ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הליצן העצוב 

הליצן העצוב

 
 
מיכל יפה

פורים זה לא מה שהיה פעם. יום האישה אף פעם לא היה מי יודע מה. בטח לא כשיש נשים שם בחוץ, מטר מאיתנו, שיש מי שיחפש אותן לרצף של חבורות ותחבושות. מטר מאיתנו, חצי מטר מהפורומים, יש מישהי שכולם מקווים שלא תוסיף גם תכריכים לתחפושת הקבועה שלה. השבוע בפורומים, מדור רציני לכבוד פורים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

זה לא ייגמר

יום האשה ופורים. שניהם אמורים להיות משמחים, אך בדרך כלל הם גורמים לעגמת נפש (איור: אלכס בנרר)
 יום האשה ופורים. שניהם אמורים להיות משמחים, אך בדרך כלל הם גורמים לעגמת נפש (איור: אלכס בנרר)   
שני ארועים חשובים התרחשו השבוע. שניהם אמורים להיות משמחים, אך בפועל הם בדרך כלל גורמים לעגמת נפש אצל הציבור שאמור לחגוג. מדובר בחג הפורים וביום האשה הבינלאומי. בפורים אנחנו מצווים לשמוח, אבל תמיד יש משהו שמקלקל: תחפושת לא נוחה, גשם או חלילה פיגוע. איך שלא מסתכלים על זה - פורים הוא כבר מזמן לא חג שמח.

גם יום האשה הוא לא סיבה לחגיגה גדולה ולו רק משום שאנחנו עדיין זקוקות לו. גם היום, כשיש מודעות לנושא ויחסי ציבור ולובי נרחב, עדיין אנחנו נתקלים בסיפורים שקשה להאמין שהם עדיין קיימים בחברה מתוקנת.
 
למשל הסיפור על חברתה של מוארת. מוארת, דמות ידועה בפורומים שלנו, סיפרה לפני כחודשיים בפורום נשים על החברה הכי טובה שלה שחיה עם חבר שמתעלל בה. זה התחיל רק במילים. התפרצויות פתאומיות, וצעקות בלתי מוסברות. זה המשיך בזה שהוא שבר לה את הטלפון הסלולרי וזרק אותה מהבית וההודעה הסתיימה בכך שהחבר משך לה בשיער ועיקם לה את היד.

התגובות להודעה היו רבות ובעיקר קראו לכותבת ההודעה לפנות למשטרה בהקדם ולהגיש תלונה בשמה של חברתה, לפני שזה יהיה מאוחר מדי. עבר חודש וחצי. החברה המשיכה לחיות עם החבר המתעלל והפעם הוא לא הסתפק במשיכה בשיער, אלא דפק לה את הראש בדלת וניער אותה עד שגופה התמלא בסימנים כחולים. מוארת אכן פנתה למשטרה, אך שם נאמר לה שכל עוד החברה עצמה לא מתלוננת, אין מה לעשות. והחברה לא התלוננה, אלא המשיכה לטעון שהכל בסדר ושהחבר נמצא בטיפול ש"מוציא ממנו המון אגרסיות".

עברו עוד שבועיים והמכות הפכו ליותר ויותר רציניות, אך כאמור, המשטרה לא עושה כלום כל עוד לא מוגשת תלונה שאותה יכולה להגיש רק הבחורה שנפגעה, או מי שהיה עד לפגיעה. ודווקא היו עדים. באמצע מסיבה בה נפגשו השניים, הוא לקח אותה החוצה ובעט בה מכיוון שלא נראתה לו העובדה שהיא רוקדת ליד אנשים אחרים, אך אף אחד מהאנשים שהיו באותה מסיבה, לא עשה כלום.

הפעם היא דווקא הלכה למשטרה ולכאורה היה אמור להיות סוף טוב לסיפור, אך במשטרה, במקום לגלות רגישות למקרה, רק האשימו אותה, נתנו לה לחכות שעות והסבירו לה שזה לא יעזור כי היא "ממילא תחזור אליו". וכשסופסוף נרשמה התלונה, הדבר נעשה בצורה מחופפת כשהשוטרת שרשמה את התלונה הספיקה עוד להגיד לבחורה שאם היא לא הולכת לבית חולים התלונה לא תקפה. והיא לא הלכה. כבר לא נשאר לה כח וממילא גם לא אמון במי שאמור לעזור לה.

הסיפור הזה עוד לא גמור ולא ברור כיצד הוא יסתיים. נקווה שזה לא יהיה אחד מהסיפורים האלה שקוראים עליהם אחרי זה בעיתון ומזדעזעים. אנחנו מזועזעים כבר עכשיו.
 

ההודעות הטובות של השבוע

מבחן הטרנזיסטור. כך תדעו אם המוסיקה שאתם שומעים שווה משהו (עיבוד מחשב: יעל בן-דוד)
 מבחן הטרנזיסטור. כך תדעו אם המוסיקה שאתם שומעים שווה משהו (עיבוד מחשב: יעל בן-דוד)   
כיצד תדעו אם המוסיקה שאתם שומעים היא איכותית או סתם זבל? בדיוק לשם כך הומצא מבחן הטרנזיסטור שאומר בפשטות שמוסיקה טובה עוברת טוב גם כששומעים אותה ברדיו טרנזיסטור. בהודעה על המבחן, אותו פיתח זינגלה, תקבלו תשובות לשאלות נפוצות, כמו למשל: מה זה בכלל טרנזיסטור.
 
 
אין אהבת אמת. המסר הפסימי הזה נכתב השבוע בפורום עשרים ומשהו והכותב קורא לכם להפסיק לחפש את הנפש התאומה שלכם ולקבל את הטוב שבמציאות.

בפורום חטאים סיפרה דיירדרה על סלידתה ממנכ"ל החברה בה היא עובדת ועל איך שביום אחד, כשהיא היתה בחניון של העבודה, היא ניגשה אל מכוניתו וכתבה באבק שעל השמשה האחורית "מניאק". אכן נערה פורעת חוק ואנחנו אומרים: לעולם אל תעבדו אצל מישהו שהשמשה האחורית באוטו שלו מאובקת.
 

פורומים חדשים

פורום נוסטלגיה. מי מאיתנו לא מתגעגע לפעמים למה שהיה פעם? לתכניות הטלוויזיה, למוסיקה, לסרטים, למקומות ואפילו לאנשים. הפורום מיועד לכל מי שרוצה מדי פעם לברוח מתלאות ההווה אל נפלאות העבר.
 
לתגובות: michaly@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by