ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השמועות על מותם היו מוקדמות 

השמועות על מותם היו מוקדמות

 
 
אודליה ברקין

התפתחות האינטרנט לרשת מקיפה וחובקת עולם, הפכה את אמנות הפצת השמועות, התרמיות והמתיחות לדבר גדול. מהאנשים שמבקשים עזרה בשביל הילד, דרך אלו שמאיימים לסגור את הוטמייל, ועד מי שמתחנן להציל את 'רחוב סומסום'. שמועות ברשת, מדריך חלקי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשיאה של הרדיפה המסמאת והנהייה העיוורת אחר מידע עדכני ומהימן, עכשווי, חדשותי ומדוייק מדי, סר מעט חינה של האינפורמציה השקרית והמלבבת, שעושה שימוש יפה כל כך במדיה המקוונת במאמציה לזרוע מעט אנרכיה טובה אצל הבריות.

בזכות היות הרשת כלי תקשורת המוני ובינלאומי, היא מהווה כר נוח ביותר להפצת שמועות, להעברת חדשות ושקרים אחרים באותו מסווה של אמיתות מוחלטות, שהיטיב כל כך להוכיח את עצמו בעבר. אין כמו דואל ויראלי רב תפוצה שכולל איזו עצומה למען מטרה נעלה, או מזהיר מפני וירוס המוני ובלתי מנוצח, כדי להפוך את האינטרנט שלנו למקום נחמד הרבה יותר, שעושה מעט שמח בלב בימים בהם הנאסד"ק מחשיך את המשרדים.
 

התוצאה הפופולרית: כלום

תנו לחיות לחיות, בבקשה. גיבורי המאבק מרחוב סומסום
 תנו לחיות לחיות, בבקשה. גיבורי המאבק מרחוב סומסום   
דוגמא ליצורים נהדרים שכאלה הם אלו שמנסים לנצל את הרשת לקידום מטרות נעלות וגיוס קולקטיבי ובלתי ממויין של אנשים. הם אלה שמפיצים מכתבי שרשרת המוניים בפורמט עצומה שמטרתה איסוף חתימות , בין אם למען זכויות פוליטיות של נשים באפגניסטן, הפסקת הניסויים הגרעיניים או למען רחוב סומסום . לרוע מזלן של האפגניות הכנועות ומעריציו של עוגיפלצת, גורמות החתימות החוזרות לתא הדואר של מיטיביהם האלמונים לקרוס (או אם הם בחרו את תא הדואר בעבודה - העסק עצמו סוגר להם את הכתובת). כך, למרות הכוונה הטובה, מניב המאמץ הקבוצתי הנאה את התוצאה הפופולרית: כלום.

יזמים ציניים קצת יותר מצליחים להשתמש ברשת למטרות תרמית. כך למשל, קוראת העצומה הבאה לציבור לעזור להציל ילדה גוססת שכלל אינה קיימת, ולא מפאת מחלתה. עצומה אחרת מספרת על גיברת אחת המנסה לגייס 500 חתימות על מנת לשכנע את חברתה ההרה שלא להפיל את תינוקה.

במקביל, מנסים רמאי און-ליין מסוג שונה לגעת בנקודה שכואבת הרבה יותר לגולשים מחייהם של ולדים צעירים. כולנו מכירים את גלי הבהלה הקטנים שתוקפים אותנו בכל פעם שמתנפץ אל חופינו גל שמועות לפיו האינטרנט כבר לא חינם. היו שטענו כי AOL עומדת לגבות כסף על שירותי העברת ההודעות שלה, ושמועה אחת לפיה הדואר האמריקני מתכנן לגבות חמישה סנט על כל אימייל שנשלח. השמועה כל כך הבהילה את כולם, עד שבדיון מיוחד שנערך בסנאט נחקק חוק האוסר על שערורייה שכזאת להתרחש.
 

העולם החופשי נגד ביל גייטס

מחר סוגרים לכולם את החשבון. הוטמייל
 מחר סוגרים לכולם את החשבון. הוטמייל   
הצד השני של המטבע, וזה שגם עושה הרבה יותר נעים לגולש, הוא השמועות על חברות כמו מיקרוסופט ונטסקייפ שמוכנות לשלם לנו כדי שנשתמש במוצרים שלהם. נשמע טוב מכדי להיות אמיתי - וזה אכן כך. אחראית גם לבהלה שאחזה במשתמשי הוטמייל שבבעלותה, לאחר שלכל המשתמשים דווח לאחר כבוד שאם לא יעבירו מייל מסוים לעשרים נמענים נוספים ייסגר חשבונם בשירות החינמי לאלתר.

תחביב פופולארי נוסף בקרב משתמשים רבים הוא הפצה שיטתית והעמקת השנאה לביל גייטס. אדם שבוודאי יודע על מה הוא כותב, מוכיח כי גייטס הוא השטן בכבודו ובעצמו. הטוען הנלהב מצביע על כך שחיבור אותיות שמו של הגייטסון בקוד אסקי נותן את הצירוף 666, שהוא כמובן מספרו של השטן. כנ"ל גם חיבור האותיות ווינדואוז 95 ו-.MS DOS 6.31 בהמשך המכתב הוא מפרט תרגיל אקסל מסובך בסופו נחשפת זהותו האמיתי של ביל הדביל. רוב העולם החופשי האמין לחישובים, מלבד, כמובן, מי שניסה אותם בעצמו. מעניין מאוד.

לאחרונה נבהלו מעריציו הנפלאים של הראפר אמינם, כשידיעה באתר ה-CNN דיווחה על מותו בתאונת דרכים. מאוחר יותר גילו ספקנים חדי עין כי הידיעה (שהורדה בינתיים מהרשת), לא ממש ממוקמת באתר החדשות של טד טרנר, למרות שעוצבה כהעתק מדוייק של עמוד האתר.
 
 

ולסיום - השחתת אשכים קולקטיבית

אם אתם עדיין שומרים על שלוות נפש,חכו שתקראו את הדואל הרשמי שיצא ממשרדי ה- FBI , ומזהיר מפני עדת צוענים הנוהגת להשחית את אשכיהם של עוברי אורח תמימים ברחבי ארה"ב, בשליחותה ובעידודה הפעיל של סין הקומוניסטית. סתם. לא באמת. רק אשכים של אנשים ממש מעצבנים, או כאלה שהתנכלו פעם לסיני. או לצועני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by