ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עדיין חשוך 

עדיין חשוך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
זה שמינט וולטרס היא סופרת מתח מצליחה מאוד, על זה אין ויכוח. זה שהמותחנים שהבי.בי.סי מפיק על פיה ספריה מוצלחים מאוד, גם על זה אין ויכוח. וזה ש"החדר החשוך" הוא אחד המוצלחים שבהם - או קיי, בסדר. אז מה הבעיה שלך, אני שומע תלונה עולה מבתיהם של מילוני קוראים (לא, לא מיליוני, אני לא משלה את עצמי).

הבעיה היא שזה מה שהיא עושה. "מותחנים פסיכולוגיים". זה הז`אנר, והיא שמחה ללכת בבוקר לעבודה בז`אנר, לדפוק כרטיס, ולחזור הביתה בארבע אחר הצהריים. אימה אמיתית אף פעם לא נובעת רק מסיטואציה מפחידה: היא נובעת מזה שאתה יכול לדמיין את עצמך בסיטואציה הזו. ואתה יכול לעשות את זה רק אם הסרט, או הספר, אינם מצייתים לחלוטין לכללי הז`אנר. כי אם אתה יודע שאתה בתוך הז`אנר, אתה יודע שאתה בטוח. פה ושם צרחה, פה ושם גופה מרוטשת, אימה במידה: שום דבר שקשור אליך.

לכן היצ`קוק, למשל, מצליח לנגוע בצופיו עד היום. כי הוא לא עשה "סרטי אימה" - הוא עשה סרטים על החיים, והז`אנר היה רק תירוץ. ולכן מינט וולטרס, ככל שהיא מיומנת יותר - והעלילות אכן משתפרות מסידרה לסידרה - ככל שהיא מתאמצת יותר להפחיד, היא מנג`סת יותר: "או קיי", אתה אומר לעצמך, "בואי תפחידי אותי ונגמור עם זה כבר".

ומצד שני, "החדר החשוך" היא סדרה לא רעה כלל: צלמת מתעוררת אחרי תאונה בבית חולים, חסרת הכרה, זכרונה אבד, ומוצאת שהיא מואשמת ברצח שני מאהביה. דרוולה קירוואן ("בלקיסאנג`ל") בתפקיד הראשי, ואתם יודעים מה? בסדר, בסדר, זה מפחיד.


"החדר החשוך", יום ראשון, בי.בי.סי.פריים 22:30
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by