ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רגע, הם הפסידו או ניצחו? 

רגע, הם הפסידו או ניצחו?

 
 
ירון טן-ברינק

ככל שבוחנים את פסק הדין במשפט נאפסטר, קשה יותר להשתחרר מהתחושה שזהו בעצם צו מניעה בעד התוכנה. פסק הדין הזה הוא למעשה הנצחון המשפטי הגדול ביותר עד כה של שון פאנינג

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צו המניעה הזה מעיד על כך שלמערכת המשפטית באמריקה אין מושג בסיסי וקלוש מה עושים עם הסיפור הזה. הם אפילו לא הבינו מה שכל פי.טו.פיסט מתחיל יודע: שמות הקבצים לא מעידים דבר על תוכנם. אם הסינון צריך להתבצע על סמך זה, שאף אחד לא יהיה מופתע אם כבר היום יתחילו לצוץ תוכנות שתפקידן לערבל ולשנות את שמות הקבצים והשירים, להצפין ולקודד אותם, להערים בקלילות על הפילטרים החדשים.

ובינתיים, החגיגה הנאפסטרית נמשכת. נאפסטר מתחילה להזכיר את הזקנה ב"מונטי פייתון והגביע הקדוש" שצועקת בעיקשות "אני עוד לא מתה", למרות שהרבה היו רוצים להעמיס אותה על העגלה עם הגוויות. כולם רוצים איזה קתרזיס, איזו סגירה של הסיפור הזה לכאן או לכאן. אבל אין. וגם לא תהיה.

הקרב בין חברות התקליטים לנאפסטר, בניגוד לדרך בה מציגים אותו, הוא לא קרב מכריע. הוא בסך הכל הקרב הראשון במלחמה ארוכה מאוד שתתפתח עכשיו בין תאגידי הבידור, מונופולי המידע והממסד המשרת אותם לבין הציבור הרחב. במסגרת המלחמה הזאת הם ינסו להפשיט אותנו מכל זכויותינו הצרכניות, ואנחנו נתנגד בכל דרך אפשרית. יש לנו יתרון מוסרי, ומסתבר שגם יתרון טכנולוגי עצום (היי, אנחנו יודעים ל-ה-ח-ל-י-ף שמות קבצים!). זה לגמרי בידיים שלנו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by