ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מוסיקה מהעולם החדש 

מוסיקה מהעולם החדש

 
 
אחי רז

עולמות מרתקים של מוסיקה חדשה נמצאים במרחק קליקים בודדים מהשדרה הראשית של האינטרנט, מחכים לאוזניים חקרניות. חמישה אתרים להתחיל בהם הרפתקה מוסיקלית בנאפסטר, או סתם מסע קניות מטורף. וגם הסיום הבלתי נמנע עם אול מיוזיק גייד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אפשר להתחיל באקסיומה שאומרת כי כניסתה של הרשת לחיינו באמת שינתה יסודית את האופן בו אנו צורכים מוזיקה, אבל זה יהיה קצת מיותר. אפשר, מנגד, להתקדם ולהאיר מספר אזורים עלומים ברשת שבאמת משתדלים להפוך את ההנחה הזו לאג`נדה, בשבילנו. פראנק זאפה אמר פעם, לא בלי מידה רבה של צדק, שמוסיקה היא הדבר הטוב ביותר. טוב יותר אפילו מחיים רמון. כנראה בגלל זה, קשה למצוא עניין משמח יותר מטיול בכמה מאתרי המוסיקה הנפלאים ביותר ברשת, כדי להיזכר שיש לנו אחים לתחושה הזאת, וחלקם אפילו לא מתים. להלן חמש המלצות פיגוזיות, ועוד אחת טריוויאלית.
 

www.epitonic.com

מאגר מסעיר של קבצי מוסיקה חוקית. אפיטוניק
 מאגר מסעיר של קבצי מוסיקה חוקית. אפיטוניק   
אפיטוניק הוא אחד המאגרים המסעירים, לא פחות ולא יותר, של קבצי MP3 חוקיים, כמעט כולם שווים הורדה. החלוקה הבסיסית לפיה מסווגים הקבצים היא לרוק (כולל פאנק, אינדי ופולק), אלקטרוניקה (טקנו, ברייקביט וכו`), היפ-הופ, אקספרימנטלי ומוסיקה מודרנית מהמאה העשרים. פנטסטי, זה נכון, אבל זה אפילו לא הכל. כדי לסייע למאזינים להתמצא, הכין כל אחד מעורכי האתר את רשימת הקטעים האהובים עליו, ובנוסף, בשער האתר ניתן למצוא מספר בחירות מגוונות המתעדכנות בתדירות לא ברורה. כל אחד מהקטעים ניתן לשמוע בסטרימינג לפני ההורדה, לבדוק את עמוד ההורדות הפופולאריות ביותר ולקבל קישור ישיר לרכישת האלבומים באמאזון או באינסאונד. אפיטוניק מאפשר לכל גולש ליצור לעצמו "לוקר" אישי ולאחסן בו את המוסיקה החביבה עליו מהאתר, כך שניתן יהיה לגשת אליה מכל מקום, אבל זה לא כזה שוס.
 

http://www.recycleyourears.com

בעיקר אמנים והרכבים עצמאיים. רסייקל יור אירז
 בעיקר אמנים והרכבים עצמאיים. רסייקל יור אירז   
Recycle Your Ears, המתגאה בעיצוב יפהפה, עוסק רובו כ(כמעט)כולו באמנים עצמאיים. מי שאין בבעלותו לייבל מחתרתי מעודכן, יתקשה לגלות שם מוכר בין עמודי הביקורות, החדשות, המאמרים והראיונות, שמתרכזים בעיקר באמני אינדאסטריאל, אלקטרוניקה, אוואנט-גארד ורעש על גווניהם השונים. בנוסף, מכיל האתר עמודי לינקים מצויינים בחלוקות שונות, פורום רדום משהו ורשימת אירועים והופעות קרובים. ברשימות האינסופיות אפשר למצוא הרבה מאוד אמנים ששחררו את יצירותיהם על סי.די.ארים, או אפילו ב-MP3.com, ולכל אחד מהאלבומים מצורפת רשימת הקטעים, קישורים רלוונטיים ואלבומים דומים.
 
