ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
סער קרני


מיטב התוכנות שיעשו לכם את השבוע: מגלים את היורשים של נאפסטר, עורכים תמונות עם תוכנה מצוינת וחינמית - ובמשחק השבוע פותרים תעלומות רצח

 
 
 
 
 
 
 
 
 

את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק

תראו מה הביא הדוב היום. BearShare
 תראו מה הביא הדוב היום. BearShare   

קיווינו, התפללנו, בכינו, צעקנו ואיימנו, אבל אם לא תתרחש תפנית דרמטית, תוכנת נאפסטר תלך לעולמה בטרם עת, ותותיר מאחוריה עשרות מיליוני משתמשים יתומים. טוב, האמת היא שלא ממש יתומים. לנאפסטר יש כמה וכמה תחליפים, חלקם לא פחות טובים, ואולי אף יותר טובים מהמקור. והיום אנחנו הולכים להתמקד בתוכנות שלכולן מכנה משותף אחד: אף אחד לא יכול לסגור את פעילותן, כיוון שאין להן שרת מרכזי.

למען הסדר הטוב, נפתח בהסבר טכני קצר: הפעולה נגד תוכנת נאפסטר התאפשרה, למעשה, בגלל השימוש שהתוכנה עושה בשרתים (servers). משתמשי התוכנה מתחברים מיד עם הפעלתה לאחד או יותר מהשרתים שלה, ותהליך חיפוש השירים מתבצע דרך מחשב מתווך. לכן, השרתים של נאפסטר היוו מטרה קלה למתנגדי התוכנה, משום שסגירת אותם שרתים משמעותה קץ השימוש בתוכנה.

אז אם זה המצב, מדוע בכלל לעשות שימוש בשרתים? ככל הנראה היה כבר מי שהעלה את השאלה הזו, ואחת התוכנות הראשונות שניסתה לממש את הרעיון הייתה תוכנת גנוטלה. כל אחד ממשתמשי תוכנה זו מהווה למעשה שרת בפני עצמו, ואין לתוכנה שרת מרכזי כמו זה של נאפסטר, אותו יכול מישהו לסגור. כל עוד יש יותר משני משתמשים לתוכנה, היא פעילה. לכן, הנטרול של תוכנה כזו אינו מעשי.

בגירסת גנוטלה המקורית היו כמה וכמה באגים, אבל בזכות העובדה שקוד התוכנה היה זמין להורדה ולשינוי, קמו עד מהרה תוכנות רבות שניצלו את הבסיס הטכנולוגי של גנוטלה, ושיפרו אותה בצורה ניכרת. אם וכאשר נאפסטר אמנם תפנה את הבמה, גנוטלה וצאצאיה יהיו הדומיננטיים בכל הקשור לשיתוף קבצים. BearShare ו-LimeWire הם שניים מהצאצאים היותר מוצלחים של גנוטלה.
 
mp3 בטעם לימונדה. LimeWire
 mp3 בטעם לימונדה. LimeWire   

BearShare מאפשרת להחליף קבצים מכל סוג, ולא רק שירים. בנוסף, התוכנה מאפשרת למשתמש להגביל את מספר המשתמשים הרשאים להתחבר אל המחשב שלו, וכמובן לקבוע גם אילו קבצים יהיו נגישים עבור משתמשים אחרים. התוכנה תומכת בהמשך הורדות שנקטעו באמצע, אפשר לבצע מספר חיפושים במקביל וניתן גם לקבוע סף מהירות הורדה מינימלי, כך שאם ההורדה אינה יכולה להתבצע במהירות זו, היא לא תתבצע כלל. על אף האפשרויות הרבות שלה, BearShare היא תוכנה נוחה לשימוש.

להורדת BearShare לחצו כאן
 
LimeWire היא צאצא נוסף של גנוטלה. מנגנון החיפוש של התוכנה מוצלח במיוחד, ונותן תוצאות טובות מאד. ניתן לבצע חיפוש גם אם לא יודעים את השם המלא של הקובץ המבוקש, ע"י השלמת השם בעזרת כוכביות. בדומה ל-BearShare, גם תוכנה זו מאפשרת להחליף קבצים מכל סוג: סרטונים, תמונות, משחקים וכמובן גם שירים. אפשר להגביל את המשתמשים שלהם נותנים גישה לקבצים המאוחסנים במחשב, לקבוע מהירות הורדה מינימלית ולבחור את השרתים שאליהם מעונינים להתחבר.

להורדת LimeWire לחצו כאן
 
 

CoffeeCup Viewer Plus - לראות את התמונה המלאה

רציתם אפקטים? קיבלתם. CoffeeCup Viewer Plus
 רציתם אפקטים? קיבלתם. CoffeeCup Viewer Plus    
אין צורך להיות אדריכל אתרים מדופלם כדי להכיר את חברת CoffeeCup. מגוון התוכנות המצוינות שלה נועד לענות על כל הצרכים של קהילת בוני האתרים, ה"ירוקים" והמקצוענים, החל מהעיצוב ההתחלתי של האתר, דרך כתיבת הקוד, הוספת יישומונים ועד להעלאת האתר אל הרשת בעזרת תוכנת .FTP אל הרשימה הארוכה הזו אפשר וכדאי להוסיף גם את Viewer Plus המוקדשת לכל הקשור בטיפול בתמונות.

