ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בזכות כריסטופר ווקן 

בזכות כריסטופר ווקן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמו להחליף את ארמון בקינגהם בדיסנילנד. סטיב מרטין
 כמו להחליף את ארמון בקינגהם בדיסנילנד. סטיב מרטין   
בסדרה המקורית, מ-1978, זה קורה כך: ארבע דקות מתחילת הפרק הראשון, בוב הוסקינס סוגר את החלון בגבו אלינו, ואז מסתובב - שפתיו זזות - ומפיו בוקע השיר "The Clouds Will Soon Roll By", בביצוע המקורי. רגע היסטורי נולד. המושג "דרמת טלוויזיה" השתנה לנצח.

כל כך פורצת דרך היתה הסדרה הזאת של דניס פוטר, שאפילו הוליווד מצאה שקשה להתעלם ממנה. היה זה הקומיקאי סטיב מרטין שדחף בכל כוחו את פרוייקט "פרוטות מהרקיע", הסרט, וארבע שנים מאוחר יותר עלה היצור המוזר הזה לאקרנים: מחזמר נוצץ, אירוני, מתוחכם, והכי חשוב: שולי לחלוטין. וכישלון כלכלי מהדהד.

כל התנאים היו נגד הסרט הזה: הסדרה היתה יצירת מופת, ולא מתעסקים עם יצירות מופת; להחליף את בוב הוסקינס בסטיב מרטין זה כמו להחליף את ארמון בקינגהם בדיסנילנד; ולדחוס שש שעות דרמה עמוסות אינפורמציה לכדי 90 דקות קולנועיות נוצצות וצבעוניות - נו, באמת.

אבל מה שדפק את הסרט יותר מכל היה מעבר מאהבת האדם הנואשת, המרה, המודעת תמיד לכשלונו של האדם להיות מה שהוא יכול להיות, אך מלאת אמונה ביכולתו הנצחית להיוולד מחדש - המעבר מכל זה לאירוניה בוטה, זולה, מהסוג האמריקאי; זו שאומרת משפט ואחר כך מעווה פרצוף ואומרת "Not...!".
 

בראיון האחרון המפורסם שלו אמר פוטר, שהשירים הללו - אלה שעל קו התפר בין הבלדה העממית לבין הפופ - הם התחילף שנשאר לנו למזמורי תהילים. שהם חושפים את רגשותינו התת מודעים, העמוקים ביותר, ומציירים את העולם כפי שאנו רוצים שיהיה, כפי שהיה צריך להיות אם לא היתה בו כל כך הרבה אומללות ורשע. מה נשאר מזה בגירסה הקולנועית - ביצוע ציני עד כדי אי נעימות, לפעמים, שאומר: "זה אולי שיר יפה, אבל האיש ששר אותו הוא חרא בנאדם".

ועם כל זאת, לא תמצאו שעה וחצי מרתקות יותר בסוף השבוע הזה. העומק של הסידרה אולי הלך לאיבוד, אבל מה שנשאר מרהיב עין וביזארי עד כדי השתאות. ברנדט פיטרס נפלאה, סטיב מרטין מציל את כבודו על ידי ביצוע אפל ולחשני לשיר הנושא, וכריסטופר ווקן מתפוצץ על המסך בהופעת אורח מדהימה, בשיר "Ain`t Misbehavin".

"פרוטות מהרקיע"; TCM, שישי 00:50

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by