ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הנבחרות: קוצרי המוסיקה 

הנבחרות: קוצרי המוסיקה

 
 
אורי גושן

רוצים לגבות את אוסף התקליטורים שלכם? אורי גושן עם התוכנות הכי טובות למשימה החשובה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
למרות שבעידן האינטרנט המהיר, הורדת אלבומים שלמים מהרשת הן עניין של שעות ספורות בלבד, רבים מאיתנו עדיין מעדיפים לרכוש את המוסיקה שלהם באופן חוקי, ולנהל ספריית דיסקים כשרה למהדרין.

לתוכנות "ריפיניג" (Ripping) יש אמנם מונטין רע מאחר והן "מסייעות" כביכול להפיץ מוסיקה באופן בלתי חוקי ברשת, אך באותה המידה הן עוזרות למשתמשים שבסך הכול מעוניינים לגבות את אוסף השירים שלהם על המחשב, או להאזין להם באמצעות נגנים ניידים. לגיטימי, לא? לשם כך בדיוק הבאנו לכם מקבץ תוכנות מובילות שיעשו את העבודה בקלות ובמהירות.
 

Free CD Ripper

 
תוכנה זו היא דוגמא מצויינת לאיכות, פשטות ויופי במוצר אחד. היא מתאימה במיוחד למשתמשים חדשים, או כאלה שאינם אוהבים להסתבך עם הגדרות רבות לפני ואחרי תהליך ההעתקה, היא נראית טוב מבחינה גרפית והכי חשוב – הביצועים שלה לא מאכזבים.

היא תומכת בארבעת הפורמטים של קבצי הפלט (Output files) הפופולאריים ביותר: WAV OGG,WMA,MP3, ותיבה נפתחת בחלקו הימני עליון של מסך התוכנה מאפשרת לבחור את הפורמט הרצוי ללא צורך בפתיחת תפריטים נוספים. בחלקה התחתון של התוכנה תוכלו למצוא את כפתורי השליטה, שיאפשרו לכם לסמן בו זמנית את כל הטרקים בדיסק, לבטל את הסימון לכולם או להפוך את הבחירה (Invert Selection). כפתור ה- i הסמוך יאפשר לכם למשוך את פרטי הדיסק (שמות האלבום, האמן והשירים) מתוך מסד נתונים ברשת, וכך יחסוך מכם את הצורך להקליד ידנית את כל הנתונים.

כמו כן, התוכנה מאפשרת להגדיר את האופן שבה יקרא שמו של הקובץ המועתק, וניתן לבחור 12 ורייאציות שונות שבהן ניתן להרכיב את השם (על פי שם האלבום, האמן, השיר וכד'). גודלו של קובץ ההתקנה הוא הגדול מכל שאר התוכנות, מאחר והיא (התוכנה) כוללת כלי עזר שימושי להקלטת אודיו ממקורות חיצוניים או פנימיים. מדובר בגירסת הדגמה לתוכנה, ועל כן מספר האפשרויות שבה מוגבל.

שורה תחתונה: מצויינת למשתמשים מתחילים, עם ממשק יפה וידידותי, כפתורי שליטה ברורים ומהירות העתקה וקידוד גבוהים במיוחד. גודלה של התוכנה אינו מהווה מגרעה.
מחיר: חינם
להורדה
 

Audiograbber

 
אחת מתוכנות הריפינג הותיקות בשוק, שבעבר היתה שיתופית (כלומר, בתשלום) אך כיום היא חינמית לחלוטין, ומוכיחה לעולם שאפשר לספק מקצועית, איכות ואמינות ללא תמורה כספית. היא רוויה בפונקציות להתאמת קבצי הפלט לצרכים האישיים והקפדניים של המשתמש, עובדה שעשוייה להועיל למביני העניין אך לסבך מעט את חייהם של המשתמשים המתחילים.

האפשרויות המתקדמות של התוכנה כוללות את פונקציית הנורמליזציה, אשר מתאימה באופן אוטומטי את עוצמת ההקלטה של השירים במידה וחלקם גבוהים או חלשים מדי, את האפשרות לשמור את קבצי הפלט כקבצי WAV תחילה ולהמירם לפורמטים אחרים לאחר מכן (ולשמור או למחוק את קובץ הביניים), להגדיר את השימוש במקודדים פנימיים (הכלולים בתוכנה) או מקודדים חיצוניים על מנת ליצור פורמטים נוספים שאינם כלולים בתוכנה, להגדיר את מאפייני כונן התקליטורים שלכם ועוד .

