ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המהפכה: התקשורת אשמה 

המהפכה: התקשורת אשמה

 
 

כלום לא קורה באינטרנט. אז התקשורת בקריז לסיפורים חמים. וככה יוצא שכל רבע שמועה או הודעה לעיתונות, הופכים תוך שניה לברווז צלוי. הנה: וידאו באיכות די.וי.די על קו מודם? שרתים על אי נידח? נאפסטר נסגרת? לא ממש. אבל העיקר שיש כותרות חמות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

סוף עונת הברווזים

השנים הראשונות של האינטרנט הביאו עימן נחשול מאסיבי של פיתוחים חדשים ומסעירים, כשבכל חודש מומצא הגלגל מחדש. ואז, כמו טוסטוס שנתקע לו הקלאץ`, זה נעצר בחריקה. כלום לא קורה. סטאזיס טוטאלי ומשעמם. התוצאה: התקשורת בקריז. בנרות, פנסים וזרקורים היא מחפשת את הדבר הבא. במציאות כזאת, כל הודעה קטנה לתקשורת הופכת לסקופ מרגש. שעתיים אחר כך היא כבר ברווז השנה.

בשבועות הקרובים בטח תשמעו משהו על חברה צרפתית קטנה בשם I2BP, שמבטיחה טכנולוגיית סטרימינג חדישה לאודיו ווידיאו ברשת. הם טוענים שהיא תאפשר צפייה בסרטים והאזנה למוסיקה "באיכות קרובה לדי.וי.די" ובמהירות מצחיקה של שני קילובייט לשנייה. משהו שכל הסלאשדוטים והזידינטים ישמחו לנעוץ בו שיניים. רק שעם כל חדוות הגילוי, מתגנב לו חשד מציק שאומר שזה פשוט לא יכול להיות.

אפילו אם הפירוש של "איכות קרובה לדי.וי.די" הוא בעצם "ציורי קיר מטושטשים במערות האדם הקדמון", K2 לשנייה זה פשוט מעט מדי ולא כל כך מסתדר עם כל מה שאנחנו יודעים על זרימת תנועה ברשת. המקורות שלי בצרפת טוענים שחממת הסטארט-אפים שעומדת מאחורי החברה נשלטת בידי אדם תאב פירסום, שמוכן למכור כל סיפור לתקשורת כדי לעשות קצת כותרות. עכשיו רק נותר לראות אם היא קונה.
 

התקשורת עויינת? לא. סתם אהבלה

נראה מקום נחמד דווקא, עם שחפים. סילנד של הייבן קו
 נראה מקום נחמד דווקא, עם שחפים. סילנד של הייבן קו   
והנה עוד דוגמא מצטיינת לכך שתקשורת ההיי-טק הופכת לדבר משעשע (או מדכא) עד דמעות. הבחורצ`יק שמפעיל את האתר החמוד "פייר-טיונז" (בו ניתן לצ`פר בטיפים את האמנים האהובים עליכם), ראה מה עושים תאגידי המוזיקה לשרתי ה"אופן-נאפ" המיועדים לרשת את נאפסטר, והעלה רעיון חביב: לפתוח שרת "אופן-נאפ" במדינה שבה אין חוקים דרקוניים על זכויות יוצרים והעברת מידע דיגיטלי. רעיון חביב, כאמור, ואפילו מתבקש.

היעד שהוא מדבר עליו הוא סילנד, מדינה קטנה שהיא כולה כולה רמפה צרה באמצע הים הצפוני. חברה בשם "הייבן קו" מפעילה שם חוות שרתים למידע מאובטח, הרחק מהישג ידם של הקפיטליסטים השתלטניים מאמריקה. חמש דקות אחרי שהוא גמר לנסח את הרעיון, והעלה אותו לרשת, כבר הופיעה ידיעה בסי.נט וזי.די.נט שהציגה אותו כעובדה מוגמרת.

אז מה אם חיבור האינטרנט של סילנד עובר דרך בריטניה ויכול להיחסם בכל רגע. אז מה אם חוות השרתים של "הייבן קו" מעולם לא עמדה במבחן משפטי רציני. אז מה אם זה רק רעיון. התקשורת רוצה סיפורים. אל תבלבלו אותה עם המציאות.
 

נאפסטר + פילטר = פיליבאסטר

אני אנטיכרייסט, אני אנרכייסט. שון הטמבל
 אני אנטיכרייסט, אני אנרכייסט. שון הטמבל   
ונו, כן, איך אפשר בלי נאפסטר. וההתפתחות המסעירה הפעם: בסוף השבוע הודיעה המפלצת ששון פאנינג הצמיח שתתחיל להריץ פילטרים על שרתיה, כדי לחסום החלפת שירים המפרה את זכויות היוצרים של בעליהם. הכל כדי לפייס את חברות התקליטים ולהרגיע את בית המשפט. הכל כדי שלא יורידו עליהם את השאלטר. הכל כדי להרוויח עוד קצת זמן.

או שזה הכל כדי לסחוט עוד קצת כותרות ותשומת לב? כי העניין הוא שלפחות בינתיים, הפילטרים האלה לא ממש עובדים. עשרות אלפי שירים פשוט אינם נחסמים על ידי התוכנה, ומספיק לשנות שמות קבצים בכמה אותיות כדי להוציא את הפילטרים מכלל פעולה. מיליוני המשתמשים של נאפסטר עדיין יכולים להחליף ביניהם קבצים כאילו לא קרה כלום. רגע, רגע, באמת לא קרה כלום. אוי, אוי, כמה שנמאס לי מהסיפור הזה.
 
 

חדשות לואוטק

איזה פינגווין חמודי אני. טוקס טוקס
 איזה פינגווין חמודי אני. טוקס טוקס   
והפעם בפינתנו האנורקטית, הגיע זמן פרידה. תגידו שלום יפה ל"טוקס", הפינגווין החמודי של לינוקס. הוא כיכב כאן לא מעט בעבר, הפך לפסל החירות של גיקים ברחבי העולם כולו, אייקון אהוב ונערץ של האנדרגאונד הטכנולוגי. ועכשיו הוא הולך להיות סופרסטאר. סלבריטי. בובות בחנויות צעצועים וכל זה.
 
ענקית ההיי-טק IBM דוהרת לקראת שילוב לינוקס בכל מוצריה על חשבון ווינדוס, משהו שרק לפני שנתיים נראה כמו אופציה בדיונית לחלוטין, וטוקס הפינגווין יככב בקמפיין הפרסוםשלום, חבר.
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by