ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
התקבלה הודעה חדשה 

התקבלה הודעה חדשה

 
 
אורי גושן

יש לכם כמה תיבות מייל, ומאסתם בשיטוט המייגע ביניהן? אורי גושן עם התוכנות שיעשו לכם את העבודה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם אתם גולשים ברשת יותר משבוע, סביר להניח שיש לכם כבר שלל תיבות מייל הפזורות להן ברחבי האינטרנט. את תיבת הדואר הראשונה, סביר להניח קיבלתם מספקית האינטרנט שלכם. אחר כך פתחתם תיבה בהוטמייל כי רציתם להתחבר למסנג'ר של MSN, ב- !Yahoo כי הם חידשו עם 250MB, עם גוגל שהפתיעו עם 1GB וכמובן גם אצלנו, ועוד ועוד חשבונות שפתחתם על מנת ליצור זהויות בדויות, תיבות המיועדות לספאם או כאלה שחובה ליצור על מנת להירשם לשירותים או אתרים מסויימים.

בדיקת הדואר בכל אחת מהתיבות הללו יכולה להיות משימה מתישה ומייגעת, במיוחד אם מדובר בחשבונות מבוססי רשת אליהן יש לגלוש ולהזין את פרטי המשתמש. התוכנות שלפניכם נועדו להקל על המלאכה החשובה ולהודיע לכם בכל פעם שמתקבלת הודעה חדשה. חלקן רק מתריאות, חלקן אפילו יציגו לכם את ההודעות, אבל מה שבטוח - כולם יחסכו לכם המון זמן.
 

DynAdvance

 
אם כל מה שאתם צריכים באמת זו רק התראה על דברי דואר חדשים – זו התוכנה עבורכם. היא אידאלית לגולשים העושים שימוש בתיבות דואר מבוססות רשת, אך מאפשרת גם הגדרת חשבונות דואר Pop3 ו – Imap, ותומכת בשלושת הפרוטוקולים הגדולים והפופולאריים ביותר (בישראל לפחות): Hotmail, Yahoo! Mail ו- Gmail. עם הפעלתה הראשונית של התוכנה, אשף מיוחד ילווה אתכם בהגדרת כל חשבון בנפרד, החל מבחירת סוגו (כאמור Gmail וכד'), הזנת כתובת השרת (רק לחשבונות Pop3 ו- Imap) הזנת שם המשתמש (מוזן אוטומטית בעת הקשת כתובת הדואר) והזנת הסיסמא לחשבון. אין צורך בשום הגדרה נוספת.

חלון התוכנה מציג את רשימת כל החשבונות המוגדרים, ומחלק אותם לשלוש עמודות: כתובת הדואר, מספר ההודעות החדשות, והאם החשבון מוגדר כפעיל למעקב (באמצעות סימון V בתיבה). סמל התוכנה מופיע במגש המערכת, מציג חלון קופץ בעת קבלת דבר דואר חדש באחד החשבונות, ומאפשר גישה אל אותו חשבון באמצעות לחיצה על תיבה זו. אפשרויות נוספות בתוכנה מאפשרות להפעילה בעת עליית מערכת ההפעלה, להגדיר את מרווחי הבדיקה של תיבות הדואר, להגדיר צליל התראה ועוד.

מאחר ומדובר בתוכנה מנימליסטית יחסית שמטרתה היחידה היא התראה על הודעות חדשות, לא ניתן לקרוא אותם מתוך התוכנה עצמה או לשלוח מיילים חדשים. עם זאת, לחיצה כפולה על אחד מחשבונות הדואר בחלון הראשי של התוכנה, תכניס אתכם ישירות לתוך התיבה שלכם ברשת ללא צורך בהקלדת כתובת האתר או הזנת שם המשתמש והסיסמא.

שורה תחתונה: כלי מצויין ונוח לקבלת התראות על דברי דואר חדשים. עם זאת, היא אינה מאפשרת לבצע בהם פעולות, ולשם כך יש להיכנס לתיבת הדואר עצמה.
מחיר: $9.95

להורדה
 

Pop Peeper

 
בניגוד לתוכנה הקודמת, הפופ-פיפר היא מעין קליינט דואר בפני עצמו, המסוגל לעשות הרבה מעבר להצגת התראות על הודעות חדשות. לאחר ההפעלה הראשונית, ניתן לבחור את הגדרות החיבור שלכם לרשת (ADSL, כבלים וכו'), להגדיר כתובות פרוקסי עם שם משתמש וסיסמא, להגדיר את התוכנה לפעול בעת אתחול המחשב, לבדוק עדכונים באופן אוטומטי ולהוריד שפות נוספות ובינהן עברית, שלמרבה הצער רוויה בשגיאות כתיב. למשתמשים שאינם נרתעים מהשפה, אנו ממליצים להישאר עם הממשק הרגיל באנגלית.

