ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הנבחרות: תוכנות RSS 

הנבחרות: תוכנות RSS

 
 
אורי גושן

רוצים לקבל חדשות בזמן אמת ישירות לשולחן העבודה, לדפדפן ואפילו לאאוטלוק? הנה ארבעת התוכנות החינמיות הכי טובות לעניין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחד מהחידושים הטכנולוגיים שתפסו תאוצה בשנה האחרונה היה ה- RSS, שמשמעותו בצורה הכי פשוטה – עדכוני חדשות בזמן אמת, על פי הנושאים שאתם קבעתם מראש. תוכלו לקרוא בהרחבה על הטכנולוגיה ושימושיה כאן. השבוע הבאנו לכם את ארבעת הדרכים הקלות והטובות ביותר להתעדכן בחדשות באמצעות תוכנות מיוחדות, תוספות לאאוטלוק או אפילו ישירות מתוך הדפדפן, כדי שתישארו מעודכנים בחדשות.
 
רוצים להיכנס מהר לעניינים? הנה כמה אתרים ישראלים ברשת המאפשרים קבלת עדכוני RSS:

נענע

דה מרקר

Ynet

הארץ

מיקרוסופט ישראל (יש להעתיק קישור זה ולהדביקו בתוכנת ה- RSS שלכם)
 

Feedreader

 
תוכנה זו היא אחת מהפשוטות והקלות ביותר לשימוש, והיא אידאלית למשתמשים חדשים שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם ה-RSS. הממשק שלה מסודר ונקי מכפתורים מיותרים, ושורת האייקונים העליונה כוללת את הפונקציות השכיחות והחשובות ביותר (למרות שניתן כמובן להוסיף או להסיר כפתורי שליטה נוספים). חלקו השמאלי של חלון התוכנה כולל את רשימת המקורות המכונים גם "פידים" (Feeds), בה ניתן ליצור ספריות על פי נושאים מסויימים באנגלית או בעברית (למשל משחקים, חדשות, מחשבים וכד') ולהוסיף להם מקורות בהתאם, וחלקו הימני כולל את אזור הצפיה והקריאה של העדכונים, המחולק אף הוא לשני חלקים.

חלקו העליון, כולל את רשימת כל הכותרות בתוספת התאריך והשעה בה הם התפרסמו, וחלקו התחתון כולל את תקציר הידיעה או העדכון בכמה שורות בודדות. התוכנה מנסה לשמור על אופיה המנימליסטי בכך שתיאור הידיעה יופיע רק לאחר בחירת הכותרת בחלקו העליון של המסך, וגם לאחר קבלת התיאור הקצר, ניתן לגשת לידיעה המלאה רק לאחר לחיצה על הקישור המתאים. התוכנה פועלת ברקע וניתן לראות את סמלה במגש המערכת. על פי הגדרתכם, התוכנה תבדוק אם קיימים עדכוני חדשות בכל פרק זמן קבוע, ותציג חלון קופץ בחלקו הימני-תחלון של המסך עם הכותרות שנוספו. לחיצה על אחת מהן, תעלה את חלון התוכנה הראשי עם כל הפרטים הנוספים.

שורה תחתונה: תוכנה שאינה דורשת ידע נרחב מדי או הגדרות מסובכות על מנת להתחיל ולעבוד איתה. מצויינת למשתמשים מתחילים או לאוהבי מנימליזם. עם זאת, אינה כוללת קבצי עזרה.
מחיר: חינם

להורדה
 
 