 

http://motion.state51.co.uk

מג`ון קייג` לג`ון זורן. מושן
 מג`ון קייג` לג`ון זורן. מושן   
קונספט מעולה: הרבה ביקורות על אלבומים חדשים שכולם אמורים לאהוב, מעט ראיונות ומלל הכרחי ועיצוב פשוט, שמזכיר מעט דירת חדר של המפלגה במוסקווה. המוסיקה המסוקרת כאן נעה על הספקטרום שבין ג`ון קייג` דרך הפיקזיס וכלה בג`ון זורן. הרבה אלקטרוניקה, פוסט-רוק, ג`אז וז`אנרים קרובים, לאנשים שרוצים את הדברים הנכונים על המדף. הסקירות עצמן אינן ארוכות מדי, ובסוף כל אחת מצויים קישורים מועילים, בין אם לאלבומים אחרים של אותו אמן, של אותו לייבל או של יוצרים קרובים. רשימת הדיוור המצויינת מספקת מדי כמה שבועות דיווחים לביקורות החדשות שנתווספו, ומנוע חיפוש יעיל מסייע באיתור חנויות תקליטים (אמיתיות, בשר ודם), ביותר מדי מקומות על הפלאנטה (את ישראל, שזה כאן, מייצגת קרמבו בשינקין).
 

http://www.brainwashed.com

פרוייקט של איש אחד. בריינוושד
 פרוייקט של איש אחד. בריינוושד   
אתר-אם פנטסטי, המאגד תחתיו אתרי בית לעשרות אמנים והרכבי שוליים (מי יותר מי פחות). Nurse With Wound, Godspeed, Kid 606, Meat Beat Manifesto, Luke Vibert, Current 93, V/VM ו-Tortoise הם כמה מהשמות הבולטים שאתריהם - כל אחד מעוצב בצורה שונה, כולל כמות מידע משתנה ומעודכן בתדירות מתחלפת - נמצאים תחת בריינוושד, כמעט פרוייקט של איש אחד. המגזין "בריין" כולל כתבות, ראיונות ודומיהם, אגף המרצ`נדייזינג מאפשר רכישת חולצות, סינגלים וסטיקרים, ופינה מיוחדת מוקדשת לאנשים שמאחורי אתרי הבת. פיצ`ר מועיל הוא רשימת קישורים לחנויות מומלצות המחזיקות את המוזיקה של האמנים האמורים, החל בארה"ב וכלה ביפן ופורטוגל.
 

http://www.hyperreal.org

רשימות דיוור רבות, וסטים להורדה. הייפרריל
 רשימות דיוור רבות, וסטים להורדה. הייפרריל   
אתר עצום שזוהרו הועם מעט לאחרונה, אך משמש עדיין בנאמנות של כלב שוטה את קהילת הדאנס, הטראנס והמוסיקה האלקטרונית על רבדיה השונים. מדריך ענק לחנויות תקליטים, תוכנות ליוצרים, רשימת קישורים עצומה, איחסון אתרים של לייבלים ואמנים שונים, ובית חם לרשימות דיוור רבות, המוקדשות למוסיקה אנלוגית, דאנס אינטליגנטי, טראנס, מיקרוסאונד או אמביינט, לדוגמא. בנוסף מרוכזים באתר מדריכים שונים, מאמרים מקצועיים, סטים שלמים להורדה וראיונות עם יוצרים. בסקצייה הלא מוזיקלית מרוכז מידע רב ומעניין על סמים וכימיקלים שונים, ותת-אתר המוקדש לקהילות קלאברים מרחבי העולם. משונה, אך מעניין.
 
לסיום, ויש להקפיד ולהזכיר זאת בכל קובץ קישורים העוסק במוסיקה, אין רשימה שלמה ללא ה"אול מיוזיק גייד" - מאגר בלתי נדלה של ידע דיסקוגרפי. זה חשוב, זה מועיל וזה טוב. ויסודי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by