ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת: סקס, סרטים ודור שלישי 

השבוע ברשת: סקס, סרטים ודור שלישי

 
 
אורי ברקוביץ`. איורים: תום טרגר

הסוף לפאוור-פוינט בצה"ל, פיתוח חדש ידחוף את הפורנו בעזרת הדור השלישי ואקשן בזירת הבלוגים הישראלית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסוף למצגות בצה"ל?
 הסוף למצגות בצה"ל?   
• 90% מן החברות הגדולות באמריקה עוקבות מקרוב אחר עובדיהן. למחצית מן החברות הללו, יש מדיניות שקובעת מה לעשות אם מצאו שמי מהעובדים גלש, רחמנא ליצלן, באתרים של ערומות. 44% מן המקרים בהם החברות נאלצו לנקוט בהליכים, נגמרו בפיטורין. אין כמו אמריקה.

• האם הפאוור-פוינט משתחרר בשעה טובה מצה"ל? הרמטכ"ל דן חלוץ החליט כי המצגות המושקעות המאוד פופולאריות בצבא ההגנה עושות יותר נזק מתועלת. לדבריו, הן פוגעות בשיח בין הקצינים ובהחלפת הדעות. "במקום לנהל דיון מעמיק הקצינים פשוט מסתכלים במצגות, ואחר כך נושאים דברים על פי סדר קבוע מראש" הסביר הרמטכ"ל את ההנחיה להפסיק את השימוש במצגות. ומה במקום? "אני מעדיף שתכתבו הרבה יותר מסמכי וורד", אמר. עכשיו רק נותר לסגור את העניין הזה עם ההתנתקות.

• סערה בעולם הבלוגים: תפוז השיקה השבוע את שירות הבלוגים המשודרג שלה, הכולל בין היתר גם פיצ'ר המאפשר לגבות את הבלוגים של ישראבלוג, על הפוסטים, התמונות והתגובות, ולהעבירם בשלמותם לתפוז. שירות גיבוי שכזה קיים כבר בישראבלוג, אך מדובר בשירות פחות טוב ובסיסי בהרבה. כמה ימים אחרי, ישראבלוג חסמה את הגישה למערכת הגיבוי של תפוז, בטענה כי "היא חוסמת כל אפשרות להעתקת התכנים או משיכתם בדרך כלשהי ללא אישור ...". עידו קינן, עיתונאי ב-NRG ובלוגר בישראלוג, מיהר להגיב על הצעד של ישראבלוג - והודיע (שוב) על סגירת הבלוג שלו. במקביל, העלה קינן את פוסט הפרידה גם בבלוג השני שלו. בין לבין, כך דווח ב-NRG, נעשים ניסיונות ראשונים לפשרה בין תפוז לישראבלוג. (גילוי נאות: ישראבלוג הוא אתר הבלוגים של נענע).

• גוגל עובדת על שירות לביצוע תשלומים באינטרנט שיתחרה ראש בראש בשירות ה-PayPal של eBay, כך על פי וול-סטריט ז'ורנאל. מנכ"ל גוגל אריק שמידט מאשר פתלתלות כי ענקית החיפוש בראשותו אכן נותנת גז בתחום אבל מכחיש את דבר התחרות עם ענקית המכירות הפומביות.

• הבת שיתפה קבצים. האם לא יכולה לשלם. האם היא תיכנס לכלא?
 
• עזבו אתכם מסוס טרויאני. 40 מיליון כרטיסי אשראי נחשפו בפני האקרים. 40 מיליון. שוב: 40 מיליון. בינהם אגב כמה מאות ישראלים.

• כולכם מכירים את הסיפור: ברגע של מצב רוח פיוטי אתם שולחים SMS אישי במיוחד ... לאדם הלא נכון. אם זה קורה לכם הרבה, בוודאי תשמחו לשמוע שחברת סמסונג רשמה פטנט על טכנולוגיה חדשה שמאפשרת למחוק SMSים שכבר נשלחו - כל עוד הנמען לא פתח אותם.
 
שיתוף קבצים: מוסיקה עדיין במקום הראשון
 שיתוף קבצים: מוסיקה עדיין במקום הראשון   
• כולם מדברים על סרטים באינטנרט. אבל המוזיקה ממשיכה להיות שליטת רשתות השיתוף, עם כמות הורדות השווה לכל הסרטים והפורנו, ביחד, כפול 7.

מקום ראשון בתחרות ביזטק לשני סטודנטים מהטכניון שפיתחו תוכנה המסוגלת, לטענתם, למנוע פריצה לתוכנות.

הכנסת אישרה סופית חוק המסדיר את נושא החרמות המחשבים בידי המשטרה. מדובר בחוק המפגין הבנה לסכנה של פגיעה בפרטיות הנובעת מתפיסת מחשב של חשוד. יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, מיכאל איתן, הבהיר כי אם לא יהיה די בחוק זה כדי להגביל את חדירת המשטרה למחשבים, תשוב הוועדה ותבחן את הנושא.
 
 
בלוגרי העולם מתגייסים למען חופש הביטוי ונקראים לסייע לבלוגרים הסינים לעקוף את האיסורים וההגבלות של ממשלתם.

• החכי"ם שלנו קיבלו סלולרי דור שלישי. בשביל מה הם לעזאזל צריכים את זה, ולמה אני צריך לשלם על זה?!

• לא להאמין (או שכן?): איראן מגבילה את חופש הביטוי בשפה הפרסית באמצעות... תוכנה אמריקנית.
 

חדשים

• ערוץ המחשבים של ynet פתח מדור חדש המוקדש לסקירות מוצרים. מזלטוב.