כלי עזר ופונקציות נוספים יאפשרו לכם להקליט סאונד מתוך מקורות חיצוניים (Line-in), להשוות בין המאפיינים של שני קבצי WAV, להעתיק את רשימת השירים לקליפבורד (הזיכרון הזמני של המחשב) על מנת להדביקו בקובץ טקטס לאחר מכן, "לבלגן" את תצוגת השירים (Shuffle), להגדיר נגן חיצוני באמצעותו ניתן לשמוע את השירים לפני או אחרי העתקתם למחשב וכמובן – לקבל את נתוני הדיסק ממסד נתונים ברשת.

שורה תחתונה: תוכנה מקצועית המתאימה במיוחד למשתמשים מנוסים יותר, הדורשים מעט יותר אפשרויות התאמה וכלים מתקדמים.
מחיר: חינם
להורדה
 
 

CDex

 
למרות שממשק התוכנה אינו מצטיין בעיצוב מושקע או מיוחד וכולל בר ימני עם כפתורים שלא ברור במבט ראשון מה טיבם, היא מסוגלת להמיר את השירים בדיסק ל-12 פורמטים שונים של קבצי אודיו, בינהם כמובן הפופולריים WMA ,WAV, MP3, OGG והפופולריים פחות כגון AAC, APE M4A ועוד, עם אפשרות להגדיר מקודדים חיצוניים.

האפשרות לשמוע את הטרקים מתוך התוכנה עצמה אפשרית הודות לנגן הפנימי שלה, וכמובן שניתן גם לקבל את נתוני האלבום בלחיצת כפתור מתוך מסד הנתונים, פעולה בה התוכנה מצטיינת במיוחד. תוכלו לבחור ולנהל את מקור המידע על הדיסקים, ותוכלו למשוך אותם מקבצי מידע השמורים במחשב שלכם, על תקליטור המוסיקה עצמו או כמובן – מהרשת.

בין כל כפתורי השליטה בבר הימני, קיימת גם אפשרות חביבה לשמור חלקים נבחרים בדיסק בתור קובץ גדול ורציף אחד (WAV או MP3), וניתן אף להגדיר את זמני ההתחלה והסיום הרצויים, לדוגמא: מהדקה השניה של הרצועה השלישית בדיסק ועד לדקה השניה של הרצועה הרביעית. כפתורים אחרים מאפשרים המרת רצועות השמע ישירות לקובץ WAV, המרת קובץ WAV לפורמט דחוס (כמו MP3), או לבצע את תהליך ההעתקה של הדיסק לכונן הקשיח באופן רגיל (ללא קובץ ביניים).

שורה תחתונה: פחות אינטואיטיבית למשתמשים מתחילים, מתאימה בעיקר למשתמשים מנוסים יותר המעוניינים בגמישות הקונפיגורפציה של הפורמטים השונים.
מחיר: חינם
להורדה
 

Free CD-DA Extractor

 
מפתיע לגלות תוכנה שלא ממקמת את האייקון שלה על שולחן העבודה, וכהמשך ישיר לכך ניתן לראות כי הממשק שלה פשוט וידידותי לשימוש. הכפתורים בחלקו התחתון של חלון התוכנה יאפשרו לכם לשלוט על פתיחת או סגירת כונן התקליטורים וניגון הרצועות שבדיסק, וחלקו העליון יאפשר לכם להזין את נתוני הדיסק או לייבא אותם מתוך מסד הנתונים ברשת.

בניגוד לשאר התוכנות בהן יש צורך להיכנס לתפריטים השונים ולערוך הגדרות מוקדמות, לחיצה על כפתור הפעולה (Copy) היא כל שצריך לעשות על מנת להעלות את חלון האפשרויות שבו ניתן להגדיר את מאפייני ההעתקה החשובים באמת. מאפיינים אלה כוללים את ספריית היעד, פורמט השמות של השירים, פורמט קבצי הפלט ואיכותן ועריכת תגית הזיהוי של השיר. לחיצה נוספת על הכפתור, והשירים בדרך למחשב.

גם מגוון הפורמטים בה היא תומכת ראוי לאזכור, ומלבד הפורמטים המקובלים -WAV, OGG, MP3 ניתן להפוך את השירים לפורמטים כגון APE, M4A ו- FLASC, ובמידת הצורך ניתן להיעזר בכלי חיצוני המאפשר המרה דו-כיוונית בין הפורמטים השונים.

שורה תחתונה: מתאימה למשתמש הממוצע, מהירות העתקה וקידוד גבוהים מאוד, כוללת כלי המרה שימושי ונוח.
מחיר: חינם
להורדה
 

הנבחרות שלכם

משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הם שיפרו לכם את החיים.


software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by