מספר האפשרויות שמציעה Viewer Plus מוגבל, פחות או יותר, רק על ידי הדמיון של המשתמש. ישנן אפשרויות עריכה מתקדמות, כולל סיבוב התמונה, שינוי הגודל, חיתוך, הפעלת אפקטים מעניינים שונים (עיוות התמונה בעזרת עדשות, הוספת גלים), משחק עם צבעי התמונה ועם ההתמקדות (פוקוס) והמרת קבצי התמונות בין הפורמטים השונים. כלים שימושיים אחרים הם שמירת קבצי תמונות בפורמט מכווץ (זיפ), אפשרות לשלוח תמונות בדואר אלקטרוני והעלאת התמונה אל הרשת באמצעות לקוח FTP, והכל בלחיצת כפתור אחת, מתוך התוכנה.

התוכנה מכילה אשף ידידותי, שבעזרתו ניתן ליצור תמונות ממוזערות (Thumbnails), המשמשות כקישור לכתובות אינטרנט, ויש גם אוסף של כמה עשרות תמונות, למקרה שאין לכם מספיק תמונות משלכם. בדומה לתוכנות אחרות רבות מבית CoofeeCup, גם Viewer Plus היא תוכנה חופשית לחלוטין ומקצועית, ועבור מי ששולח ידו בשילוב תמונות באתרי אינטרנט, זו בהחלט יכולה להיות התוכנה.

להורדה לחצו כאן
 

The Daily Murder - גשש בלש בפעולה

מי רצח את אגנתה פאלסקוג? The Daily Murder
 מי רצח את אגנתה פאלסקוג? The Daily Murder   
כמעט לכל אחד הייתה תקופה בחיים שבה חלם להיות שוטר, ללכוד פושעים ולפצח תעלומות. אצל רוב האנשים זה עובר בגיל חמש וחצי בערך, אבל אם נשאר לכם חסך מסוים בנושא, וגם אם לא - יש לכם הזדמנות טובה להשלים את החסר בעזרת The Daily Murder. מדובר במשחק המזכיר את משחק הלוח "הרמז" המיתולוגי, שבו שיחקו אבות אבותינו חשוכי המחשב, כאשר השחקן הוא בלש המזדמן אל זירת הרצח, טירה מפוארת, ועליו לפצח את התעלומה.

בצורה אופיינית למשחקים מהסוג הזה, הגרפיקה של The Daily Murder אינה הצד החזק שלו, אך עובדה זו אינה גורעת מההנאה ממנו. בחלון המשחק מופיע תרשים של הטירה, המכילה תשעה חדרים. המשחק נפתח באבחנה של הרופא, המתאר את הממצאים הרפואיים בשטח, ולאחר מכן השרביט עובר לידי השחקן. ניתן לחקור כל אחד מהאנשים ששהו בדירה בשעת הרצח אודות האליבי שלהם, וגם לשאול אותם האם הבחינו בתנועות חשודות. בנוסף, אפשר לעבור בין החדרים, לבדוק את הממצאים, למצוא טביעות אצבעות ולגלות רמזים נוספים.

מטרת השחקן היא לקבוע מיהו הרוצח, מהו כלי הרצח ובאיזה שעה בוצע הפשע, ולעשות זאת בזמן הקצר ביותר. בכל משחק התוכנה מגרילה מחדש את הנתונים, ולכן ניתן לשחק במשחק מספר רב של פעמים. תפריט ההתקנה של המשחק הוא אמנם בשפה האיטלקית, אך אין כל בעיה להתקין את המשחק ללא ידיעת אף מילה באיטלקית, והמשחק עצמו הוא בשפה האנגלית.

להורדה לחצו כאן
 
QuickTime
גרסה 5.0 לנגן הפופולארי. הממשק של התוכנה עבר מתיחת פנים, נוספה תמיכה בטכנולוגית פלאש 4 והוכנסו שיפורים נוספים.

Download Accelerator Plus
גרסה 4.3 למנהל ההורדות הנפלא, עם יכולות חיפוש משופרות של אתרי מראה, תמיכה טובה יותר בדפדפנים נטסקייפ ואופרה וניהול נוח יותר של הקישור לרשת.

Napigator
גרסה 2.0 לתוכנה, הפועלת לצד נאפסטר, ונותנת למשתמש פרטים אודות השרתים של התוכנה. בגרסה זו ניתן לשמור את כתובות השרתים בעזרת ספר כתובות יעודי.

Hebmaster
גרסה 1.5 לעורך ה-HTML הישראלי. בין החידושים שמציעה גרסה זו: הוספת לקוח FTP, הוספת אשף נוח ליצירת סקריפטים בשפות שונות, תמיכה משופרת בעברית לוגית ועוד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by