ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
סער קרני

גולשים בלי להתחבר לרשת, מחפשים שירים בעברית, מסלקים קישורים מתים מספר הכתובות והולכים לאיבוד בתוך מבוכים. מיטב התוכנות של השבוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Website Downloader - מביאים את האינטרנט הביתה

לגלוש בלי להתחבר. Website Downloader
 לגלוש בלי להתחבר. Website Downloader    

לצד הבילויים והפינוקים הרבים שמציעה לנו הרשת, כמו צ`טים, מוסיקה חופשית, פורומים וכדומה, גולשים רבים מנצלים את האינטרנט כמקור מידע בלתי נדלה, בכל תחום שאפשר להעלות על הדעת. נכנסים למנוע החיפוש המועדף, מקלידים מילות חיפוש מבוקשות, שוקעים בים של אתרים רלוונטיים ולא רלוונטיים, גולשים אל אותם אתרים ושולפים את הפרטים החיוניים לנו. עד כאן הכל טוב ויפה, אולם השיטוט במאגרי המידע העצומים הללו כרוך בדרך כלל בזמן חיבור רב. אז איך אוכלים את העוגה ומשאירים אותה שלמה? ובכן, למטרה זו קיימות התוכנות הנקראות דפדפני אוף-ליין (Off-line browsers) - תוכנות המורידות את האתר בשלמותו אל המחשב האישי שלכם, ומאפשרות לגלוש בו בנחת, ללא לחץ זמן, לאחר ההתנתקות מהרשת.

Website Downloader היא בדיוק תוכנה מהסוג הזה, והיא אפילו חופשית לשימוש. מצאתם אתר ענק, ונראה לכם ששווה לחקור אותו לפני ולפנים? הזניקו את התוכנה, ציינו את כתובת האתר ובחרו תיקייה שבה תרצו לאחסן אותו. התוכנה תדאג להוריד את כל דפי האתר, ולשמור אותם על גבי הדיסק הקשיח. אם אין לכם צורך בכל התמונות המופיעות באתר ואתם מעונינים לחסוך בזמן ההורדה, תוכלו לוותר עליהן, על ידי בחירת סוגי הקבצים שהתוכנה מורידה מהשרת. אפשרות שימושית נוספת היא קביעת מספר הקבצים שהתוכנה תוריד, 10, 25, 50 או מספר בלתי מוגבל של קבצים. השימוש ב-Website Downloader פשוט מאד, והיא בהחלט תוכנה שיכולה לסייע לכל מי שמבלה שעות רבות ברשת.

להורדה לחצו כאן
 

AM-DeadLink - הקץ ללינקים המתים

למען עתיד אתרינו. AM-DeadLink
 למען עתיד אתרינו. AM-DeadLink   
ישנן תוכנות רבות שחייבות להיות על כל מחשב: מנהל הורדה, תוכנה לפתיחת קבצים מכווצים ונגן mp3 הן תוכנות מהסוג הזה, שכל אחד מאתנו עושה בהן שימוש יומיומי כמעט. אבל לצד התוכנות האלה, נחמד לפעמים להשתמש גם בתוכנות שלא ממש צריכים. תוכנות שאפשר היה להמשיך ולחיות עד 120 בלי להכיר אותן, אך בכל זאת, לא מזיק לנסות אותן, ולפעמים הן אפילו עוזרות.

AM-DeadLink, למשל, היא תוכנה חופשית וסימפטית, שכל גולש אינטרנט יכול להשתמש בה, ולהפיק ממנה תועלת. מדובר בתוכנה שמבצעת פעולה מאד פשוטה: היא עוברת על כל רשימת האתרים המועדפים שלכם, ומאתרת לינקים שבורים. אם אתם נוהגים להוסיף אל הרשימה הזו כל אתר מזדמן שבו אתם גולשים, זה אפילו עשוי להיות די שימושי.

בסיום הסריקה התוכנה נותנת דו"ח מפורט על כל הקישורים ברשימה, ומציינת מי מהם תקין ומי מהם שבור, כאשר ניתן גם לקבל אבחנה מדויקת לסוג הבעיה (אתר לא קיים, כשל באימות הקישור וכו`). אפשרויות נוספות שמציעה התוכנה מיון הרשימה לקישורים תקינים ולא תקינים, מציאת קישורים כפולים המובילים אל אותו אתר וגם הזנקה של האתרים ישירות מתוך התוכנה. AM-DeadLink תומכת בעבודה עם שלושת הדפדפנים הפופולאריים (אקספלורר, נטסקייפ, אופרה), קל מאד לעבוד איתה ואם אתם מקפידים על ניהול רשימת מועדפים מסודרת - כדאי להריץ אותה מדי פעם על הרשימה.

