ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט מצנזרת "דמוקרטיה" 
 
 
מערכת חיים ברשת

שירות הבלוגים של אתר MSN הסיני מצנזר מילים כמו "דמוקרטיה", "חופש" או "הפגנה". הסבר מיקרוסופט: אנחנו בסך הכל מצייתים לחוקי המקום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גולשים אשר מעוניינים לפתוח בלוג בשירות הבלוגים MSN Spaces בגרסתו הסינית, לא יכולים להשתמש במילים כדוגמת "דמוקרטיה", "הפגנה" או "חופש", כך מדווח ה- Financial Times. ברגע שנעשה ניסיון לפתוח בלוג עם אחת מהמילים האלו, מתקבלת הודעת שגיאה, האומרת כי נעשה שימוש במילים אסורות ודורשת להחליף אותן.

שירות MSN Spaces הסיני הינו חלק מפורטל MSN china אשר השיקה מיקרוסופט בחודש שעבר. על מנת להתקבל על המשטר הקומוניסטי הסיני, מיקרוסופט שיתפה לשם כך פעולה עם חברה סינית בשם Shanghai Alliance Investment, אשר נמצאת בבעלות ממשלתית.
 
אין זו הפעם הראשונה שבה מיקרוסופט מצנזרת שמות של בלוגים. הגרסה האנגלית של MSN Spaces אוסרת לפתוח בלוגים, אשר בכותרת או בכתובת ה-URL שלהם נעשה שימוש במילים גסות. גולשים אשר מנסים לפתוח בלוג שבכותרת שלו מופיעות מילים אשר נחשבות על ידי החברה כתועבה, נחסמים ומתבקשים להחליף אותן.

אולם גם אם הגולשים האמריקאים יכולים להרשות לעצמם להיות משועשעים מהגבלת חופש הביטוי על ידי מיקרוסופט ולתייג אותה כתוצר של פוריטניות, הדבר אקוטי הרבה יותר עבור הגולשים הסינים. הצנזורה של MSN הסיני, מצטרפת לעוד שלל הגבלות ואיסורים המוטלים על הגולשים הסינים על ידי המשטר הקומוניסטי במדינה.
 
MSN סירבה להגיב באופן ישיר בנושא הצנזורה של מילים רגישות, אולם מהסניף הסיני דאגו להבהיר כי המשתמשים מחויבים לקבל על עצמם את תקנון השירות וכי "MSN מצייתת לחוקים ולתקנות של כל מדינה בה היא פועלת". כמו כן הודגש כי תקנון השימוש של MSN Spaces אוסר על הצבת תוכן אשר "פוגע בחוקים מקומיים או בינלאומיים".

הדבר האירוני הוא, שבניגוד לתירוץ מיקרוסופט כי היא בסך הכל מצייתת לחוקי המקום, החוק המקומי לא מחייב אותה לעשות את הצנזורה שהיא מבצעת. אומנם, אין ספק כי המשטר הסיני לחלוטין לא סובלני כלפי מתנגדים פוליטיים וכלפי ביטויים בעד דמוקרטיה, אולם אין שום חוק סיני האוסר על השימוש במילה "דמוקרטיה" כשלעצמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by