Abilon

 
למרות גודלו של קובץ ההתקנה (כ- 500KB) ,תוכנה זו מספקת כלים נרחבים למדי למשתמשים שזקוקים ליותר מממשק פשוט והיא הרבה יותר מתוחכמת מה- Feed Reader שלעיל. כבר בהפעלתה הראשונה, התוכנה תציע לכם עדכוני חדשות במגוון תחומים (בידור, מחשבים, בריאות ועוד), וזאת רק כדי לעזור לכם להיכנס לעניינים. בשלב זה, תוכלו גם לטעון (לייבא) קובץ המכיל את העדכונים האישיים שלכם, וזאת כמובן מידה וקיים ברשותכם אחד כזה. ממשק התוכנה מחולק לארבעה חלקים, כאשר חלקו הימני מכיל את רשימת המקורות (עם אפשרות ליצור ולסדרן בספריות), חלקו האמצעי כולל את רשימת הכותרות, וחלקו הימני מציג את תוכן הידעה עם תאריך ושעת קבלתה. כל האזורים הללו יכילו מידע בכל רגע נתון, והמנימליזם וה"נקיון" של התוכנה הקודמת מתחלף כאן בעושר אינפורמטיבי.

החלק הרביעי בחלון התוכנה הוא מעין תיבת "זכרונות" שבה ניתן לשמור את העדכונים לצורך התייחסות עתידית. גם בחלק זה ניתן ליצור ספריות חדשות ובהן תתי-קטגוריות מסודרות, ולהעביר אליהן את עדכוני החדשות הרלוונטים. יתרון נוסף מבחינת שליטה וניווט שיש לתוכנה, היא הצגת הכתבות או העדכונים במלואם מתוך האתר המקורי באמצעות טאבים (לשוניות) בחלקו העליון של המסך. יתרה מכך, ניתן לגלוש לכל אתר אינטרנט מתוך תיבת הכתובת המובנית, שמצויה אף היא בחלקו העליון של המסך (מעל אותן לשוניות).

אם הצורה שבה תוכן הידעה המוצגת בחלקו הימני של המסך אינה מוצאת חן בעיניכם, תוכלו לבחור בין מספר סוגי תצורה אחרים, קבועים מראש כגון סגנון נקי ופשוט, סגנון בעל גופנים גדולים, צבעים משתנים, מסוף מחשב ישן (שחור-לבן) ואפילו צורת תצוגה בסגנון עיתון מודפס. תצורה זו מאחדת את חלקו הימני והאמצעי של המסך, והופכת את שניהם לרשימת כותרות מודגשות הכוללות תיאור קצרצר, תאריך ושעת העדכון, וקישור לכתבה המלאה.

שורה תחתונה: תוכנה בעלת פונקציות מתקדמות, מתאימה במיוחד (אך לא רק) למשתמשים מנוסים יותר, כוללת תמיכה מלאה בגופנים בעברית.
מחיר: חינם

להורדה
 

RSS Popper

 
מי שעובד בצמוד לתוכנת האאוטלוק, ודאי ישמח לדעת כי קיימת תוספת קטנה ופשוטה המשתלבת בממשק תיבת הדואר, ומקבלת עדכונים ישירות לתוכה כאילו היו פריטי דואר חדשים. על מנת להתקין את התוכנה, יש לסגור את האאוטלוק (במידה והוא פתוח), ולאחר הפעלתו מחדש, יתווסף כפתור התוכנה (RSS Popper) לסרגל הכלים, מתוכו ניתן להגדיר את מקורות העדכונים (פידים) ולהתאים מספר (מועט יחסית) של אפשרויות כגון הפרשי הזמן לעדכון החדשות, הספרייה שבה ישמרו העדכונים בתוך תיבת הדואר ונטרול הודעות שגיאה במידה ואירעו.

כברירת מחדל, התוכנה מוסיפה מספר ספריות קבועות מראש הכוללות עדכוני בנושאים שונים, אך ניתן כאמור למחוק, לערוך, או להוסיף מקורות במידת הצורך מתפריט האפשרויות. כמו כן, במידה ויש לכם קובץ המכיל רשימת מקורות אישיים משלכם וברצונכם לייבא אותם לתוך האאוטלוק, תוכלו לעשות זאת מתוך חלון Edit Feeds שתחת כפתור התוכנה שבסרגל הכלים.