להורדה לחצו כאן
 

Swaptor - יגעת ומצאת (בעברית)

ויש גם לוח מודעות. Swaptor
 ויש גם לוח מודעות. Swaptor   

בחודשים האחורנים, כמעט כל יום צצות עוד ועוד תוכנות, שמאפשרות למשתמשים להחליף ביניהם קבצים מכל הסוגים, ותוך כדי כך לצ`טט על דא ועל הא. כל התוכנות האלה מתיימרות להיכנס אל החלל הגדול שעומדת להותיר אחריה נאפסטר, אך רבות מהן בעייתיות מבחינת הגולש הישראלי, בעיקר משום שאינן מאפשרות לחפש שירים על פי שמם בעברית, והדבר מסרבל מאד את החיפוש. לכו תדעו איך לאיית באותיות אנגליות "לכל אחד יש", ועוד יותר לכו תדעו איך הגולש ששומר אצלו את השיר בחר לאיית את השם.

Swaptor אינה נכללת בקטגורית התוכנות המכונות "תחליפי נאפסטר" - התוכנה הזו היא הרבה יותר מזה. בעזרת התוכנה תוכלו למצוא קבצים רבים מכל הסוגים, כאשר ניתן גם לבצע חיפוש בעברית. אפשר להגדיר במדויק אל אלו קבצים במחשב שלכם משתמשים אחרים יוכלו לגשת, לפי סוגי הקבצים ולפי התיקייה שבה הם ממוקמים. עוד אפשרויות בתוכנה: הגבלת מספר הקבצים הכללי שניתן להוריד מהמחשב שלכם בו זמנית, הגבלת מספר הקבצים עבור משתמש ספציפי, הגבלת מהירות להורדת קבצים ותצוגה גרפית של קצב ההעברה. את ההמתנה לסיום הורדת השיר אפשר להעביר בצ`יטוט עם משתמשים אחרים, ואם יש שיר שלא הצלחתם למצוא, תוכלו להשתמש בלוח המודעות הווירטואלי שבאתר התוכנה, ולבקש ממשתמשים טובי לב שישלחו לכם אותו. על אף כל האפשרויות הללו, קל מאד להתמצא בתוכנה, ומומלץ מאד לנסות אותה.

להורדה לחצו כאן
 
 

Brick Octagon Puzzle - איפה היציאה?

רגע, זה לא מימין, שם, היציאה? Brick Octagon Puzzle
 רגע, זה לא מימין, שם, היציאה? Brick Octagon Puzzle    


כל מי שקרא עיתון ילדים בילדותו, זכה בוודאי לחוות את התענוג של פתירת מבוכים. החל מהקטנים שבהם צריך להביא את העכבר אל הגבינה, וכלה בגדולים ביותר, המשתרעים על פני עמוד שלם ודורשים זמן מחשבה ממושך. הרעיון פשוט: לוקחים עט ומתחילים לנוע עד שמוצאים את היציאה, או עד הכניסה הבלתי נמנעת, בכל מבוך ראוי לשמו, אל מבוי סתום.

Brick Octagon Puzzle מציע לכל חובבי המבוכים את האפשרות ליהנות מהם גם בצורה וירטואלית. השחקן מנווט במבוך בעזרת קוביה קטנה, ואליו להביא אותה עד ליעד המבוקש. ככל שמשלימים את המשימה במספר מועט יותר של צעדים, זוכים בנקודות רבות יותר - ובאתר התוכנה מובטחים גם פרסים כספיים לפותרים המצטיינים. התוכנה חופשית וקלת משקל, המבוכים צבעוניים ואטרקטיביים וקל מאד להתמכר.

להורדה לחצו כאן
 

WinRar
גרסה 2.80 של תוכנת הכיווץ המצוינת. בין החידושים בגרסה זו: שיפור ממשק המשתמש והוספת תמיכה ב-Unicode בשמות קבצים.

ICQ Plus
גרסה 3.0 של התוכנה המאפשרת להוסיף סקינים לתוכנת ICQ. בגרסה זו עוד סקינים חדשים, וכן שופר עורך הסקינים, המאפשר לכל אחד ליצור בעצמו סקינים עבור ICQ.

WinAmp
גרסה 2.73 לנגן הפופולארי. ניתן למצוא בגרסה זו כמה שיפורים בממשק התוכנה, ומספר פלאג-אינים חדשים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by