ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בצד השני של העולם 

בצד השני של העולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שמש העמים, או ילד אוסטרלי חריג במיוחד?
 שמש העמים, או ילד אוסטרלי חריג במיוחד?   

אז ככה: היו קומוניסטים באוסטרליה, מתברר, והם היו נועזים, אידיאליסטים, וכחניים - ואידיוטים - לא פחות מכל חבריהם לתנועה בכל העולם. וג`ודי דייויס, שחקנית נוירוטית ומקסימה, נוסעת לברית המועצות כדי לפגוש את החבר סטאלין, שמש העמים, כשהוא כבר זקן וחולה, מקיימת איתו יחסי מין - האחרונים בחייו, שכן המאמץ גדול מדי בשבילו והוא מת תוך כדי - חוזרת לאוסטרליה, ומגדלת ילד שדומה שתי טיפות מים לסטאלין.

נשמע מוזר? לא, זה לא מוזר, זה סרט אוסטרלי. כלומר, סרט שבא ממסורת של אין מסורת, שבה אין ממש מה להגיד, אבל יש את כל החופש להגיד את זה בדרכים המוזרות ביותר שעולות על הדעת.

שנים שאני עוקב אחרי תעשיית הסרטים המפותחת הזו, ושנים אני תוהה: מה הסיפור שלהם בדיוק? למה הם מוציאים פעם אחרי פעם מוצרים כל כך יוצאי דופן, שבסופו של דבר לא אומרים כלום?
 
התשובה, אני משער, היא בתרכובת של מסורת על ריק. המסורת הכבדה, הרב-רובדית, של הדרמה הבריטית, שהורכבה על חיים חסרי משמעות ביבשת חסרת משמעות ומנותקת משאר ה"עולם התרבותי". עצם עצמיותה של תפיסת העולם הבריטית, שהיא אבן היסוד של אוסטרליה, היא מרכזיותה בעולם. חשיבותה לתרבות האנושית. רק כשאתה חושב שאתה כל כך חשוב, אתה יכול לפתח מסורת כל כך עשירה ומדוקדקת של טקסים.

קח את החשיבות המדוקדקת הזאת, ותשים אותה על אי בודד בסוף העולם שלאף אחד לא אכפת ממנו, ותקבל התפוצצות ביזארית של תרבות. התפוצצות מרהיבה, מסקרנת, מתחדשת - אבל חסרת כל המשכיות, כל מוסר השכל.
שזה בערך מה שקורה בסרט הזה.

ילדי המהפכה; ערוץ הסרטים, ראשון 18:25

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by