לאחר שלב זה, יהיה עליכם להגדיר את החשבונות שלכם, ותוכלו לעשות זאת באמצעות ייבוא ההגדרות מתוך תוכנת האאוטלוק אקספרס, מוזילה, נטסקייפ או יודורה, או להגדיר באופן ידני חשבונות חדשים. בתהליך זה, כל שעליכם לעשות הוא להזין את כתובת הדואר שלכם, והתוכנה תזהה באופן אוטומטי את סוג החשבון (מתוך החשבונות הנתמכים כגון Hotmail, Yahoo! Mail, Lycos Pop3, ועוד). מלבד הזנת הסיסמא בחלקו האחרון של התהליך, אין צורך בשום פרטים נוספים או בידע טכני כלשהו, אך על מנת לאפשר את התמיכה בתיבה של גוגל, יש להוריד פלאג-אין מיוחד ולהתקינו.

ממשק התוכנה מורכב מבר שמאלי המכיל את שמות החשבונות, ומחלון מרכזי המכיל את דברי הדואר שהתקבלו בחלוקה לעמודות: שם השולח, הנושא, תאריך ושעת הקבלה, גודל ההודעה, וקבצים מצורפים. לחיצה כפולה על כל פריט דואר בתיבה תפתח את ההודעה בחלון חדש, ותאפשר להשיב לשולח, לעבור להודעה הבאה ולמעשה לבצע את כל הפעולות השכיחות. ואם תרצו ליצור הודעה חדשה תוכלו לעשות זאת מתוך החלון הראשי, לבחור את החשבון ממנו היא תישלח ולצפות בה לאחר שנשלחה מתוך חלון הדואר היוצא.

שורה תחתונה: תוכנה מצויינת בעלת אפשרויות רבות, מאפשרת קבלת התראות, צפייה ושליחה של מיילים מחשבונות רבים, וכוללת תמיכה מלאה בעברית. ניתן להוריד פלאג-אינס לשינוי אופן הצגת ההתראות, שינוי הסקינים ועוד.
מחיר: חינם

להורדה
 
 

ePrompter

 
בדומה ל - Pop Peeper, גם תוכנה זו מסוגלת להציג את כל פריטי הדואר מהחשבונות מבוססי-הרשת שלכם תחת חלון אחד, ולקרוא את תוכן ההודעה ללא צורך בפתיחת הדפדפן, אך בשונה מאותה תוכנה, ה- ePrompter מציגה בחלון קטן רק את שמות החשבונות ואת מספר פריטי הדואר החדשים בתוך עיגול צבעוני יחודי לכל אחד מהם. למרות שהיא אינה מצטיינת בממשק גרפי יפהפה, ולצערינו גם אינה תומכת בעברית, ניתן להגדיר באמצעותה עד 20 חשבונות דואר שונים, ביניהם נענעמייל, Hotmail, Yahoo! Mail, Gmail וגם חשבונות Pop3 שונים.

כאשר יתקבלו פריטי דואר חדשים, סמל התוכנה במגש המערכת יתחלף בכל מספר שניות ויציג את צבעו של החשבון הרלוונטי ובו מספר הפריטים שלא נקראו. לחיצה על הסמל תעלה את חלון התוכנה הקטן, ולחיצה נוספת על החשבון הרצוי תפתח חלון המציג את רשימת הפריטים החדשים, אותם ניתן כמובן לקרוא במידה ואינם כתובים בעברית (חיסרון מהותי בתוכנה זו). בנוסף, על ידי לחיצה ימנית של העכבר על אחד מהחשבונות המוגדרים שבחלון הראשי, ניתן לבחור את אפשרות ה – Compose, ולשלוח הודעות ללא צורך בתוכנה חיצונית כגון אאוטלוק, ואפילו להיעזר בספר כתובות מובנה ובסיסי לשמירה ושימוש עתידי בכתובות הנמענים.

