשל, בעת ביצוע פעולות ה- Copy/Pase), סגירה מוחלטת של תוכנות (שאולי לא נסגרו כראוי) ניהול טוב יותר של קובץ ההחלפה (Swap File) וכד'.

סמל התוכנה במגש המערכת יציג את כמות הזיכרון הפנוי, ולחיצה עליו תעלה את החלון הראשי בו ניתן לצפות גם בכמות הזיכרון שבשימוש, מידת השימוש במעבד ומידת השימוש בקובץ ההחלפה, וכל זאת בצורה ויזואלית (גרף) ומספרית (אחוזים). ניתן גם לבחור את אופן האופטימיזציה: נסיון לבצע שחרור אוטומטי המאזן בין מהירות המעבד וכמות הזיכרון, או נסיון לשחרר כמות קבועה של 1MB. תוכלו גם לשחק מעט עם התוכנה בחלון ההגדרות, ולקבוע באם התוכנה תעלה בעת אתחול המערכת, להפעילה בצורה ממוזערת במגש המערכת, לבצע שחרור זיכרון אוטומטי או ידני ועוד.
 
 

פרטים נוספים

גודל: 2.23MB

גירסה: 3.5

מחיר: חינם

להורדה
 

Morpheus 5 Beta

 
הסערה המשפטית שעוררה חברת StreamCast Networks, האחראית על תוכנת "מורפיאוס" , כלל לא מנעה ממנה להשיק גירסה חדשה ומשופרת לתוכנת שיתוף הקבצים הפופולארית שלה, ואפילו רק הצצה חטופה בממשק החדש ובעיצוב הנקי (יותר) שלה, יכולים לספק מושג כללי על מה כל המהומה. בלי הגדרות מיוחדות (למעט הגדרות פיירוול, פרוקסי וכד' למי שצריך), וללא צורך בהזנת פרטים אישיים, ניתן להתחיל ולחפש קבצים מכל סוג שהוא מתוך החלון הראשי והאינטואיטיבי של התוכנה.

בחלקו הימני-עליון של המסך, מצוי שדה החיפוש ולידו כפתור "Drop-Down" המאפשר לבחור את סוג הקובץ - תוכנות, מוסיקה, מסמכים, תמונות או וידאו. הזנת ערך החיפוש ולחיצה על כפתור Search הסמוך, תציג בחלקו העליון של המסך את מספר הקבצים שנמצאו בחלוקה לסוגים ופורמטים (למשל AVI, MPG, MOV וכד), ובחלקו המרכזי של החלון את הקבצים עצמם עם אפשרות לערוך חיפוש פנימי ולצמצם או למקד את התוצאות המוצגות (Narrow Search).
 
 
למרות שמורפיאוס פיתחה רשת יחודית הנקראת NEOnet, היא לא הותירה מאחור את שאר הרשתות, ובנוסף לתמיכה ב Gnutella,G2, Fast Track (Kazaa), eDonkey, היא מאפשרת גם להוריד קבצי טורנט (רשת BitTorrent), ומציגה את תוצאות החיפוש הרבות במהירות גבוה. לא פלא שמהירות ההורדה של הקבצים השתפרה פלאים (אנחנו הגענו למהירות של 100KB לשניה בחיבור כבלים במהירות 750 קילוביט), וגם משתמשים עם חיבור מודם רגיל ירגישו בהבדל. פרט לכך, תוכלו אפילו לראות לאיזו רשת אתם מחוברים בדיוק באמצעות בר הסטטוס המופיע בתחתית החלון, המפרט גם את מהירות ההורדה וההעלאה הכוללת של הקבצים.

נגן המדיה הפנימי וכך גם האפשרות לערוך צ'אטים עם משתמשים אחרים אינם חדשים, אך קיבלו "לוק" מעט שונה ונוח יותר לשימוש. חידושים נוספים במורפיאוס כוללים גישה נוחה לפורמים מתוך ממשק התוכנה, תכונה הנקראת Bitzi המספקת מידע על הקובץ המורד, תמיכה בסקינים, זיהוי מספר משתמשים על אותו המחשב, צריכת משאבים מופחתת, הגדרת תוכנת האנטי-וירוס שלכם לבדיקת הקבצים המורדים, בקרת הורים ועוד. על אף כל הפי'צרים הללו, מורפיאוס אינה שולטת עדיין בשפת הקודש, ולא ניתן לערוך חיפוש או להציג תוצאות של קבצים בעלי שמות עבריים.

שימו לב: מדובר בגירסת בטא העשויה להיות בלתי יציבה, השתמשו בה תוך הפעלת שיקול דעת. כמו כן, למרות שהתוכנה אינה מכילה רכיבי ריגול, בגירסה חינמית זו מוצגות פרסומות בתוך הממשק.
 

פרטים נוספים

גודל: 185KB

גירסה: 5.0 בטא

מחיר: חינם

להורדה
 

Barn Runner: The Armageddon Eclair

 
השנה היא 2181. השעה: 5:01 אחר-הצהרים של יום שישי. באוונסביל, אחת מהערים הבודדות ששרדו את ה"אופס.." הגדול, עיר שבה הרובוטים עובדים במקום בני האדם על מנת שסוף השבוע לעולם לא יגמר, קרה הבלתי יאומן. רובוט-שף החליט שנמאס לו, וברח לשממה שמחוץ לגבולות העיר.

אתם מגלמים את הקצין פקארד פריק, המקבל משימה לאתר את אותו רובט פוחז ולהביאו לדין (או לפרק אותו לחתיכות מתכת קטנטנות, לפי החשק). יהיה עליכם להסתובב ברחבי העיר ומחוצה לה, לאסוף רמזים, לדבר עם אנשים ורובוטים ולהתחקות אחר עקבותיו של הרובוט הנמלט. כל זאת תוך כדי דיאלוגים רבים ומצחיקים עם הדמויות שתפגשו, והתחמקות מגורמים המנסים להפריע למשימתכם.

השליטה על הדמות נעשית באמצעות שיטת ה"הצבע והקלק", בה יש לבחור את הפעולה הרצויה באמצעות לחצן העכבר הימני (כגון צפייה, דיבור, הליכה, שימוש בחפצים וכד') ולאחר מכן לבצע אותה באמצעות סימון המקום הרצוי ולחיצה שמאלית על העכבר.

המשחק כולל שני חלקים (או שלבים), ועל מנת לפתוח את קובץ המשחק השני, יהיה עליכם לסיים תחילה את השלב הראשון ולהזין את הסיסמא שתקבלו בסופו. ואם בכ"ז נתקעתם באמצע, תוכלו להיעזר במדריך (Walkthrough) על מנת לסיימו, וגם במדריך לשלב השני - ליתר ביטחון.
 

פרטים נוספים

גודל: 7.28MB

גירסה: 2.1

מחיר: חינם

להורדה
 

ועכשיו, אתם

רוצים להמליץ לנו על תוכנות או משחקים?

כתבו לנו ל: software@nana.co.il

יש לכם שאלות?

בקרו בפורום התוכנות

נתקלתם בבעיה?

נסו את ערוץ התמיכה הטכנית
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by