מבחינת תצוגה, עדכוני החדשות יופיעו בדיוק כפי שהגדרתם את תוכנת האאוטלוק להציג דברי דואר - באם תחת חלון אחד ובו רשימת הכותרות, ובאם תחת חלון נוסף המשמש לתצוגה מוקדמת ( Reading Pane או AutoPreview – תחת תפריט View). לחיצה על כל אחת מהכותרות תעלה חלון חדש ובו תיאור קצר של הידיעה, ואפשרות לקרוא עליה בהרחבה באמצעות קישור לאתר המקור ("Read more" ).

שורה תחתונה: מיועד בעיקר למשתמשים העושים שימוש תדיר בתוכנת הדואר ומעוניינים בשילוב התוכנה עם עדכוני חדשות. אינה דורשת הגדרות רבות, ויעילה הן למשתמשים חדשים ומנוסים כאחד.
מחיר: חינם

להורדה
 

ה-RSS של מקסתון

 
אם עדיין אינכם מעוניינים בתוכנה חיצונית לקבלת עדכוני ה – RSS, יש פתרון נוסף לשילובו בתוכנה קיימת. דפדפן Maxthon מכיל בתוכו מנגון RSS נוח ויעיל במיוחד, שלא רק מאפשר לכם לשמור עדכונים ולסדר אותם על פי העדפותיכם, אלא גם מודיע לכם בכל פעם שתגלשו לאתר המכיל אפשרות לקבל אותם. תכונה זו יעילה במיוחד מאחר והיא חוסכת לכם את הצורך להקליד את כתובת האתר או לבצע את פעולת ה-"גזור\הדבק" מהאתר המכיל את העדכונים אל תוך תוכנת ה- RSS המיוחדת. ברגע שתגלשו לאתר התומך בטכנולוגייה זו, תיבת קטנה תופיע בחלקו הימני-תחתון של הדפדפן, שלחיצה עליה תפתח תיבה בה יש להגדיר את שם האתר (שלרוב כבר מוזן באופן אוטומטי), את הספריית או הקטגוריה בה ישמר העדכון, ואת מרווחי הזמן לעדכונו.

ניתן לקבל אינדיקציה להימצאותו של עדכון RSS באתר מסויים גם אם התיבה אינה מופיעה, באמצעות אייקון קטן וכתום בחלקו התחתון של הדפדפן. לחיצה עליו תעלה את אותה תיבה שצוינה לעיל שבה ניתן להזין את הפרטים. על מנת לצפות ברשימת העדכונים ולערוך אותה, יש להיכנס לתפריט View, ולבחור באפשרות Explorer Bar ולאחר מכן באפשרות RSS Feed. בר שמאלי יופיע ובו כל המקורות הקיימים בתור ברירת מחדל (בידור, חדשות וכד'), אותם ניתן כמובן למחוק, לערוך או להוסיף להם מקורות חדשים. חלקו העליון של הבר יציג את רשימת המקורות בכל קטגוריה, וחלקו התחתון את רשימת העדכונים והחדשות האחרונים של אותו מקור.

שימו לב כי גם לדפדפנים אחרים קיימת פונקציה דומה, כגון ה- Live Bookmarks של דפדפן הפיירפוקס (או פלאג אין לפיירפוקס בשם Sage), או האינטגרציה של ה- RSS עם כלי הדואר של דפדפן Opera החדש ושל גירסת הבטא של Netscape.

שורה תחתונה: מלבד היותו דפדפן מצויין, המקסתון מציע כלי נוח ואינטגלי לשמירה וקבלה של עדכוני RSS. מצויין למשתמשים שאינם מעוניינים בתוכנה חיצונית, ומסתפקים בכלי צנוע זה.

מחיר: חינם

להורדה (מקסתון)
 

הנבחרות שלכם

משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הם שיפרו לכם את החיים.


software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by