ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יומו של השחקן הארוך 

יומו של השחקן הארוך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הזוהמה שמאחורי תעשיית החלומות של הוליווד. יומו של הארבה
 הזוהמה שמאחורי תעשיית החלומות של הוליווד. יומו של הארבה   

אלן ארקין.
ואליוט גולד, בוודאי.
ופיטר פאלק.

וכן, בן גזארה, איך אפשר לשכוח את בן גזארה. וג`ינה רולנדס. וכל האנשים שהסתובבו ליד ג`ון קאסבאטס, באופן כללי. כל החבורה הניו יורקית, המוזרה הזאת. זה לא סתם ששנות השבעים היו לקולנוע מה שהסיקטיז היו למוזיקה. קולנוע זה עסק יקר, לקח להם עשר שנים להתעדכן. אבל כשהם התעדכנו, הכל התפוצץ. כל האנשים הצעירים והמוכשרים האלה, שפתאום יצאו לרחובות ועשו סרטים אמיתיים ומבריקים ומלאי אנרגיה וזועמים.

ג`ון שלזינגר, למשל, שהיה בריטי בכלל. קנה את תהילתו ב"קאובוי של חצות", לקח איתו את כל הצוות, והלך לעשות את "יומו של הארבה", הרומן המדובר של נתניאל ווסט על הזוהמה שמאחורי תעשיית החלומות של הוליווד בשנות השלושים.

סאתרלנד הוא רואה חשבון שמפתח אובססיה לכוכבנית קטנה וקטנונית בדרכה לצמרת (קארן בלק), ווילאם אתרטון הוא במאי מתחיל שמתאהב בה באמת ובתמים, ברג`ס מרדית` וג`רלדין פייג` בהופעות אורח מרתקות, והסרט כולו הוא פנינה של אירוניה מפוכחת, הגובלת לפעמים בשנאת אדם טובה ופשוטה.
 

וסאתרלנד בשיאו. חידתי, אינטליגנטי, בלתי צפוי, מופנם. ואי אפשר שלא לחשוב: מה קרה שאנשים כאלה לא מגיעים יותר להיות שחקנים? האם אפשר בכלל לדמיין אנשים מסוגו של סאתרלנד מקבלים תפקידים בהוליווד היום?

וסאתרלנד לא סתם קיבל תפקידים. בשיא הקריירה שלו, האיש היה כוכב אמיתי. מהסוג שתופרים סביבו הפקות. מהקליבר של בראד פיט, נניח, או כשמעמדו התייצב בקטגוריית ה"איכותיים", של מאט דיימון. אנשים מסוגו לא רק שלא נהיים כוכבים יותר, הם מן הסתם לא הולכים להיות שחקנים. הם יושבים בבית וממציאים סטארט-אפים, או הולכים לאקדמיה, או נזרקים במשך שנים עם תרמילי גב בארצות אקזוטיות מדי / רוחניות מדי / חמות מדי בקיץ (מחק את המיותר).

או שהם נכנסים לעסק של אבא, ומנהלים חיים נוחים עד סוף ימיהם. הם לא הולכים להוליווד. אף סוכן לא יעסיק מישהו שנראה כמו דונלד סאתרלנד, אפילו לא בתור סטאטיסט.

והסרט שלהלן הוא הזדמנות טובה מאוד להבין למה. סרטים כאלה - אנשים כאלה - רק מקלקלים את המסיבה שהאנשים מדיסני אירגנו בשביל האנשים מסוני. בשביל מה להזמין אותם?

"יומו של הארבה"; רביעי 22:00, חמישי 14:35, יס 3

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by