ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המהפכה: אפשר לרחרח לך? 

המהפכה: אפשר לרחרח לך?

 
 

תכירו את האופנה החדשה (והמפחידה) בתחום החלפת הקבצים: לא עוד תוכנות ידידותיות כמו נאפסטר, כי אם ניצול מערכת ההפעלה כדי לרחרח לכם בהארד דיסק ולקחת מכם כל קובץ שרק רוצים, בין אם תסכימו לכך ובין אם לא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
החבר`ה מברטלסמן עומדים גם מאחוריה. סנופסטאר
 החבר`ה מברטלסמן עומדים גם מאחוריה. סנופסטאר   
ויש המון כאלה. תוך כמה דקות מרגע התקנת התוכנה כבר ריחרחתי מסמכי וורד של איזה רד-נק מג`ורג`טאון. זאת היתה תחושה מוזרה ביותר. כאילו הלכת ברחוב, ראית דלת פתוחה, נכנסת לבית זר והתחלת לחטט במגירות. זה הרגיש כמו מעשה מגונה. אנשים עם מצפון קצת יותר קשוח בטח ייהנו בטירוף, ו"שר-סניפר" תעשה לא מעט כסף כשתתחיל למכור גירסאות ריחרוח מתוחכמות יותר. אין מה לעשות נגד זה, חוץ מללמוד הכל על סניפינג וסנופינג.

כל מה שאנשים רוצים באינטרנט, בשורה התחתונה, זה קבצים. הכל קבצים. ואין דרך נוחה ובטוחה יותר לחפש קבצים מאשר P2P; רק שלכל חגיגות החלוקה והשיתוף האלה יש מחיר בטיחותי כבד למדי. על סיכוני אבטחת רשתות בעידן ה-P2P מדברים כבר כמה חודשים טובים; "שר-סניפר" והתולעת החדשה שמסתובבת במרחבי גנוטלה ושיבוטיה הן רק אילוסטרציות ראשונות של הבעיה, סנוניות שמבשרות את בואן של ציפורי טרף אמיתיות.

לפחות עד שהציבור הרחב יתעורר ויתחיל לסתום את הפירצות במערך המקוון שלו, תהיה פה חגיגה. הסנפה וריחרוח של כוננים זרים הם ענפי ספורט האקריים עתיק יומין, שזכו לדחיפה גדולה עם פריחת ההאקינג סביב ICQ, אבל אורגיית ה-P2P העכשווית מביאה אותם אל המשתמש הפשוט. ככל שירדפו תאגידי הבידור יותר אחרי תוכנות כמו נאפסטר, ייגבר הפיתוי לרחרח אחר קבצים בהיחבא, מבלי לחלוק בהם אקטיבית. עולם חדש מופלץ.

הנה, עוד אנחנו עומדים פה ומדברים, מגיחה לעולם תוכנה בשם "סנופסטאר". גירסאת אלפא שלה הופצה ברשת למשך ימים ספורים בתחילת החודש (כבר לא, כמו שאתם רואים), והרעידה את האנדרגראונד. למעשה, מדובר במערכת חיפוש משוכללת שמרחרחת את רשתות נאפסטר, אופן-נאפ, גנוטלה וכל דבר אחר שהיא מצליחה להתחבר אליו, ומאפשרת להוריד ממשתמשיהן קבצים מבלי להיות חלק מהן בשום צורה. מדהים, אבל זה לא מה שהכי מדהים.
 
 
בדיקה שהריץ ה"אינדסטרי סטנדרד" על הסיפור העלתה שמאחורי התוכנה המסתורית עומד תאגיד ברטלסמן. לא פחות. אותו תאגיד שתובע את נאפסטר ובו זמנית מממן אותה. מה עובר לאנשים האלה בראש? ממש לא ברור. תוכנה חתרנית כמו "סנופסטאר" תהפוך אותם רשמית לילדים הרעים של הביזנס, והם בחיים לא ישחררו אותה לשימוש רחב (אני מנחש). אבל כמו במקרה של גנוטלה ו-AOL, מספיק שהם חלצו את הפקק מהבקבוק. השד כבר יצא לבד, תודה.

אז מה עושים? מתגוננים. מרימים את הפייר-וול של "זון אלארם" בחינם, באדיבות החברים הרציניים שלנו מ"פרה פרה", וקובעים מי ומתי ייכנס למחשב שלכם ומי לא. מורידים תוכנת P2P רצינית כמו "און-שר", שתסייע לכם להחליף קבצים ממחשב למחשב רק עם מי שאתם חפצים ביקרו, ללא התערבות שרתים נוספים ובלי כניסה לתוכנות ריחרוח, ספאם-בוטים ועלוקות אחרות. נגמרה התמימות. תשמרו על עצמכם שם בחוץ.
 
אופס, אני עדיין בחיים. בריטני ספירס בשנת 2032
 אופס, אני עדיין בחיים. בריטני ספירס בשנת 2032   
בשנת 2032 מוציאה בריטני ספירס את ספרה האוטוביוגרפי "אופס, אני עדיין בחיים". מקומטת, שמנמנה, זנוחה ונשכחת, היא מתייצבת באיזה קניון מרופט אי שם במיד-ווסט כדי לחתום על הספר החדש, ובנקודה הזאת אנחנו מצטרפים אליה.
 
 
הסרט "בריטני 2032" יוקרן במשך השבוע הקרוב בלבד באתר הביזארי של האחים וורנר; למרות שהוא מפספס כמע את כל הפוטנציאל הקומי הטמון בסיטואציה, עדיין אפשר להפיק ממנו מנות גדושות של שמחה לאיד למראה האלילה המזדקנת. אם זה מה שיצא מבריטני בעוד 30 שנה, יש סיבה טובה להמשיך לחיות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by