ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
החוזרים 

החוזרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ואתה שואל את עצמך: מה זה היה, בדיוק? מדע בדיוני? סרט מתח? דרמה?  הנוקמים
 ואתה שואל את עצמך: מה זה היה, בדיוק? מדע בדיוני? סרט מתח? דרמה? הנוקמים   

הסידרה הזאת כל כך ביזארית, שהיא לעולם אינה מתיישנת. דיאנה ריג ופטריק מקני הם מעין זוג סוכני חרש, שעוסקים במשימות הביזאריות ביותר שאפשר להעלות על הדעת. מקני הוא ג`נטלמן אנגלי במגבעת ומקל, ריג היא "אשה משוחררת" משנות השישים, היחסים ביניהם מלאים רמיזות מיניות, אך שום דבר מעבר לזה, והם עוברים דרך כל פרק כאילו נקלעו לשם די במקרה, והם עושים את מיטב יכולתם לצאת מזה בלי לעורר מהומה גדולה מדי.

והעלילות שלהם. קחו לדוגמה את הפרק בו אנשים נמצאים מתים בזה אחר זה כאשר קצף מוזר לשפתותיהם, וכל שערם הפך לבן. חקירה מאומצת מגלה שכולם היו חברים באיזו אגודה שמחפשת סימנים לחיים על כוכב ונוס, ושמשהו בכוכב הזה שולח אליהם כדור אור לבן המזקין אותם בכמה שניות וגורם למותם.

עז א דין אל קאסם מהחלל החיצון? לא בהכרח, כי בסוף מתברר שהכל מזימה של אדם אחד, ארצי לחלוטין. ואתה שואל את עצמך: מה זה היה, בדיוק? מדע בדיוני? סרט מתח? דרמה?

גם לאנשים שעשו את הסדרה העניין לא היה ברור כל כך. הם התחילו ב1961-, כאשר רוב הסידרה צולמה באולפן חי, בנוכחות קהל, ורק סצינות מסובכות במיוחד צולמו בנפרד. הונור בלקמן היתה בת זוגו הראשונה של מקני, והפכה לכוכבת לשעה (פרקים מוקדמים אלה לא ניקנו לשידור). הסדרה, שהיתה סדרת מתח שגרתית למדי - פושעים, גנבים, פה ושם מרגל - הצליחה בבריטניה, אולם תפסה תאוצה בינלאומית רק ארבע שנים מאוחר יותר, כאשר דיאנה ריג הפכה לדמות הנשית המובילה. האמריקאים הוקסמו מריג, ו-ABC הסכימו לממן עונה נוספת, בתנאי שהסידרה תצולם בצבע.
 

והשאר הוא היסטוריה. הסידרה הוקרנה ביותר מ-70 ארצות בו זמנית, והפכה לקאלט עוד לפני שמישהו ידע מה זה קאלט. דמותה של ריג, אמה פיל, היתה לסוכנת החשאית הראשונה בתולדות הטלוויזיה, שידעה לעשות כל מה שגברים עשו, רק ביתר אלגנטיות. ריג נשארה שם עד סוף העונה החמישית, ועזבה את הסידרה כדי להפוך לכוכבת מהסוג שמפציע על המסך פעם בשנתיים, נותן הופעה בלתי נשכחת, ונעלם עד הפעם הבאה.

הסידרה המשיכה בלעדיה, וטארה קינג הגיעה כדי למלא את נעליה הגדולות של ריג. היא היתה נשית יותר, רכה יותר, והעלילות חזרו להיות נורמליות יותר. הקהל בבריטניה המשיך לאהוב, בצרפת אפילו אהבו אותה יותר - אבל הקהל האמריקאי נטש. אמריקאים לא אוהבים שמשנים להם משהו בתפריט, וללא הכסף של ABC אי אפשר היה להמשיך את הסידרה.

שש עונות. 161 פרקים. ארבע כוכבות (מהן אחת ששרדה פרק וחצי), וכוכב אחד (פטריק מקני). ועלילות שכבר לא ממציאים כמותן.

אם יש לכם שעה פנויה בחמש לפנות ערב.

"הגומלים". יס פלוס, ראשון 17:00

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by