שורה תחתונה: תומכת בתיבות דואר מבוססי-רשת רבות, הגדרה פשוטה וקלות שימוש. היעדר התמיכה בעברית מהווה מגרעה, אך לא למשתמשים המקבלים את מרבית הדואר שלהם באנגלית.
מחיר: חינם

להורדה
 

EmailAya

 
תוכנה חביבה ביותר פרי פיתוח ישראלי, עם ממשק מלא בעברית ותמיכה בספקיות האינטרנט הישראליות המובילות. תוכלו להגדיר את חשבונות הדואר שלכם בנענעמייל, נטוויז'ן, קווי-זהב, ברק ועוד, וגם חשבונות דואר מבוססי רשת כגון אינטרמייל, Gmail ו-Yahoo! Mail (לא קיימת תמיכה בהוטמייל נכון לעכשיו).מלבד שפת הממשק, יחודה של התוכנה טמון באפשרות ה- SMS שלה, ובאמצעות חשבון ICQ אותו יש להגדיר מראש ניתן לקבל התראות על דואר חדש ישירות לסלולרי, ואפילו לשלוח חזרה פקודות כגון "בדוק", "מחק", "הפסק" (את שירות ה-SMS) ועוד.

לאחר בחירת ספקית האינטרנט שלכם (או שירות הדואר מבוסס הרשת) והגדרת החשבון (שם משתמש, סיסמא, צבע מייצג וכד'), תוכלו לצפות בכל פריטי הדואר מתוך ממשק התוכנה המסודר אשר מורכב מחלון ראשי, לשוניות המייצגות את חשבונות הדואר שהוגדרו ושורת אייקונים לשליטה וביצוע פעולות. הלשונית הראשונה בשורת הטאבים מציגה את כל פריטי הדואר מכל החשבונות, וניתן לברור ביניהם לבחירת חשבון ספציפי. באמצעות כפתורי השליטה העליונים, ניתן כאמור לבצע פעולות גם ללא צורך בכניסה להודעה עצמה כגון השבת הודעה לשולח או לכל המכותבים, העברה לנמען אחר, מחיקת ההודעה, סימונה כדואר זבל או הוספת השולח לרשימת אנשי הקשר.

שליחת דואר יוצא נעשית גם כן בקלות, ולאחר בחירת החשבון ממנו תישלח ההודעה, ניתן לשלוף את כתובות הנמנעים מרשימת אנשי הקשר הנמצאת בצד שמאל של החלון ולקבוע מי מהם יהיה מכותב לפעולה ("אל"), מי לידיעה בלבד ("עותק") ומי לידיעה מוסתרת ("מוסתר"). לאחר מילוי כל הפרטים הנל, הזנת תוכן ההודעה וצירוף קבצים במידת הצורך, תוכלו לשלוח את ההודעה באמצעות הכפתור הימני ביותר בשורת הכפתורים התחתונה (שלעיתים נסתרת מהעין ואינה בולטת במיוחד).

שורה תחתונה: הממשק המלא בעברית, התמיכה בספקיות האינטרנט הישראליות ובתיבות הרשת הפופולאריות (פרט ל- Hotmail) הופכות אותה לכלי שימושי למדי.
מחיר: חינם

להורדה
 

Gmail Notifier

 
אם אף אחת מהתוכנות הללו לא מדברת אליכם, וכל מה שאתם מחפשים זה כלי שיודיע לכם על דואר חדש בתיבת ה- Gmail, הנה הפתרון האלגנטי. בלי יותר מדי אפשרויות, הגדרות או כפתורים - היישום הפשוט הזה יושב במגש המערכת ומציג חלון קופץ בפינה הימנית תחתונה של המסך בכל פעם שמתקבלת הודעה חדשה.

מעבר לכך, תוכלו להגדיר את תיבת הדואר שלכם בגוגל כברירת המחדל לשליחת מיילים (בעת לחיצה על קישורי " :Mailto" ברשת, למשל), ולבחור את דפדפן ברירת המחדל בו תיפתח התיבה. אם תרצו לגשת לתיבה על מנת לצפות במיילים שהתקבלו או סתם כדי לעשות קצת סדר, תוכלו לעשות זאת על ידי לחיצה כפולה על סמל התוכנה שבמגש המערכת.

שורה תחתונה: כלי פשוט אך יעיל לבעלי תיבות דואר בגוגל. תומך בהצגת טקסטים בעברית ואינו צורך משאבי מערכת גבוהים.
מחיר: חינם

להורדה
 

הנבחרות שלכם

משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הם שיפרו לכם את החיים.

software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by