ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סוף עידן 
 
 
מערכת חיים ברשת

המפתח של תוכנת DVD Decrypter המאפשרת העתקה של סרטים, קיבל מכתב מאיים מ"חברה מסויימת" ונאלץ לסגור את הבאסטה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מסך כבד ירד אתמול על המשתמשים הנוהגים להעתיק (או לגבות) דיסקים של DVD. "חברה מסויימת", אשר לא הוסגר שמה, פנתה למפתח תוכנת העתקת ה-DVD הפופולרית DVD Decrypter ודרשה ממנו לסגור את הבאסטה, אחרת גורלו יהיה רע ומר.
 

"כמו עדה של זאבים"

"אוקיי, אז זה לקח להם כמה זמן (כמעט שנתים)", כותב מפתח התוכנה המכנה את עצמו "LIGHTNING UK!", " אבל בסופו של דבר "חברה מסויימת", החליטה שהיא לא אוהבת את מה שאני עושה (עוקף את ההגנות שלה) והגיעה אלי כמו עדה של זאבים".

המפתח התבקש למסור לאותה חברה את קוד המקור שלהתוכנה שכתב, להעביר את כתובת הדומיין www.dvddecrypter.com אליה עד סוף השבוע, להפסיק כל פעילות הקשורה בתוכנה וכן לא לסייע, מעתה ואילך, לאנשים אחרים לעקוף את הגנותיה של אותה חברה.

"קיוונו שהיום הזה מעולם לא יגיע, אבל הוא הגיע ואני יכול להבטיח לכם שאין מישהו מבואס יותר ממני", הוא אומר. מכיוון שברור לו שיהיו כאלו אשר ינסו לדרבן שידרבנו אותו לא לוותר ולהחזיר לאותה חברה מלחמה אולם הוא עונה להם מראש: "בסופו של יום, אלו החיים שלי, ואני לא מתכוון לזרוק אותם לפח (לפני שהם ממש התחילו) בניסיון להלחם במלחמה שאין לי סיכוי לנצח".
 

אין סיכוי להלחם מול ענקית כמו למשל, רק לשם דוגמה, סוני

נראה ש-LIGHTNING לא טועה כאשר הוא אמר שלא נראה שיהיה לו סיכוי לנצח את תעשיית הסרטים בבית המשפט. ב-2003 עוד היתה עדנה כלשהי לקהילת מעתיקי או מגבי הסרטים.
הצעיר הנורבגי יון יוהנסן, אשר כתב את התוכנה DeCSS שעקפה את ההגנות של תעשית הסרטים זוכה אז בבית המשפט .

אולם באוקטובר 2004, פסק בית משפט פדראלי בסאן פרנסיסקו, כי כל תוכנה המאפשרת העתקה של DVD הינה בלתי חוקית. פסיקה זו גרמה לסגירתה של חברת 321 Studios, אשר יצרה את התוכנה הפופולרית DVD-X-Copy. היסטוריה זו לא מעודדת את LIGHTNING והוא כותב : " אם 321 Studios לא יכלה לעשות זאת בעזרת מיליונים, איזה סיכוי יש לי עם 50 פאונד?!"

פרט לכך ש- LIGHTNING סוגר את עניניו שלו, הוא גם פונה ומזהיר את האחרים. לא ברור אם הוא עושה זאת משום שהוא נדרש לעשות זאת או מרצונו החופשי, אולם באותו מכתב, הוא גם מציע לאתרים אחרים אשר מאכסנים עותקים של התוכנה להסיר אותה גם הם: "זה לא התפקיד שלי לאלץ אתכם לעשות משהו שאתם לא רוצים לעשות, אני רק נותן לכם עצה ידידותית. אולי זה רק אני, אבל אני רואה בצעד הנוכחי "סוף של עידן". ברור לי שיש עוד תוכנות אחרות, אבל לא ברור כמה זמן הן תחזקנה מעמד."

אגב, LIGHTNING לא הסגיר את שמה של החברה שפנתה אליו, כנראה משום שזה היה אחד התנאים שהוצבו בפניו, אולם הניחוש הוא, כי מדובר בחברת סוני אשר באה לסגור חשבון עם האדם אשר פרץ את הטכנולוגיה שלה למניעת העתקות כ-72 שעות בלבד לאחר שהיא הוציאה אותה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by