• האתר "שער הממשלה" עבר מתיחת פנים, שולב עם מנוע החיפוש של MSN והושק בטקס רב רושם במעמד שר האוצר.

• מדפסת לייזר? ב-99 דולר? היתכן?!
 
ירידה במחירי המצלמות הדיגיטליות
 ירידה במחירי המצלמות הדיגיטליות   
שירות חדש של דפי זהב עשוי להיות יעיל להטריד: חיפוש בתי עסק באמצעות SMS בלבד, גם למי שאין לו אינטרנט סלולרי. מי שמכשירו מאפשר לו, יוכל ליהנות מאתר WAP לחיפוש מתקדם ובהמשך גם מובטחים שירותי מפות ווידאו.

• ההוזלה ההדרגתית של טכנולוגיות חדשות לא פסחה גם על הצילום הדיגיטלי. לאחר ששנים יכלו ליהנות מהן רק מי שהפרוטה בכיסם, ירדו מחירי מצלמות הרפלקס הדיגיטליות אל מתחת לרף האלף דולר. השבוע נשבר שיא נוסף כשניקון השיקה מצלמת רפלקס ב-750 דולר בלבד.

פלאג אין חדש לתוכנת ה-iTunes,יאפשר להוריד ולהאזין באמצעותה לפודקאסטים (שידורי רדיו אינטרנטיים).
 
• גוגל השיקה פיצ'ר חדש שיאפשר לבעלי אינטרנט סלולרי לחפש אתרים המספקים גם תוכן למסך הקטנטנטן.

• בניסיון למשוך את קהל הזכרים הבזבזנים בגילאי 18-24 עורכת מק'דונלדס ניסוי במסגרתו הפכה את חנות הדגל שלה למערה חשמלית עם עשרות מסכי פלזמה ופינות להורדת רינגטונים וצריבת דיסקים.

לגירסת הבטא של תוכנת שיתוף הקבצים מורפיאוס 5.0 תהיה תמיכה בביטורנט. הגירסה הסופית, כך מובטח תאפשר בין השאר חיפוש שידורי Podcast ותתמוך בהורדות בתשלום.
 

מומלצים

פורנו בסלולרי: ישירות מהבר-קוד
 פורנו בסלולרי: ישירות מהבר-קוד   
• לא מעט מחובבי הפורנו בעולם מתקשים להשלים עם המהפכה הדיגיטלית. הם לא מוכנים לוותר על הסרט האמיתי, המקורי, זה שאפשר למשש ביד ולהניח על מדף נסתר בבית. עכשיו, מסתבר, יש אפשרות לשלב את הטוב שבשני העולמות: מגזין Wired מביא את סיפורו סוחט הדמעות של הפיצ'ר שיאפשר למצלמפון לסרוק בר-קוד על סרט הפורנו על המדף בחנות, ולצפות בטריילר מתוכו על מסך הטלפון הזעיר.

• "אני רוצה לדעת איך נראה זרע לבטלה. איך מבדילים בינו לבין שתן?"
" אני נשוי ואב לשניים. התמכרתי באופן מוחלט לאתרים פורנוגרפיים באינטרנט וכל נסיונותי לעמוד בפיתוי נכשלו", ושאר שאלות שדתיים שואלים את הרבי שלהם באינטרנט, בתא הווידוים הוירטואלי.
 
הצצה אל עולמם האפל של הפישרים. לא אלה שמשתינים, ולא נגיד הבנק וזוגתו, אלא עברייני הרשת שמנסים (וגם מצליחים) לגנוב לנו את פרטי האשראי, הזהות, וכל מה שהם יכולים כדי לעשות ממנו כסף.

הכלה חבטה בחוגגת שהעזה להמרות את פי אנשי הדת ולהשתמש במצלמפון ביום חתונתה, או: איך מתמודדים באחת המדינות המוסלמיות השמרניות ביותר עם אחד החידושים הטכנולגיים הנפוצים ביותר.

• גדי שמשון תוקף את שיטות הפרסום הפומפוזיות של באינטרנט הישראלי וקורא לקחת דוגמה מפרסומות הטקסט הצנועות של גוגל המבוססות על הקשר לתוכן אותו צורכים הגולשים.
 
• קבלו את POZ-X315 או בקיצור פוז (שום קשר לפוזה), הטיטאניק של הסלולרי: הכלאה בין מחשב כף-יד, טלפון סלולרי, GPS ועיצוב רע שמתקבלים תמורת כחמשת אלפי זוזים (ברשת פלאפון, למתעקשים).

פשוט תענוג לקרוא איך הצליח סופר צעיר (יחסית) לעשות שימוש מושכל ברשת, לעקוף את המול"ים הגדולים ולפרסם כבר ספר רביעי.

• גוגל, כך מטפטפים לנו, עומדת להשיק פיצ'ר לחיפוש סרטים. אבל איך לעזאזל זה עובד? קבלו הסבר מעניין.
 
• אז נכון שאין סניף ישראלי ל-eBay. ונכון שאף אתר ישראלי לא עושה את אותו דבר. אבל יש לא מעט ישראלים שלא מוכנים לוותר על שפע האופציות של הפלטפורמה המנצחת הזו וכבר פועלים לעודד את השימוש בה בקרב ישראלים.

• צעד צעד, בדרך ליצירת בינה מלאכותית. כשהמחשבים החכמים ביותר יותר טיפשים מג'וק. מחשב שלמד בכוחות עצמו לשחק אבן נייר ומספריים הוא סיבה למסיבה.

לטורים הקודמים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by