ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נט קינג 

נט קינג

 
 
אודליה ברקין

לסטיבן קינג עדיין לא נמאס. אחרי נסיון חצי כושל לפרסם ברשת את הרומן הדיגיטלי הראשון, חוזר הסופר הפופולארי לאינטרנט עם פרסום מוקדם לפרקים מתוך רומאן חדש. נו, שיצליח לו כבר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנסה לא להתייאש. סטיבן קינג
 מנסה לא להתייאש. סטיבן קינג   
לסופר האימה המפורסם סטיבן קינג יש חיבה עצומה לאינטרנט. לכן, כנראה, הוא מפרסם את הספר החדש שלו קודם כל כאן. ביום שני האחרון הציג אתר השבועון TIME את החלק הראשון מתוך הרומן החדש מבית קינג, הראשון מזה שלוש שנים: "Dreamcatcher" (תופס החלומות , אם תרצו). הספר מגולל את סיפורם של ארבעה חברי ילדות המאוחדים בברית מיוחדת. 25 שנה מאוחר יותר, הם נאלצים להיפגש שנית ולעמוד מול הרפתקאה נוראה. במשך שלושת השבועות הבאים יכולים גולשי כל העולם לבדוק מה רקם הפעם מוחו המסוייט של הסופר בן ה-54.

לקינג ולאינטרנט מערכת יחסים ארוכה שידעה עליות ומורדות. במרץ אשתקד צעד קינג באומץ לשדה המוקשים הבתולי של של האון-ליין, ופירסם ברשת סיפור קצר מפרי עטו בשם "Riding the Bullet". את הסיפור אפשר היה להשיג באמצעות האינטרנט בלבד. למרות שההורדה של הסיפור, אם התאפשרה בכלל, לקחה זמן רב, הורידו אותו מעל חצי מיליון גולשים ברחבי העולם.

מעודד מהצלחת המיזם החלוצי שלו, הגדיל קינג את שאיפותיו וביולי 2000 החל לפרסם פרקים מספרו החדש, "The Plant" באתר הבית של ההוצאה שלו. למרות שהגישה אליו הייתה בחינם, התבקשו הגולשים לשלם סכום כלשהו, החל מדולר. הסופר הודיע לגולשים שהוא סומך על הגינותם, שכן הכסף הולך ישירות לכיסו, וכיוון שהסיפור הוא בלעדי לרשת ולעולם לא יצא על נייר, זה הסיכוי היחיד שלו להפיק ממנו אי אלו רווחים.

באופטימיות רבה הצהיר קינג שהוא מתכוון להפוך לסיוט הכי גרוע של עולם המו"לות. לא עוד בתי הוצאה שמרוויחים על גבו בתמורה לפרסום ספריו; מעתה הוא בעצמו מפרסם את יצירתו באינטרנט והכסף הולך ישירות אליו. כמוהו , הוא חשב, יעשו גם שאר הסופרים. רם אורן, למשל, שפרסם בעקבות קינג ספר בלעדי באינטרנט בשם "ערום".
 

המעריצים לא רצים לארנק

הכישלון לא מרתיע את קינג. עטיפת הספר החדש
 הכישלון לא מרתיע את קינג. עטיפת הספר החדש   
אבל פנטזיות לחוד ומציאות לחוד. הסופר האהוב שספריו תורגמו ליותר מ-37 שפות ומכר יותר ממאה מיליון עותקים ברחבי העולם, נדהם לגלות שמעריציו לא ממהרים לשלם כדי לקרוא אותו. במיוחד לא אם הם יכולים לעשות את זה בחינם. עבור הפרק הראשון שילמו אמנם רוב הגולשים, אך אחרי הפרק השישי החליט קינג לסגור את הבסטה ולגנוז את המשך כתיבת הספר העוסק, כמה אירוני, בצמח מוצץ דם שיושב בהוצאת ספרים.

למרבה הפלא, הכישלון לא הרתיע את קינג ובימים אלו ממש אפשר לקרוא את הפרקים הראשונים מספרו החדש שרשמית יצא לחנויות הספרים רק בעשרים למרץ. לא איש כמו קינג יירתע מקצת קשיים, האתר הרשמי שלו מלא בתוכניות לעתיד (מיוזיקל בברודווי, למשל) ואת העמודים הראשונים של ספרו החדש הוא מפרסם בהמשכים בשלושת השבועות הקרובים.
 

עסק ביש - הנרטיב ושברו

עיבוד מוצלח לספר של קינג. טום הנקס ב``גרין מייל``
 עיבוד מוצלח לספר של קינג. טום הנקס ב``גרין מייל``   
שנתיים קשות במיוחד עברו על סטיבן קשישא, שעל פי ספריו נעשו כמה מהסרטים המצליחים ביותר של השנים האחרונות, כמו "מיזרי", "חומות של תקווה" ו"גרין מייל". תקופה זו הייתה רצופת אירועים שכאילו נלקחו מהספרים שלו עצמו. ביוני 99` נפצע קינג באורח חמור ביותר בתאונת דרכים. נהג משאית, שדעתו הוסחה בגלל כלב הרוטוויילר שלו , התנגש בעוצמה רבה בקינג שטייל להנאתו במשעולי ביתו שבמדינת מיין.

הנזק היה קשה ביותר. רגלו של קינג התרסקה, הוא שבר את ירכו ואת אגן הירכיים, ריאתו נוקבה ועמוד השדרה שלו נסדק בארבעה מקומות שונים. הוא עבר שישה ניתוחים ובילה שנה נוספת בשיקום, אך לשמחתנו, לא איבד את חוש ההומור המפורסם שלו: "כשחזרתי מבית החולים, צפיתי בסרט "טיטאניק" ובכיתי. ככה ידעתי שהאייקיו שלי נפגע", סיפר בראיון הראשון שנתן לאחר התאונה, שפגעה קשות באיכות חייו ויכולת כתיבתו, ועד היום לא התאושש ממנה כליל.

כדי לשפר את מצב רוחו רכש את המשאית שדרסה אותו (ד`ודג` קראוון, מודל 85) וריסק אותה כליל בעזרת פטיש אוויר. הנהג הפוגע נידון לשישה חודשי מאסר לאחר שכבר צבר ארבע עבירות קודמות על נהיגה תחת השפעת אלכוהול ועל מהירות מופרזת. בספטמבר האחרון, לפני שיצא גזר הדין לפועל, הוא נמצא מת בביתו. בנסיבות לא ברורות.
 
 

אוהדים קיצוניים

מיתות משונות ויצירתיות הן רק אחד מסימני ההיכר המאפיינים את כתיבתו של קינג. באתר הבא , סיווגו מעריצים את כל דרכי המיתה המפורטות בספריו, ואחרים את סוגי הבירה ששותות הדמויות. הקיצוניים ביותר לקחו את כל התאריכים המוזכרים בעלילותיו, המפורסמים במעל שלושים ספרים, וסידרו אותם לפי לוח השנה. גם זה קצת מפחיד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by